Mateusz Morawiecki o negocjacjach ws. Brexitu: "Piłka jest...

  Mateusz Morawiecki o negocjacjach ws. Brexitu: "Piłka jest po stronie Brytyjczyków"

  Zdjęcie autora materiału
  Kacper Rogacin

  Aktualizacja:

  Polska

  Mateusz Morawiecki o negocjacjach ws. Brexitu: "Piłka jest po stronie Brytyjczyków"

  ©Fot. Marzena Bugala-Azarko / Polska Press

  - Dzisiaj piłka jest po tamtej stronie boiska. Te negocjacje i rozmowy przebiegały w trudnej atmosferze, ale trzymamy się uzgodnień sprzed paru tygodni i zobaczymy, czy pani premier May uda się wypracować odpowiednią większość w parlamencie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Brukseli.
  Mateusz Morawiecki o negocjacjach ws. Brexitu: "Piłka jest po stronie Brytyjczyków"

  ©Fot. Marzena Bugala-Azarko / Polska Press

  - Dzisiaj piłka jest po tamtej stronie boiska. Sytuacja w Izbie Gmin jest niełatwa, jednak liczymy na to, że także i po stronie Wielkiej Brytanii nastąpi refleksja, że sytuacja „no deal” będzie sytuacją niekorzystną dla UE, ale przede wszystkim dla Wielkiej Brytanii. Te negocjacje i rozmowy przebiegały w trudnej atmosferze, ale trzymamy się uzgodnień sprzed paru tygodni i zobaczymy, czy pani premier May uda się wypracować odpowiednią większość w parlamencie - mówił Morawiecki.

  Premier odniósł się również do kwestii ochrony granic.

  - Podkreślamy, że Unia Europejska musi mieć mechanizmy umożliwiające obronę granic zewnętrznych, pełną suwerenność w zakresie tego, kogo możemy, chcemy przyjmować, kogo nie chcemy. Tego stanowiska się trzymamy i mam nadzieję, że o chociaż mały kroczek posuniemy tę tematykę na kolejnym spotkaniu, na szczycie europejsko-afrykańskim w Wiedniu - dodał

  Kwestią, którą poruszono podczas posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli była również eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

  - Należę do grona tych premierów, prezydentów, zwłaszcza wschodniej części UE, którzy podkreślają niebezpieczeństwa związane z agresywną polityką rosyjską i dzięki naszym działaniom w konkluzjach Rady zostało ujęte napiętnowanie agresywnej polityki rosyjskiej - oświadczył Mateusz Morawiecki.

  POLECAMY:  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cyrku dla gawiedzi ciąg nieskończony

  Polityczni Herosi, Władcy Marionetek walczą niestrudzenie od setek lat by sznurki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  za które pociągają za co biorą wielką kasę, nie poplątały się i nie daj Boże nie urwały, aby jakiś pajacyk zaznawszy wolności nie zasadził im kopa w tłuste dupsko.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo