Marsz Niepodległości 2018 zakazany! Taką decyzję podjęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz [WIDEO]

Jakub OworuszkoZaktualizowano 
fot. lukasz kowalski / polska press
Prezydent Warszawy zakazała organizacji Marszu Niepodległości, który w niedzielę miał przejść ulicami Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz przekonuje, że ze względu na strajk policjantów zagrożone byłoby bezpieczeństwo uczestników wydarzenia i mieszkańców stolicy. - Warszawa dość już wycierpiała przez agresywny nacjonalizm - stwierdziała. Wiele osób i środowisk zapowiada, że marsz i tak się odbędzie. W środę późnym popołudniem ma dojść do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego.

- Zakazałam Marszu Niepodległości, decyzję podpisałam osobiście. Konsultowałam ją z prezydentem elektem Rafałem Trzaskowskim - przyznała w środę popołudniu Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jako główny powód decyzji prezydent wymieniła m.in. bezpieczeństwo. - Przy obecnych kłopotach policji trudno uwierzyć, że uda się jej zapewnić bezpieczeństwo - oceniła. Mówiła też o historii „zarówno Polski, a w szczególności Warszawy”. - Warszawa dość już wycierpiała przez agresywny nacjonalizm - stwierdziła. Jednym z argumentów były też kwestie prawne. - W czerwcu skierowałam pismo do ministra (spraw wewnętrznych i administracji) Joachima Brudzińskiego w sprawie wspólnego zabezpieczania uroczystości organizowanych w Warszawie 11 listopada. Pismo to zostało kompletnie zignorowane, nie odezwał się do mnie minister - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

- Przez rok nie sporządzono aktu oskarżenia dotyczącego wydarzeń na marszu niepodległości w 2017 roku. Chociaż prokuratura - co wiemy z prasy - dysponuje opinią biegłego o zakazanych ideologiach na marszu - podkreśliła prezydent. - Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania przez państwo polskie niepodległości. Stąd moja decyzja o zakazie marszu - podsumowała Gronkiewicz-Waltz.

Niespodziewana decyzja wywołała falę komentarzy. Wiele osób i środowisk zapowiadziało, że mimo zakazu marsz się odbędzie. „Hanna Gronkiewicz-Waltz sprawiła, że Marsz Niepodległości w 100-lecie jej odzyskania będzie miał rekordową frekwencję” - stwierdził Maciej Wąsik, zastępca ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Marsz Niepodległości 2017 przeszedł ulicami Warszawy [ZDJĘCIA]

Organizatorzy wydarzenia, stowarzyszenie Marsz Niepodległości, jeszcze w środę mieli odwołać się od decyzji prezydent do sądu. Jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o zakazie doszło do spotkania policji z organizatorami marszu. „Przedstawiciel miasta uciekł z niego po 10 minutach gdyż został „pilnie wezwany”. Skoro miasto nie było zainteresowane spotkaniem to jak może wiedzieć o zabezpieczeniu marszu?” - stwierdził Witold Tumanowicz, współorganizator wydarzenia.

Wielu prawników zwraca uwagę, że doszło do naruszenie art. 57 Konstytucji w którym czytamy, że „każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich”.

Do sprawy odniosła się Komenda Stołeczna Policji. „Nie było żadnych rozmów ze strony Prezydent m. st. Warszawy z Komendantem Stołecznym Policji odnośnie zakazania Marszu Niepodległości. Nie było żadnych pytań odnoście zabezpieczenia marszu z naszej strony. Informacja ta jest dla nas ogromnym zaskoczeniem” - podkreślono.

W środę późnym popołudniem doszło do spotkania prezydenta i premiera ws. decyzji prezydent Warszawy.

