reklama

Marsz równości w Poznaniu: „Solidarność naszą bronią” [ZDJĘCIA]

Cyprian Łakomy
Przez Poznań przeszedł Marsz Równości [ZDJĘCIA] Grzegorz Dembiński
„Mielimy mowę nienawiści”, „Chcę być żoną i mieć żonę”, „Lokatorzy to nie towar” - te oraz inne hasła nieśli na transparentach uczestnicy Marszu Równości, który w sobotę po raz jedenasty przeszedł ulicami Poznania. W manifestacji wzięło udział ok. 100 osób.

W tym roku Marsz obywał się pod hasłem: „Solidarność naszą bronią”.

- Pragniemy za jego pomocą powiedzieć, że ludzie powinni sobie nawzajem pomagać. Chcemy skupiać wszelkie mniejszości: niepełnosprawnych, całe środowisko LGBT (lesbijki, gejów oraz osoby bi- oraz transseksualne – przyp. red.), obcokrajowców i wszystkich, którzy sprzeciwiają się dyskryminacji tych mniejszości – mówiła w sobotnie popołudnie Olga Stolarczyk z komitetu organizacyjnego Dni Równości i Tolerancji, organizującego Marsz.

Zaplanowany na godzinę 14 pochód rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem. Jego powodem była stosunkowo niska frekwencja. Ostatecznie plac Mickiewicza opuściło około 100 osób. Mimo to, uczestnicy zgromadzenia pozostają przekonani o tym, że podobne inicjatywy są potrzebne.

- W czasie, gdy polskie społeczeństwo coraz bardziej się polaryzuje, trzeba wyjść do ludzi z konkretnymi argumentami – twierdzi Agnieszka Gorońska, nauczycielka i uczestniczka Marszu. Gorońska zauważa, że od kilku lat podobne wydarzenia mają coraz bardziej spokojny przebieg. - Nasze postulaty coraz częściej dyskutowane są na gruncie politycznym, a coraz rzadziej spotykają się z agresywną reakcją.

Jeszcze na początku Marszu odczytano przygotowany specjalnie na tę okazję manifest.

- Razem walczymy o świat, w którym nie istnieje jedyny słuszny model rodziny, któremu podporządkowane są wszystkie instytucje państwowe i społeczne. Świat, w którym nastoletni gej nie będzie zmuszony wysłuchiwać religijnych bigotów, piętnujących jego seksualność, a rola kobiet nie będzie sprowadzana do roli matek, córek czy kochanek – przekonywała Karolina Niedźwiedzka, współorganizatorka wydarzenia.

Później, pod eskortą policji, pochód ruszył ul. Św. Marcin, przez Stary Rynek aż do Placu Wolności. Przez całą jego trasę uczestnicy podejmowali wiele tematów – prócz praw mniejszości, zwracali uwagę m.in. na spory odsetek Polaków żyjących poniżej granicy ubóstwa, bronili także poznańskiego skłotu Od:Zysk.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, nikt nie próbował Marszu utrudnić, nie zorganizowano nawet żadnej kontrmanifestacji. Zgromadzenie rozwiązano około godziny 15.30, a organizatorzy zapowiedzieli kolejny Marsz w przyszłym roku.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Materiał oryginalny: Marsz równości w Poznaniu: „Solidarność naszą bronią” [ZDJĘCIA] - Głos Wielkopolski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 47

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
poznaniak

He he he he! Ci zboczeńcy naprawdę uwierzą niedługo, że są normalni:-D.

l
led

mały chłopiec do mamy podczas przemarszu: Mamo dlaczego ten pan przebrał się za kobietę?
mamusia odpowiada: bo czuje się kobietą..ma taką potrzebę
synek: jak dorosnę to też chcę być kobietą
mamusia rozbawiona : no problem dziecko feel free..

to tak ma wyglądać??

Dzięki..

z
zuzia

Co ma wspólnego niepełnosprawny czy obcokrajowiec z LGTB ? To do kompletu doliczcie jeszcze Ruch Autonomii Śląska i Polski Związek Hodowli Gołębi Pocztowych.

L
LEWACY U WŁADZY

z debat Jaśkowiak wygląda na cwaniaczka spod kantoru, który nauczył się tylko trzech zdań, które w kółko powtarza. Mało tego, o co chodzi z tą strata 4 miliardów w spółce komunalnej w której był prezesem. Bez przerwy mija się z prawdą. Wolę już sensownego Grobelnego, niż tego pokrętnego gościa z nadania PO. Jaśkowiak, to dopiero będzie LEWACKA marionetka! partyjna!

k
koniknabiegunach

z debat Jaśkowiak wygląda na cwaniaczka spod kantoru, który nauczył się tylko trzech zdań, które w kółko powtarza. Mało tego, o co chodzi z tą strata 4 miliardów w spółce komunalnej w której był prezesem. Bez przerwy mija się z prawdą. Wolę już sensownego Grobelnego, niż tego pokrętnego gościa z nadania PO. Jaśkowiak, to dopiero będzie LEWACKA marionetka! partyjna!

