Marsz Antyimigracyjny w Warszawie zakazany, ale odbędzie się...

  Marsz Antyimigracyjny w Warszawie zakazany, ale odbędzie się w Częstochowie

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Marsz antyimigracyjny w Częstochowie - wydarzenie na Facebooku
  1/6
  przejdź do galerii

  Marsz antyimigracyjny w Częstochowie - wydarzenie na Facebooku ©Facebook

  Przeciwko islamizacji Polski i uchodźcom! Marsz Antyimigracyjny został zakazany w Warszawie, ale odbędzie się w Częstochowie. Organizatorem jest Klub Republikanów Częstochowa i Tomasz Jaskóła, kandydat komitetu Pawła Kukiza w najbliższych wyborach parlamentarnych. Protestujący przejdą aleją NMP aż pod pomnik Nieznanego Żołnierza w alei Henryka Sienkiewicza.

  Sonda

  Czy przyjąłbyś uchodźcę pod swój dach?

  Marszy Antyimigracyjny w Częstochowie ma być pokojową manifestacją "wszystkich zaniepokojonych zalewem Europy przez emigrantów islamistycznych". Zaplanowany został na sobotę o godz. 17 spod Placu Daszyńskiego.

  - Nie godzimy się na przyjmowanie takich emigrantów i i jednoczesne zmuszanie Polaków do emigracji z kraju - twierdzą na Facebooku organizatorzy marszu.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  PRECZ Z ISLAMEM! ARABY PRECZ! MARSZ ANTYIMIGRACYJNY W CZĘSTOCHOWIE


  Tymczasem władze Warszawy odmówiły zgody na przeprowadzenie podobnego marszu w niedzielę. Pod hasłem "Polacy przeciw imigrantom" zamierzali go zorganizować narodowcy.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  UCHODŹCY Z SYRII I ERYTREI NA ŚLĄSKU


  Kontekst obu marszów jest identyczny, obydwa wyrażają sprzeciw wobec muzułmańskich imigrantów, czego nie ukrywa organizator Marszu Imigracyjnego w Częstochowie, Tomasz Jaskóła.

  - Jestem wolnościowcem i szeroko pojęta wolność jest dla mnie najważniejsza. Niestety w przypadku islamizmu wolność oznacza konieczność przyjęcia zasad obowiązujących w islamie, na co się nie zgadzam. Nasz marsz ma być wyrazem sprzeciwu wobec przyjmowania muzułmańskich imigrantów przez Polskę - tłumaczy Tomasz Jaskóła, który zaznacza, że nie ma nic przeciwko wyznawcom islamu, którzy od lat mieszkają w naszym kraju i się z nim zasymilowali.

  CZY POWINNIŚMY PRZYJĄĆ UCHODŹCÓW?


  Władze stolicy zapoznały się z materiałami promującymi marsz i uznały, że łamią one co najmniej trzy artykuły kodeksu karnego. W Częstochowie już dzisiaj wydano pozwolenie na organizację marszu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo