MATURA 2018: WYNIKI W INTERNECIE OKE Jak sprawdzić wyniki matur online i jak się odwołać od wyniku matur

Bartosz WojsaZaktualizowano 
Wyniki matur 2018 online. W internecie wyniki matury 2018 można sprawdzić na stronach OKE. Serwis Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych został uruchomiony po północy w nocy z 2 na 3 lipca. Nie musisz iść do szkoły, aby sprawdzić wyniki. Należy tylko zalogować się (przykładowo do OKE Jaworzno), i już można poznać wyniki egzaminów maturalnych przez internet. Jak sprawdzić wyniki egzaminów maturalnych? To proste, prawda? Wyniki matur 2018 w internecie zostały opublikowane między północą a godz. 2 w nocy.

WYNIKI MATUR 2018 ONLINE: JAK SPRAWDZIĆ W INTERNECIE WYNIKI MATUR 2018

Nadszedł dzień, na który czekali tegoroczni maturzyści w całej Polsce, także w województwie śląskim. w nocy z 2 na 3 lipca, czyli z poniedziałku na wtorek, poznaliśmy wyniki matur 2018. Uczniowie mogą poznać wyniki w internecie bez wychodzenia z domu.

JAK SIĘ ODWOŁAĆ OD WYNIKU MATURY? SPRAWDŹ TUTAJ

WYNIKI MATUR 2018 NA STRONACH CKE POJAWIŁY SIĘ MIĘDZY GODZ. 00.00 A 2 W NOCY

Jak sprawdzić matury 2018 w internecie?

Tłumaczymy krok po kroku.
Wyniki egzaminu i świadectwa dojrzałości będą do odbioru w szkołach, w których uczniowie pisali egzaminy maturalne, od wtorku, 3 lipca. Godziny, w których można odebrać wyniki „na papierze” ustalane są indywidualnie przez dyrekcję każdej placówki.

Ale wyniki matur online możemy poznać już od północy 2/3 lipca. Wystarczy połączenie z internetem i specjalne dane do logowania, które były w lutym tego roku rozdawane maturzystom w każdej placówce. A jeśli takich danych ktoś z uczniów nie odebrał lub je zgubił - bez obaw, dyrektorzy szkół posiadają do nich ciągły dostęp i muszą przekazać je ponownie. Wystarczy zgłosić się do sekretariatu.

MATURA 2018: WYNIKI W INTERNECIE NA STRONACH OKE

Dokładnie o północy na stronach OKE np. www.oke.jaworzno.pl uruchomiony został serwis umożliwiający zdającym indywidualne zapoznanie się z wynikami matur online. Przy logowaniu obowiązują właśnie te dane przekazane przez dyrektorów szkół.

Studiując tutaj, zarobisz najwięcej na etacie TOP 10 uczelni

Oczywiście nie jest to wymogiem, więc ci, którzy mają na tyle cierpliwości, by spokojnie przespać noc i odebrać wyniki dopiero w szkołach, mogą to zrobić.

- Zdający, którzy zostali indywidualnie skierowani przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie na egzamin maturalny do innej szkoły w woj. śląskim, zgłaszają się po odbiór świadectwa dojrzałości (lub aneksu do świadectwa) do szkoły, w której przystąpili do egzaminu - podkreśla Robert Wanic, dyrektor OKE w Jaworznie.

EGZAMINY MATURALNE 2018: ARKUSZE I ODPOWIEDZI Z WSZYSTKICH PRZEDMIOTÓW

Wyniki egzaminów maturalnych: Gdy nie zdasz

Kiedy już odbierzemy wyniki matur 2018, musimy koniecznie pamiętać o kolejnych ważnych sprawach.

Po pierwsze: absolwenci, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych (oraz jednego dodatkowego - dla zdających nową maturę), a nie zdali tylko jednego egzaminu z przedmiotu obowiązkowego, mają prawo do przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym. Część pisemna przypada wówczas na 21 sierpnia, czyli na wtorek, godz. 9.00. Z kolei część ustna będzie odbywać się w terminie 21-22 sierpnia, a harmonogram ustalają dyrektorzy poszczególnych szkół.

- Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników, tj. do 10 lipca, odpowiedniego oświadczenia - mówi dyrektor Wanic. Oświadczenie można pobrać na stronie OKE.

Co istotne, egzamin w terminie poprawkowym nie jest liczony do opłaty jako kolejne podejście, więc nie podlega żadnej dodatkowej opłacie.

Druga sprawa dotyczy tych, którzy wybierają się na studia. Należy bowiem pamiętać o ważnych terminach związanych z rekrutacją i sposobach wpisywania wyników z egzaminów maturalnych.

Po wynikach egzaminów maturalnych rekrutacja na studia

Otóż rekrutacje ruszyły na uniwersytetach na początku czerwca, a wyniki są w większości placówek pobierane już automatycznie przez system. Jeśli jednak nie wyraziliśmy w szkole średniej zgody na przetwarzanie wyników w systemie, będziemy musieli wpisać je ręcznie.