A
Ann

hahaha :D

m
mieszkaniec Rataj

Przecież jeszcze Jaśkowiak nie powiedział kto będzie jego zastępcą - Grobelny ma Kaysera i Kruszyńskiego (dwóch urzedasow co ślizgają się od wyborów do wyborów). Już ten fakt powoduje, że Grobelny traci głosy. Jeśli Jaśkowiak wskaże sensownych zastępców to ma mój głos. Poczekam do jego deklaracji. Grobelny już pokazał jak rządzi miastem - w urzędzie pełno kolesi i znajomych. Ktoś już pisał że w straży miejskiej siedzi 3 byłych milicjantów a zarządzaniu kryzysowym były esbek, więc dlaczego mam glosowac na Grobelnego ? Czekam na poważne deklaracje kadrowe obu kandydatów i wtedy się zdecyduję - aktualnie Jaśkowiak ma się u mnie lepiej...

F
Farmer John

Piotr Cywiński. ”Polska w kuble na śmieci ... W proteście przeciw sponiewieraniu fundamentalnych zasad państwa demokratycznego wszyscy jesteśmy PiS-em“
(...) Parafrazując prezydenta Bronisława Komorowskiego z wąsami można by rzec, jaki kraj, takie wybory i takie urny. Ale sprawa nie jest śmieszna.

Oto na naszych oczach rozgrywa się koszmarna tragifarsa, nie mająca precedensu w cywilizowanym świecie:
— oprogramowanie do wyborów władz samorządowych w naszym prawie 40 mln kraju zlecono raczkującej, kilkuosobowej firmemce z dziewczęciem-programistką, które dopiero co liznęło arkana informatyki,
— w efekcie, do systemu mógł włamać się każdy, kto miał choć trochę pojęcia o posługiwaniu się komputerem
— …i różni się włamywali, dopisując „na próbę” głosy wybranym kandydatom,
— w Szczecinie wygrał wybory kandydat, którego w ogóle nie było na liście…,
— w wyniku „awarii systemu”, głosy są „liczone ręcznie”, tylko, że…
— niezabezpieczone, porozrywane worki z kartami wyborczymi walały się tu i ówdzie, o czym doniosły lokalne media,
— niekiedy z urn wyjmowano więcej kart niż ich wrzucono, czy odwrotnie, ba…
— w „liczeniu ręcznym” mogły nastąpić pomyłki, co też przyznali w mediach szefowie niektórych komisji „zmęczonych pracą”, na domiar…
— przygotowany spot wyborczy wprowadzał głosujących w błąd, instruując, że należy wybrać tylko jednego kandydata „na każdej karcie”. W rezultacie…
— w niektórych okręgach blisko połowę oddanych głosów uznano za nieważne

Na tym nie koniec, oto przedstawiciele najwyższych władz z prezydentem Rzeczpospolitej włącznie i ich kauzyperdy wzywają naród do uznania tej farsy, a tych, którzy domagają się powtórzenia wyborów nazywają „szaleńcami” i „podpalaczami Polski”… W głowie się to nie mieści, naród ma pogodzić się z tym, że będą nim rządzili ludzie wyłonieni prawem kaduka, niekiedy przez garstkę obywateli, bo jeśli frekwencja wyniosła nieco ponad 40 proc., z czego - jak np. w powiecie wejherowskim - 40 proc. głosów było nieważnych, to kto dokonał wyboru…?

Czy można obdarzać zaufaniem państwo tzw. obywatelskie, w którym dokonuje się gwałtu na obywatelskim pojęciu demokracji i zdrowego rozsądku? Władze samorządowe to nie sprowadzone po przedziwnym przetargu Pendolino, które może postać sobie na bocznicy przez najbliższe cztery lata. Leszek Miller, szef lewicy, no, to można jeszcze zrozumieć, tonący chwyta się brzytwy… - tłumaczą „adwokaci” skompromitowanych do suchej nitki „reprezentantów” narodu - ale Jarosław Kaczyński, toż przecież PiS wygrał wybory, czego on chce… ?

Odpowiedź jest ”prosta jak konstrukcja bata: w proteście przeciw takiemu sponiewieraniu fundamentalnych zasad funkcjonowania demokratycznego państwa wszyscy jesteśmy PiS-em” (...) I uwaga, całość artykułu znajduje się w lokalnej sieci internetowej!

l
l

Na jakiej, jak to nazwałeś imprezie kibolskiej i katolickiej masz więcej policji, niż uczestników. Chcesz się bawić to u siebie na polu za miastem.

d
do zboka I powyżej

Sami obecni płacą ze swoich podatków. Tak jak za imprezy kibolskie i katolickie w których niewielu uczestniczy a są bardzo kosztowne. Szczęście marsz Niepodległości w Poznaniu się nie odbywa i miasta nie trzeba odgruzowywać bo koszty by wzrosły jeszcze bardziej z tych imprez.

p
pp

Lewak przy sterach, jeszcze tego brakuje.

l
l

Kto płaci za ochronę zboków? Wypad z tymi paradami za miasto,

j
j

Panie Karolu!
Cos Pan taki msciwy????!

