Marsz równości w Białymstoku. Europoseł Krzysztof Jurgiel wydał oświadczenie w sprawie marszu

(mg)Zaktualizowano 
Krzysztof Jurgiel Wojciech Wojtkielewicz
Kolejni politycy prawicy zabierają głos w sprawie marszu równości. Oświadczenie wydał europoseł Krzysztof Jurgiel. - Nie mogę zgodzić się na to, aby ulice Białegostoku stały się areną walki z Bogiem i Kościołem - pisze europoseł PiS

Marsz równości ma przejść przez Białystok 20 lipca. Od kilku dni politycy prawicy głośno krytykują jego organizację. Teraz głos zabrał europoseł PiS Krzysztof Jurgiel, wydając specjalne oświadczenie.

Zobacz też: Marsz Równości w Białymstoku. Marszałek chce organizować piknik rodzinny pod patronatem dwóch arcybiskupów: katolickiego i prawosławnego

- Marsze równości, zwykle, przekształcają się w manifestację pogardy i nietolerancji wobec chrześcijan, w otoczce nieprzyzwoitych, a nawet wulgarnych zachowań, które powodują publiczne zgorszenie, atakujące naturalne poczucie wstydu u dzieci - pisze europoseł PiS.

Dodaje, że nie może zgodzić się na to, aby ulice Białegostoku stały się areną walki z Bogiem i Kościołem.
- Aby przedstawiciele środowisk LGBT szerzyli rewolucję obyczajową w myśl ideologii gender - pisze Krzysztof Jurgiel.

Nie szczędzi ostrych słów prezydentowi Białegostoku Tadeuszowi Truskolaskiemu, który marszu nie zakazał.

- Ze zdumieniem przyjąłem postawę i wypowiedzi prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego, który nie dostrzega nie dostrzega zagrożeń dla spokoju, bezpieczeństwa, ładu społecznego i moralnego” z powodu planowanego tzw. marszu równości. Jestem przeświadczony, że wynika to z jego zaangażowania w nurt polityki sił lewicowo-liberalnych afirmujących postulaty LGBT - kończy swoje oświadczenie Krzysztof Jurgiel.

Prezydent od wielu dni powtarza, że marszu nie zakaże, bo nie może.

- Wpływają do mnie apele, żebym zakazał marszu. Są to apele niepoważnie. Jeżeli komuś to przeszkadza, to niech apeluje o zmianę prawa w Polsce, a nie do prezydenta miasta, który musi prawa przestrzegać - mówił w mediach Tadeusz Truskolaski.

Marsz Równości w Białymstoku kontra 50 pikiet, marszów i man...

polecane: FLESZ: Chaos podczas rekrutacji. Tysiące uczniów bez miejsc w szkołach

Wideo

Materiał oryginalny: Marsz równości w Białymstoku. Europoseł Krzysztof Jurgiel wydał oświadczenie w sprawie marszu - Kurier Poranny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 55

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
A
Andrzej

Mógł milczeć, ale nie skorzystał ...

j
jolanta wardach
2019-07-16T15:24:51 02:00, Gość:

panie Jurgiel pan ze wstydu to dawno powinien ...proszę religia nie podpierać się, jestem katoliczką, popieram marsz, a nawet wezmę w nim udział dla poparcia wszelkich ruchów wolnościowych .. czego nigdy nie poprę to .... polityki i polityków PISu !

to ja, zapomniałam podpisać się ...

G
Gość

panie Jurgiel pan ze wstydu to dawno powinien ...proszę religia nie podpierać się, jestem katoliczką, popieram marsz, a nawet wezmę w nim udział dla poparcia wszelkich ruchów wolnościowych .. czego nigdy nie poprę to .... polityki i polityków PISu !

G
Gość

Ależ to chore jest, żeby facet ubieral się w damskie ciuszki. A o pedalach to już nie wspomnę. Czy to uleczalne?

G
Gość
2019-07-11T12:57:55 02:00, Gość:

niech wstydza sie ci którzy wybrali takiego prezydenta,przecież PO mu kazało więc raptem zrobił się taki światowy

Dokładnie. Jeszcze jeden sukces naszego prezydenta miasta Białegostoku, oprócz tego sukcesu kiedy podpisał list itencyjny o chęci sprowadzenia do Polski muzułmańskich imigrantów. Ludzie!! Przecież Ci ludzie z PO to niebezpieczni są dla społeczeństwa i swoich najbliższych. To całe PO to chorzy ludzie. Ich natychmiast trzeba wyłapać zbadać i leczyć.

G
Gość
2019-07-11T13:11:08 02:00, Gość:

Nie pozostaje nic innego jak w referendum odwołać prezydenta!

2019-07-11T13:32:38 02:00, Gość:

I tak będzie! Spadnie ze stołka z wielkim hukiem. Będzie wstyd

I to szybko! To chore co się dzieje. Żeby nam do miasta sprowadził pedałów.