Marszu zakazano również we Wrocławiu

Prezydent Wrocławia podjął decyzję o wydaniu zakazu organizacji Narodowego Marszu Niepodległości. Marsz na najbliższą niedzielę zapowiadały we Wrocławiu środowiska narodowe. Na czele manifestacji miał stanąć były ksiądz Jacek Międlar. W środę organizator marszu złożył w Sądzie Okręgowym odwołanie od decyzji prezydenta Rafała Dutkiewicza zakazującej tej manifestacji. Sąd ma 24 godziny, żeby odwołanie rozpoznać. Jego z kolei postanowienie będzie można zaskarżyć do Sądu Apelacyjnego, który będzie miał kolejne 24 godziny na zbadanie sprawy. Najpóźniej w sobotę dowiemy się czy marsz będzie legalny czy nie. (MG)

Wideo

Materiał oryginalny: Marsz Niepodległości 2018 zakazany! Taką decyzję podjęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz [WIDEO] - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 140

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
a
as

czemu "toto " jeszcze nie siedzi w kryminale??????

zgłoś
S
Samanta Blumstein

Minister mon poszedł na całość . :D

Kilka dni temu podpisałem też decyzję, zgodnie z którą żołnierze podczas uroczystości będą śpiewali hymn Polski”. 

 

:P  :P  :P

 

Ile to kosztowało , 200 milionów ??? :D  

zgłoś
P
Pinky
W dniu 09.11.2018 o 09:30, jaka szkoda napisał:

Widzę, że świadomie użyłeś swojego nicka!Pinky - postać z kreskówki "Pinky i Mózg", określenie używane dla nazwania osoby, która jest totalnie głupia, nie grzeszy inteligencją, a zadaje się tylko z mądrzejszymi (co nie jest znowu takie trudne).


Ciekawy wpis i jak bardzo pasuje do tematu dyskusji… Na Twoim poziomie… ;)

zgłoś
j
jaka szkoda
W dniu 09.11.2018 o 06:53, Pinky napisał:

Jak to po co? Nie trzeba się wstydzić jak trzeba coś “połykać”. Czasem się może zdarzyć, że niektóre pomylisz. Twoje wpisy często tego dowodzą. Nie obrażam się. Pokazujesz na tym forum, że nie żyjesz w tym świecie. Często Cię ignorowałem, mając zrozumienie dla Twojej ciężkiej sytuacji życiowej, ale mam obawy, że Twoje najbliższe otoczenie nie jest z Tobą szczere i nie traktuje Cię tak jakby ta Twoja choroba tego wymagała.

Widzę, że świadomie użyłeś swojego nicka!

Pinky - postać z kreskówki "Pinky i Mózg", określenie używane dla nazwania osoby, która jest totalnie głupia, nie grzeszy inteligencją, a zadaje się tylko z mądrzejszymi (co nie jest znowu takie trudne).

zgłoś
P
Pinky
W dniu 08.11.2018 o 23:18, jaka szkoda napisał:

Odpłacam się pięknym za nadobne. Po co mnie zaczepiasz i jakieś uwagi o tabletkach wstawiasz?A i ten wpis świniopasie też o twoim poziomie świadczy!  PSKiedyś byłem dobrym i spokojnym człowiekiem.Na szczęście to forum wyleczyło mnie z tej dewiacji.


Jak to po co? Nie trzeba się wstydzić jak trzeba coś “połykać”. Czasem się może zdarzyć, że niektóre pomylisz. Twoje wpisy często tego dowodzą. Nie obrażam się. Pokazujesz na tym forum, że nie żyjesz w tym świecie. Często Cię ignorowałem, mając zrozumienie dla Twojej ciężkiej sytuacji życiowej, ale mam obawy, że Twoje najbliższe otoczenie nie jest z Tobą szczere i nie traktuje Cię tak jakby ta Twoja choroba tego wymagała.
zgłoś
S
Samanta Blumstein
W dniu 08.11.2018 o 23:18, jaka szkoda napisał:

Odpłacam się pięknym za nadobne. Po co mnie zaczepiasz i jakieś uwagi o tabletkach wstawiasz?A i ten wpis świniopasie też o twoim poziomie świadczy!  PSKiedyś byłem dobrym i spokojnym człowiekiem.Na szczęście to forum wyleczyło mnie z tej dewiacji.

