Marcin Różalski „Różal” został laureatem plebiscytu „Serce...

  Marcin Różalski „Różal” został laureatem plebiscytu „Serce dla Zwierząt 2019”

  Zdjęcie autora materiału

  Polska

  Marcin Różalski „Różal” został laureatem plebiscytu „Serce dla Zwierząt 2019”
  – Statuetka „Serce dla Zwierząt” należy się wszystkim tegorocznym nominowanym, dlatego zostanie wystawiona na licytację, a dochód z jej sprzedaży przeznaczony na działalność charytatywną każdego z wyróżnionych – zdecydował zwycięzca tegorocznej edycji plebiscytu, Marcin Różalski „Różal”, odbierając nagrodę podczas wieczornej gali. Licytacja odbywa się na profilu FB sportowca.
  Marcin Różalski „Różal” został laureatem plebiscytu „Serce dla Zwierząt 2019”
  W ramach plebiscytu „Serce dla Zwierząt” przyznawane są wyróżnienia dla osób szczególnie zaangażowanych w ochronę praw zwierząt. Marcin Różalski został wybrany przez czytelników portalu Psy.pl, zdobywając ponad 200 tys. głosów. Marcin ps. „Różal” jest sportowcem związanym z federacją KSW, a także ambasadorem fundacji AST, który korzystając ze swojej rozpoznawalności, angażuje się w działalność charytatywną. W tym celu stworzył akcję „Pomagaj pomagać”. Prywatnie wraz z partnerką, Martą Kwiatkowską, stworzył przyjazny azyl dla wielu zwierząt, w tym 6 psów, 12 kotów, 3 kóz czy 32 koni.

  Licytacja statuetki odbywa się za pośrednictwem profilu FB Marcina Różalskiego. Biorąc w niej udział, każdy może okazać swoje wielkie serce potrzebującym zwierzętom. – Jako że Laureatów było ośmiu, a puchar jeden, dlatego chciałbym licytować to trofeum, a uzyskanym dochodem, jak bedzie czym naturalnie ,obdzielić Tych Wspaniałych, którzy ze mną stali na podium, żeby wspomóc Ich kliniki i ratowanie Zwierząt. Licytacje zaczynam od teraz na mojej stronie fejsbukowej, na fanpejdżu Marcin Różal Różalski i trwać bedzie do piątku, do godz 23 59 – napisał Różal na swoim profilu społecznościowym.

  Pomagajcie pomagać! – apeluje Różal
  – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wyróżnienie. To zaszczyt, że znalazłem się w gronie tak szanowanych ludzi jak Państwo, że mogłem wziąć udział w akcji z tak dużą tradycją. Jestem osobą rozpoznawalną w mediach dzięki moim osiągnięciom sportowym, głównie w federacji KSW. W pewnym momencie dojrzałem i zorientowałem się, jak wiele dobrego można zrobić, gdy jest się osobą rozpoznawalną i staram się to wykorzystać – mówił zwycięzca. Wspomniał także o pozostałych uczestnikach plebiscytu: – Tu są wspaniali ludzie, weterynarze, którzy poświęcają całe swoje życie, żeby ratować zwierzęta. Ja akurat tak ciężkiej pracy, jak ci ludzie, nie wykonuję, ale staram się wykorzystać medialnie swój wizerunek i dzięki mojej partnerce, Marcie, jak najwięcej pomagać. Myślę, że nam się to udaje, że dużo ludzi przekonało się, jak wielką moc ma nasza akcja „Pomagaj pomagać”– skomentował zwycięzca.

  Marcin Różalski


  Wśród osób nominowanych do nagrody „Serce dla Zwierząt 2019”, obok laureata Marcina Różalskiego, byli: Małgorzata Rozenek-Majdan, Ewa Bieniek, Fundacja Znajdki, Radosław Fedaczyński, Katarzyna Gromska, Piotr Konarski i Eryk Sieroń. Więcej o nominowanych na stronie portalu Psy.pl.

  16-letnia akcja z przesłaniem
  O dotychczasowej historii gali mówiła jej pomysłodawczyni, Paulina Król. – Plebiscyt „Serce dla Zwierząt” ma piękną i długą tradycję. Wypełniając jego przesłanie od 16 lat, staramy się docenić tych, którzy na różne sposoby robią coś dobrego dla zwierząt. Tych, którzy mogą być wzorem do naśladowania. A jest ich coraz więcej! Powieściopisarz Gustaw Flaubert napisał, że „serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje, ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje”. Każdego roku, podczas tego wyjątkowego wieczoru, wyróżniamy wszystkich tych z Państwa, którzy ofiarowują swoje serce, niosąc pomoc zwierzętom, istotom zależnym od nas, ludzi. Postawa takich ludzi jak Państwo, pełna dobroci i empatii dla zwierząt, otwiera serca innym osobom, a naszym braciom mniejszym daję nadzieję na poprawę ich nie zawsze łatwego losu – podkreślała Paulina Król, redaktor naczelna portalu Psy.pl, wielka miłośniczka zwierząt.

  „Serce dla Zwierząt” to plebiscyt organizowany od 2003 r. przez portal Psy.pl. Jego celem jest wyróżnienie osób szczególnie zaangażowanych w poprawę losu i prawa zwierząt. Co roku spośród ośmiu osób i/lub instytucji nominowanych do nagrody przez kolegium redakcyjne portalu Psy.pl, wyłaniany jest laureat. O wyborze zwycięzcy decydują w głosowaniu online internauci i czytelnicy portalu Psy.pl. honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowała Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo