Marciniak podpowiadał Zielińskiemu w trakcie meczu. "Mniej siły, więcej precyzji"

ms
Szymon Marciniak sędziował mecz Napoli - Red Bull Salzburg.
Szymon Marciniak sędziował mecz Napoli - Red Bull Salzburg. Bartek Syta / Polska Press
W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów Napoli tylko zremisowało z Red Bull Salzburg 1:1. W pierwszej połowie znakomitą okazję do strzelenia gola miał Piotr Zieliński, jednak uderzył zbyt mocno. - Mniej siły, więcej precyzji - powiedział do Zielińskiego główny arbiter meczu Szymon Marciniak.

- Przebiegałem obok Szymona Marciniaka i powiedział, że przy strzale było za dużo siły. Niestety, tak wyszło. Szkoda, ze nic nie wpadło - zdradził przed kamerami Polsatu Sport Piotr Zieliński.

Dla Napoli mecz wymknął się spod kontroli już w 11. minucie. Wówczas rzut karny wykorzystał rewelacyjny 19-latek - Erling Braut Haaland, strzelając swoją siódmą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów. Na szczęście w 44. minucie Hirving Lozano zrobił to, co przez całą pierwszą połowę nie udawało się jego kolegom - trafił w bramkę. To był ostatni bramkowy akcent w tym meczu.

- Myślę, że zagraliśmy dobre spotkanie. Zabrakło szczęścia i konkretów z przodu, bo wypracowaliśmy sobie dużo sytuacji. Trzeba było zachować więcej spokoju - ocenił mecz Zieliński.

Remis z Red Bull Salzburg oznacza, że do awansu Napoli potrzebuje jednego zwycięstwa w dwóch ostatnich meczów fazy grupowej. Piłkarze Carlo Ancelottiego zagrają na wyjeździe z Liverpoolem oraz u siebie z belgijskim KRC Genk.