P
Przecz z Grobelnym

Z nazwy „Prezydencie” Grobelny !!!
Dziękujemy !!!
NIE NISZCZ POZNANIA NIE GŁOSUJ NA GROBELNEGO
>W-Y-P-I-E-R-D-A-L-A-J!! GROBELNY Z POZNANIA KONIEC ERY GROBELASA
miej honor i wypierdalaj. Powiedz prawdę , że masz długi, kredyty , zobowiązania u zleceniodawców i zleceniobiorców i musisz siedzieć na tym stołku
Dziękujemy z prezydenta -szczocie z Newsweek'a za burdel w Poznaniu
Dziękujemy za 4-o krotne obchodzenie nowego roku przez Urzędasów.
Dziękujemy za niedokończone inwestycje na EURO
Dziękujemy za delegacje urzędasów na koszt poznaniaków
Dziękujemy za utrzymanie molocha Urząd Miasta rocznie ponad 13 milionów zł.
Dziękujemy za prace urzędników – tylko 3 h dziennie a płatne za 8 h
Dziękujemy za+ kolejne biedronki i lidly
Dziękujemy za zatrudnieniu 1500 nie kompetentnych urzędasów
Dziękujemy za niedziałającą PEKę, na spadający dach na PKP
Dziękujemy za ucieczkę za granicę 30 tyś poznaniaków zagranicę
Dziękujemy za kumoterstwa, szwindle w Wydziale Oświaty
Dziękujemy za remont kaponiery trwa 4 rok , a II-a Woj Św. trwała 5 lat
Dziękujemy za rozbudowę Urzędu Miasta
Dziękujemy za zakup kolejnych limuzyn
Dziękujemy za ustawionymi przetargami za przewałki
Dziękujemy za willę w Radojewie na Wiosełkowej 32a
Dziękujemy za Pl. i biurowiec Andersa
Dziękujemy za kilka lat remontu Kaponiery
Dziękujemy za zrujnowaną trasę katowicką
Dziękujemy z korki na Rondzie Rataje
Dziękujemy za cudownie obniżony czynsz za stadion miejski
Dziękujemy za rosnące zatrudnienie w ZTM
Dziękujemy za najwyższe w regionie opłaty za odpady
Dziękujemy za zalegające wokół śmietników graty
Dziękujemy za kolejne centra handlowe
Dziękujemy za różne karty do parkomatów
Dziękujemy za ograniczanie miejsc postojowych w centrum
Dziękujemy za rozszerzenie strefy parkowania
Dziękujemy za likwidację szkół i przedszkoli
Dziękujemy za paraliż miasta w trakcie imprez ulicznych
Dziękujemy za strażników miejskich bez wymaganych szkoleń
Dziękujemy za trzyletnie objazdy na Szczepankowie
Dziękujemy za nieistniejący przystanek Folwarczna
Dziękujemy za zlecenie ekspertyz promotorowi Pana zastępcy
Dziękujemy za „piękne” centrum handlowe przy dworcu
Dziękujemy za cieknący tunel Franowo
Dziękujemy za cudowne nazwanie dyskontu na Świcie „halą targową”
Dziękujemy za trwający półtora roku przetarg na odbiór odpadów
Dziękujemy za dziesiątki milionów odszkodowań dla deweloperów
Dziękujemy za trzecie miejsce Poznania wśród najbardziej zadłużonych miast
Dziękujemy za „możliwość” płacenia za postój w soboty
Dziękujemy za zapchaną obwodnicę Poznania
Dziękujemy za upadek handlu w centrum
Dziękujemy za wysokie podatki od nieruchomości
Dziękujemy za ruch samochodowy na ul. Milczańskiej
Dziękujemy za brak działań wobec czyścicieli kamienic
Dziękujemy

Panu już dziękujemy !!!
NIE NISZCZ POZNANIA NIE GŁOSUJ NA GROBELNEGO
Jednakże kochanie POZNANIACY pamiętajcie!! PRECZ Z GROBELNYM zwany szczota Lwie serce >W-Y-P-I-E-R-D-A-L-A-J!! GROBELNY Z POZNANIA KONIEC ERY GROBELASA !!!!, czyściciela kamienic, Co ni szanuje poznaniaków, społeczników, tradycji, starczych ludzi i młodzież. Podziękujmy szczocie z Newsweek'a za burdel w Poznaniu, za niedziałającą PEKę, na spadający dach na PKP, za nie dokończone inwestycje, za zatrudnieniu 1500 nie kompetentnych urzędasów, za rozbudowę Urzędu Miasta, za budowę tysiąca galerii w Poznaniu + biedronek, za ucieczkę za granicę 30 tyś poznaniaków, za kumoterstwa, szwindle, za zakup kolejnych limuzyn, za Stary Browar, II-a Woj Św. trwała 5 lat remont kaponiery również, szwindlami jego żony, ustawionymi przetargami za przewałki z PL. i biurowcem Andersa. przecz z GROBELNYM on już ma willę w Radojewie na Wiosełkowej 32a już dużo nakradł. A teraz reklamuje się na maratonach z synkiem z LO MM a teraz w UEP.

j
jajo

to kakao i to kakao!

Dodaj ogłoszenie