Na to mamy czas w większości uniwersytetów do 8 lipca. Wyniki pierwszej tury rekrutacji przyszli studenci powinni poznać do końca lipca. Tych, którym nie uda się przy pierwszym rzucie, możemy uspokoić, że jeszcze w sierpniu i wrześniu prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca.

warto wiedzieć

Gimnazjalisto, wybierz mądrze
6 lipca zostaną opublikowane listy zakwalifikowanych gimnazjalistów do szkół ponadgimnazjalnych. Od tego dnia, do 12 lipca, trzeba złożyć w szkole oryginały wymaganych dokumentów. Aby umilić uczniom oczekiwanie, firma VULCAN, zajmująca się oświatą, opublikowała raport dotyczący ubiegłorocznych absolwentów gimnazjów. Wynika z niego, że gimnazjaliści w roku szkolnym 2016/2017 najczęściej wybierali licea ogólnokształcące (45 proc.) i technika (42 proc.). Jedynie 13 proc. absolwentów zdecydowało się kontynuować naukę w szkole branżowej I stopnia. W przypadku kandydatów do techników i szkół branżowych istotny był także wybór kierunku kształcenia. W technikum królowały trzy kierunki: informatyka, profesjonalne żywienie i ekonomia, a najmniej osób wybierało kierunki związane z hotelarstwem. W szkołach branżowych najczęściej wybierano: mechanik samochodowy i kucharz. Najmniej osób przyciągnął zawód elektromechanika.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Mazda Mirai Motors Challange 2018

Wideo

Materiał oryginalny: MATURA 2018: WYNIKI W INTERNECIE OKE Jak sprawdzić wyniki matur online i jak się odwołać od wyniku matur - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

o
oedsw

Drogi Qń, studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku Dziennikarstwo sportowe możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Koszt takich studiów już od 335 zł miesięcznie. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie: https://dlakandydata.dsw.edu.pl/oferta-edukacyjna/studia-licencjackie/dziennikarstwo-i-komunikacja-spoleczna/dziennikarstwo-sportowe Aplikując na studia do 16 lipica możesz zaoszczędzić 600 zł dzięki zniżce w czesnym. Zapraszam!

W razie pytań służę pomocą

Pozdrawiam,

Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

q

ile takie studia na tym DSW kosztuja ? zaocznie albo wieczorowo ?

J
Joahim

tez miałem na ta ekoenergetyke isc ale w koncu sie zdecydowałem na dziennikarstwo sportowe :D na DSW we Wrocławiu

r
rossa

Dziękuję za wiadomość, ostatecznie padło na Państwa uczelnie, kierunek inżynieria ze specjalizacją z ekoenergetyki, już nie mogę się doczekać pierwszego semestru! :)

o
onlineekspert.wsb

Witam! Rossa, zapraszam Cię zatem do przejrzenia oferty studiów I stopnia (w tym inżynierskich) w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Na naszej stronie wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia znajdziesz pełen wykaz kierunków wraz ze specjalizacjami oraz wszelkie niezbędne informacje na temat rekrutacji. Dodam, że jeśli zapiszesz się na studia w terminie do 10 sierpnia to będziesz mogła zaoszczędzić dzięki promocji 700 zł: 300 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia

r
rossa

no to mamy już mam wakacje, tylko co z tego jak rozglądam się za uczelnią cały czas, czy tylko ja mam wrażenie, że ciężko o uczelnie z naprawdę praktycznymi, wyspecjalizowanymi kierunkami dostosowanymi do rynku pracy? :/

S
Stanisław

"Nie dostaniesz się na medycynę, prawo czy co tam jeszcze bo zdałeś maturę tylko na 95 procent a potrzeba 96,4 %." I durne dziecię traci rok, uczy się , liczy na łaskę tych debili. Z ludźmi którzy zmuszają dzieci swe do takich wysiłków można zrobić wszystko, można im wmówić wszystko i można ich skłonić do zrobienia wszystkiego bo są bezdennie głupi. Wierzą w system. 5% budzi się jak jest za późno, jak mają 65 lat i widzą że nic nie osiągneli, bo gonili procenciki, punkciki i egzaminiki.

d
dix

nieprawda.na uj za każdy kierunek płacisz osobno

A
Asd

Faktycznie skuwysyny żeby tak młodych ludzi z pieniędzy ograbiać. Na UJ mozna skladac po otrzymaniu wynikow.

m
maturzysta

no sprawdzic o polnocy to mozna ale tylko w teorii w praktycze strona nie dziala od 40 minut

D
Damian

Dziękuję, dobranoc :-)

A
Agata

Np. na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i Uniwersytecie Medycznym w Lublinie

A
Abdrzej

no np na jakiej uczelni tak jest?

P
Paranoja do kwadratu

A uczelnie zarabiają grubą kasę, ponieważ każde złożenie dokumentów na uczelnię kosztuje! Terminy kończą się, zanim uczeń pozna swój wynik matury, czyli rodzice płacą za kota w worku. Choćby za ten fragment paranoi w szkolnictwie ministrom należą się solidne kary, a nie nagrody. Tylko nikomu nie chce się pisać i mówić o faktach, droga redakcjo, łatwiej o kolejne publikacje typu "kopiuj, wklej"...

Dodaj ogłoszenie