Marek Mikos na dyrektora Starego Teatru w Krakowie

  Marek Mikos na dyrektora Starego Teatru w Krakowie

  red

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Marek Mikos na dyrektora Starego Teatru w Krakowie

  ©Aleksander Piekarski

  Marek Mikos, który dwukrotnie zasiadał na fotelu prezesa kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej został nowym dyrektorem Teatru Starego w Krakowie. Zastąpi na tym stanowisku znanego reżysera i dramaturga Jana Klatę.
  Marek Mikos na dyrektora Starego Teatru w Krakowie

  ©Aleksander Piekarski

  We wtorek, 9 maja odbyło się drugie posiedzenie Komisji Konkursowej powołanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru imienia Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Po analizie przedłożonych przez kandydatów koncepcji kierowania instytucją, przeprowadzeniu rozmów z kandydatami oraz dyskusji Komisja Konkursowa w głosowaniu jawnym podjęła uchwałę o rekomendowaniu Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako kandydata na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie Marka Mikosa. Ostateczna decyzja należy do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

  Prawdopodobnie podpisze nominację, bo sześć osób zasiadających w dziewięcioosobowej komisji reprezentowało ministerstwo.
  Oprócz Marka Mikosa do drugiego etapu konkursu zostali zakwalifikowani: Jan Klata, Paweł Miśkiewicz, Jan Polewka, Adam Sroka, Dariusz Zawiślak i Jacek Zembrzuski.

  Marek Mikos był dyrektorem ośrodka telewizji w latach 2005-2009 i od stycznia 2012 do marca 2016 roku. Jest recenzentem teatralnym, dziennikarzem i redaktorem, był kierownikiem literackim Teatru Ludowego w Nowej Hucie, do 2016 roku pełnił funkcję dyrektora TVP Kielce. Obecnie uczy studentów dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo