Masz drona? Musisz zdać egzamin [LICENCJA NA DRONA]

  Masz drona? Musisz zdać egzamin [LICENCJA NA DRONA]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pilotowanie dronów w celach komercyjnych wymaga zdania egzaminu i posiadania licencji
  1/8
  przejdź do galerii

  Pilotowanie dronów w celach komercyjnych wymaga zdania egzaminu i posiadania licencji ©Alex Brandon

  Licencja na drona: Drony są w Polsce coraz popularniejsze. Coraz częściej w przypadku takiego czy innego wydarzenia zobaczyć można również filmy czy zdjęcia z powietrza. A tam jest coraz bardziej tłoczno i co za tym idzie - niebezpiecznie. Każdy, kto chce wykorzystywac drony w celach komercyjnych, musi mieć świadectwo kwalifikacji, wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego po zdaniu egzaminu.
  Masz drona? Musisz mieć licencję na drona

  Nie wszyscy wiedzą, że w Polsce regulacje dotyczące kierowania bezzałogowymi statkami powietrznymi istnieją. I dotyczą także modnych dronów. Wykonywanie lotów dronem dla przyjemności nie wymaga żadnych uprawnień (przy czym nie może ważyć on więcej niż 25 kg i musi cały czas znajdować się w zasięgu wzroku pilota). Jednak kiedy chce się wykorzystywać maszynę w celach komercyjnych, trzeba mieć świadectwo kwalifikacji, wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego po zdaniu egzaminu.


  - Aby przystąpić do egzaminu na świadectwo kwalifikacji pozwalające na wykonywanie lotów w zakresie widzialności (VLOS), nie musimy przechodzić żadnego kursu. Przepisy te lada chwila mają się jednak zmienić i jego odbycie będzie wymagane, tak jak w przypadku egzaminu uprawniającego do wykonywania lotów poza zasięgiem wzroku (BVLOS) – mówi serwisowi infoWire.pl Adrian Gomuliński, instruktor i dyrektor techniczny z Centrum Szkolenia UAV.

  LICENCJE NA DRONA
  Egzamin taki dzieli się na część teoretyczną i praktyczną. Sprawdza nie tylko umiejętności sterowania maszyną, lecz także np. – udzielania pierwszej pomocy.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Komuno wróć

  Łukasz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Mój tata w latach osiemdziesiątych jak chciał założyć firmę budowlaną musiał mieć tak zwanego mistrza bez tego nie mógł otworzyć firmy. My chcąc sprzedać film nakręcony dronem musimy mieć licencje...rozwiń całość

  Mój tata w latach osiemdziesiątych jak chciał założyć firmę budowlaną musiał mieć tak zwanego mistrza bez tego nie mógł otworzyć firmy. My chcąc sprzedać film nakręcony dronem musimy mieć licencje jaki to podobne do tamtych czasów a więc komuno wróć.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Będzie jak na prawu samochodowym?

  spokojny

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Tak długo jak idzie ciężka kasę za to, że kursant musi zdawać dodatkowe egzaminy i brać dodatkowe lekcje, tak długo będzie zainteresowanie żeby oblewać ludzi pod byle pretekstem. No chyba, że ktoś...rozwiń całość

  Tak długo jak idzie ciężka kasę za to, że kursant musi zdawać dodatkowe egzaminy i brać dodatkowe lekcje, tak długo będzie zainteresowanie żeby oblewać ludzi pod byle pretekstem. No chyba, że ktoś od razu do ręki przemówi egzaminatorowi no to mu się co innego opłaca. To jest chory system.

  Jak zdawałem egzamin to kazali mi wjechać do garażu, no to wjechałem a wtedy gość mówi z uśmieszkiem „no to teraz proszę wysiąść”, bo to był grubas jakich mało a ja dość blisko ścianki od strony kierowcy podjechałem. Ale ja jestem dość zwinny i się jakoś jednak wycisnąłem przez te drzwi a gość się krzywił, że w zasadzie błąd no ale jak wyszedłem to mi w sumie zalicza. A co to za błąd ja się pytam? Mnie się u mnie w moim prywatnym garażu też zdarza, że potem się cofnę, poprawię jak trzeba i w czym problem a swój wjazd przecież znam a przy obcych wjazdach to może być różnie.

  I wiadomo, że po zdanym egzaminie to się mało co umie, że dopiero spokojnie trzeba wprawy nabierać więc niech tak nie przesadzają. Owszem, rozumiem, gruby błąd, przejechanie na czerwonym itp. ale bez przesady, że włączyłem kierunkowskaz nie tym palcem co trzeba.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kasa

  to ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Tak bo polska to poje...ny kraj gdzie trzeba zaraz szukać okazji by kasę robić . A nie lepiej zrobić z dronami jak z bronią , nie masz licencji i nie kupisz , to takie proste.
  Czyli jak rozumie...rozwiń całość

  Tak bo polska to poje...ny kraj gdzie trzeba zaraz szukać okazji by kasę robić . A nie lepiej zrobić z dronami jak z bronią , nie masz licencji i nie kupisz , to takie proste.
  Czyli jak rozumie z filmiku do puki widzę drona nie muszę mieć uprawnień bo to rekreacja ,
  A kto to Ku...a oceni czy ja go widzę czy nie,
  A może inaczej , jak podepnę kamerkę to komercja , A jaka jest Ku...a różnica czy latają w powietrzu z kamerką czy bez , Wszystko sprowadza się do jednego . ROBIMY KASĘ BO JEST OKAZJAzwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  DRON

  fajla11

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  POLECAM ZARAZ POLSKIEGO KOMORNIKA POSYŁAĆ -A DO ZDANIA POWINNO W SOWIECKIM PAŃSTWIE BYĆ Z 40000 PYTAŃ -NP. ILE WYPIJE PREZES I.T.D.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo