Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz zdobyła złoto na kajakarskich mistrzostwach Europy w Portugalii

LUMAR
Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz zwyciężyła w konkurencji K1 na 200 metrów w mistrzostwach Europy w kajakarstwie w portugalskim Montemor-o-Velho. Walczykiewicz wyprzedziła zawodniczkę gospodarzy Teresę Portelę i Węgierkę Natasę Janic.

Wcześniej dwa brązowe medale na 500 i 1000 metrów w rywalizacji kanadyjkarzy wywalczył Marcin Grzybowski z Posnanii. Na obu dystansach zwyciężył Czech Martin Fuksa.

W niedzielę po południu Grzybowski był drugi w wyścigu C1 na 5000 metrów.

Na najniższym stopniu podium stanęli w Montemor-o-Velho również Tomasz Kaczor (Warta Poznań) i Vincent Słomiński (Stomil Poznań) w C2. Wygrali Rosjanie Aleksiej Korowaszkow i Iwan Sztyl.