G
Gość

Kto z wyborców PO chciałby wychować się jako dziecko w rodzinie gdzie byłoby dwóch tatusiów LGBT. Wpisywać się chętni.

Bardzo proszę odważnych o podanie w odpowiedzi swoich danych.

F
Ferdynand K.

Komunikat do cryo

Nie strasz, bo się obesrasz

G
Gość
2019-07-11T12:33:42 02:00, Kaczyński:

ONR też maszerował.

Inni też mogę

PiSowskie dzbany nie potrafią tego zrozumieć?

2019-07-11T12:43:17 02:00, cxdfgn:

ONR to nie sa umalowani przebierancy z dupa na wierzchu!!!

2019-07-11T14:29:14 02:00, Anya:

Racja... to coś jeszcze gorszego :)

A to takie POprawne kulturalnie, aby nazywać kogoś "PiSowskie dzbany"

To taka u was pederasty wysoka kultura?

Nigdy nie będzie tolerowane i normalne żeby chorzy dewianci seksualni emanowali publiczne swoim wynaturzeniem.

c
cryo

"O dobrowolne poddanie się karze dwóch lat ograniczenia wolności wnioskuje Jarosław F., który jest oskarżony o to, że ponad 80 razy znieważył w internecie obcokrajowców z powodu ich przynależności etnicznej, rasowej oraz narodowej.

Zarzuty opisane w akcie oskarżenia dotyczą okresu od września 2017 r. do lutego 2019 r. Jarosław F. na portalach internetowych miał znieważać Ukraińców, Żydów i Niemców. Zarzuty dotyczą znieważenia m.in. ambasador Izraela oraz konsula Niemiec. W publikowanych przez F. komentarzach pojawiły się m.in. takie zwroty jak: "prymitywna dzicz", "świńskie plemię", "świński naród", "ścierwo", "parchy" czy "ludzki podgatunek".

Oskarżony wyraził skruchę

Jarosław F. wczoraj przed sądem nie chciał składać wyjaśnień i odpowiadać na pytania. Sąd odczytał jego wyjaśnienia złożone w trakcie postępowania przygotowawczego. Oskarżony mówił wówczas, że nie zdawał sobie sprawy, że pisanie komentarzy w takiej formie jest przestępstwem. - Nie działem z przeświadczeniem, że popełniam jakiekolwiek przestępstwo." - na tym forum jest następny kandydat na ławę sądową - lokalny hejter w amoku i nie zamieścił 80 karalnych wpisów tylko tysiące ... będzie znowu "slawny"

O
Ochydnyrobak

Jurgielt wydał oświadczenie...... i może jeszcze je sam napisał?

c
cryo
2019-07-11T13:31:03 02:00, Gość:

Czy redakcja może zablokować psychicznego forumowicza o nicku "cryo"? W szanujących się portalach troll wrzucający po raz n-ty ten sam bełkot i zamulający dyskusję jest banowany.

2019-07-08T10:44:51 02:00, AndrzejNowakowski:

CZY ADMINISTRACJA TEGO FORUM MOGŁABY ZABLOKOWAĆ UŻYTKOWNIKA RAFAŁA KOSNO???

FACET PRZESADZA Z TĄ WULGARNOŚCIĄ I NIENAWIŚCIĄ!!

A
Anya
2019-07-11T12:33:42 02:00, Kaczyński:

ONR też maszerował.

Inni też mogę

PiSowskie dzbany nie potrafią tego zrozumieć?

2019-07-11T12:43:17 02:00, cxdfgn:

ONR to nie sa umalowani przebierancy z dupa na wierzchu!!!

Racja... to coś jeszcze gorszego :)

a
a
2019-07-11T10:53:38 02:00, Anya:

"Dodaje, że nie może zgodzić się na to, aby ulice Białegostoku stały się areną walki z Bogiem i Kościołem"

- a co ma wspólnego bycie LGBT z walką z Bogiem? Przecież część homoseksualistów jest wierząca, więc czemu mieliby walczyć z Bogiem?

Mam wrażenie że środowiska prawicowe uparły się aby wszystkim wmawiać że homoseksualiści to pedofile, a parady równości to walka z kościołem i bogiem. No ludzie, weźcie się ogarnijcie!

2019-07-11T11:18:52 02:00, okoń:

Środowisko LGBTQ ma w prostej linii szatańską inspirację, bo walczą z Kościołem i sprzeciwia się Panu Bogu. Cudzołóstwo to jest ich codzienność.

może dlatego że nie każdy jest osobą wierzącą i nie każdy żyje w zgodzie z kościołem i jego nauką? Dociera do was że tacy ludzie też istnieją?

G
Gość
2019-07-11T13:11:08 02:00, Gość:

Nie pozostaje nic innego jak w referendum odwołać prezydenta!

I tak będzie! Spadnie ze stołka z wielkim hukiem. Będzie wstyd

Dodaj ogłoszenie