Widać eskalację negatywnych emocji . :D  :D  :D

zgłoś
j
jaka szkoda
W dniu 08.11.2018 o 12:00, Pinky napisał:

Gratuluję Ci poziomu intelektualnego. Wiem, że Tobie jest jedno co o nas mówią za granicą naszego kraju. Nigdzie nie wyjeżdżasz, więc niczego się nie wstydzisz. Gdybyś opuścił Twoją codzienną ścieżkę pomiędzy łóżkiem, korytem przy stole i oborą to bardziej by Ci zależało na dobrym imieniu naszego kraju.

Odpłacam się pięknym za nadobne. Po co mnie zaczepiasz i jakieś uwagi o tabletkach wstawiasz?

A i ten wpis świniopasie też o twoim poziomie świadczy! 

 

PS

Kiedyś byłem dobrym i spokojnym człowiekiem.

Na szczęście to forum wyleczyło mnie z tej dewiacji.

zgłoś
J
January

"Ironia: ukryta złośliwość, pogarda lub kpina wyrażona przy pomocy pozornej aprobaty"

zgłoś
S
Samanta Blumstein

Mateusz Morawiecki potwierdził, że nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości. - Nie chcemy uczestniczyć w imprezie, na której mogą znaleźć się również prowokatorzy, a organizatorzy Marszu Niepodległości nie są w stanie zapewnić spokojnego przebiegu manifestacji - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska".

 

NO COMENTS 

zgłoś
M
MIM1234
W dniu 08.11.2018 o 11:38, jaka szkoda napisał:

G… mnie obchodzi, co myślą o naszej Ojczyźnie w jewropejskim kołchozie. Ja z dumą podkreślam, że jestem Polakiem, katolikiem, Patriotą.A ten slogan „na cały świat” jest dla takich maluczkich zaprzańców, jak ty.To, co napisałem, to nie żarty. To była możliwość, jaką zafundowałaby nam HGW. Jej nieprzemyślana decyzja o zakazie Marszu skutkowałaby eskalacją negatywnych emocji.A komunikat stołecznej komendy policji, że decyzja HGW nie była przedstawiona i konsultowana z policją, tylko potwierdza ukryte dno, które za tą decyzją stoi.Tak więc smarku, tobie świnie paść, a nie komentować wydarzenia w naszym kraju!

Amerykański Departament Stanu ostrzega swoich obywateli,przebywających w W-ie,żeby 11 listpada zachowali czujnośc,ponieważ w latach ubiegłych w tym dniu na ulicach W-wy dochodziło do brutalnych aktów przemocy.

zgłoś
S
Samanta Blumstein
W dniu 08.11.2018 o 11:38, jaka szkoda napisał:

G… mnie obchodzi, co myślą o naszej Ojczyźnie w jewropejskim kołchozie. Ja z dumą podkreślam, że jestem Polakiem, katolikiem, Patriotą.A ten slogan „na cały świat” jest dla takich maluczkich zaprzańców, jak ty.To, co napisałem, to nie żarty. To była możliwość, jaką zafundowałaby nam HGW. Jej nieprzemyślana decyzja o zakazie Marszu skutkowałaby eskalacją negatywnych emocji. U kogo wystąpiłaby ta eskalacja negatywnych emocji ??? A komunikat stołecznej komendy policji, że decyzja HGW nie była przedstawiona i konsultowana z policją, tylko potwierdza ukryte dno, które za tą decyzją stoi. Pani Prezydent Warszawy  , jako osoba odpowiedzialna , nie kierująca się emocjami  zwróciła się w czerwcu  ( !!!!) di mini-sterka  spraw wewnętrznych z zapytaniem o zabezpieczenie tego marszu . Mini-ster nie raczył odpowiedzieć , będąc zajęty kampanią wyborczą  ???  I to jest to - nie ukryte -  DNO .Tak więc smarku, tobie świnie paść, a nie komentować wydarzenia w naszym kraju!Zdaje się , że "PINKY" to nie taki "smark" , bo pisze rozsądnie  . Skoro cytujesz Piłsudskiego to polecam jego cytat o "polakach" takich jak ty . Chociaż nie wiem czy zrozumiesz , emigrancie ze wschodu . 

zgłoś
P
Pinky
W dniu 08.11.2018 o 11:38, jaka szkoda napisał:

G… mnie obchodzi, co myślą o naszej Ojczyźnie w jewropejskim kołchozie.


Gratuluję Ci poziomu intelektualnego. Wiem, że Tobie jest jedno co o nas mówią za granicą naszego kraju. Nigdzie nie wyjeżdżasz, więc niczego się nie wstydzisz. Gdybyś opuścił Twoją codzienną ścieżkę pomiędzy łóżkiem, korytem przy stole i oborą to bardziej by Ci zależało na dobrym imieniu naszego kraju.

zgłoś
j
jaka szkoda
W dniu 08.11.2018 o 07:32, Pinky napisał:

Widzę, Ty patrioto przez małe “p”, że dla Ciebie to powód do żartów. Nie jest ważne w jakiej sytuacji znaleźliśmy się, jaki obraz pójdzie (w najgorszym wypadku) na cały świat. I Ty chcesz się nazywać Polakiem? Coś Ci się popierniczyło. Pomyliłeś dzisiaj z rana tabletki? ;)

G… mnie obchodzi, co myślą o naszej Ojczyźnie w jewropejskim kołchozie. Ja z dumą podkreślam, że jestem Polakiem, katolikiem, Patriotą.

A ten slogan „na cały świat” jest dla takich maluczkich zaprzańców, jak ty.

To, co napisałem, to nie żarty. To była możliwość, jaką zafundowałaby nam HGW. Jej nieprzemyślana decyzja o zakazie Marszu skutkowałaby eskalacją negatywnych emocji.

A komunikat stołecznej komendy policji, że decyzja HGW nie była przedstawiona i konsultowana z policją, tylko potwierdza ukryte dno, które za tą decyzją stoi.

Tak więc smarku, tobie świnie paść, a nie komentować wydarzenia w naszym kraju!

zgłoś
J
JACK

Jaka musi byc skala nienawisci..hgw..do Polski,Polek i Polakow..skoro robi cos takiego w 100-rocznice odzyskania niepodleglosci?Bardzo latwo przy takich okazjach kolejny raz podzielic Polske na 2 obozy..wzajmnie sie zwalczajace..Tak naprawde te dzialanie jest obliczone na dorazny zysk polityczny a takze na odwrocenie uwagi opinii publicznej i skompromitowanie samego marszu jak i idei mu przyswiecajacej.Komu zalezy na tym zeby tak bylo?Kto na tym zbije kapital polityczny?Demokracja..tylko dla poprawnych politycznie?Jak widac niektorym w Polsce i w Europie zalezy zeby Polska i Polacy byli po przeciwnych Stronach barykady...Europa ma problem z Polska bo latwo sie rzadzi,ludzmi bez wiary w swoj kraj,bez wlasnych wierzen,tradycji poczucia wspolnoty..stad ten atak..to proste..Osobiscie uwazam ze zly pomysl atakowac Polske w dniu 100 Rocznicy odzyskania Niepodleglosci,Ci to co robia nie tylko nas nie znaja ale tez nie rozumieja,ze to podziala odwrotnie i na marszu bedzie wiecej ludzi ktorzy kochaja Polske niz w zeszlym roku.Moj dom to Polska i to sie nie zmieni NIGDY,Milego dnia dla Wszyskich!!!Pozdrawiam

zgłoś
l
lux

nie pierdol! wyjdź na zewnątrz, zobacz jaki świat jest piękny! myślisz ze jesteś inteligentny, oczytany i co tam jeszcze bo do Kościoła nie chodzisz?! jak trwoga to do Boga.....pożyjemy zobaczymy

zgłoś
Dodaj ogłoszenie