Mapa pedofilii w polskim Kościele 2019: Gdzie w Polsce dochodziło do molestowania dzieci przez księży pedofilów? [RAPORT] [LISTA] [25.03]

  • Polska

Janusz Szmit

W internecie pojawiła się interaktywna mapa kościelnej pedofilii w Polsce. Przygotowała ją fundacja Nie Lękajcie Się. Mapa księży pedofilów jest aktualizowana na bieżąco. Zobaczcie, gdzie dochodziło do przypadków molestowania dzieci przez duchownych.
 pixabay.com

Pedofilia w kościele. Oto księża, którzy ukrywali księży ped...

Mapa pedofilii w Kościele. Gdzie dochodziło do molestowania przez księży?

Mapa kościelnej pedofilii w Polsce powstała na podstawie informacji publikowanych w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Na mapie oznaczono sprawców i podejrzanych, ich ofiary, a także niektóre miejscowości, z których do Fundacji Nie Lękajcie się wpłynęły zgłoszenia od ofiar.

 123 rf

Mapa pedofilii w polskim Kościele. Historie tych dzieci są s...

Na mapie zaznaczono 259 ofiar, 63 sprawców z wyrokami sądowymi, 50 opisywanych przez media spraw i 35 zgłoszeń. Twórcy mapy księży pedofilów podkreślają, że mapa wciąż nie pokazuje jednak skali problemu. "Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne. W wypadku przestępstw popełnianych przez osoby duchowne tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza ze względu na pozycję społeczną i autorytet nadany sprawcom przez Kościół" - czytamy na stronie Nie Lękajcie Się.

Ile prawdy jest w filmie "Kler"? Wojciech Smarzowski oparł s...

W ciągu jednego dnia mapę kościelnej pedofilii obejrzano ponad kilkaset tysięcy razy. Jak zapowiada posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która uczestniczyła w przygotowywaniu zestawienia, ma ono być na bieżąco rozbudowywane i uzupełniane o kolejne przypadki.

Mapa kościelnej pedofilii 2019. Co oznaczają poszczególne kolory?

  • czarne – miejsca, w których przestępstw dopuszczali się duchowni skazani za czyny pedofilne. Na mapie podano ich inicjały, krótki opis sprawy i linki do stron mediów, które ją opisały. Fundacja “Nie lękajcie się” zebrała przypadki 63 skazań
  • pomarańczowe – miejsca, w których duchowni prawdopodobnie molestowali dzieci. Na mapie można znaleźć linki do artykułów, w których opisano oskarżenia wobec nich. Sprawy te nie miały jednak finału w sądzie, m.in. z powodu ich przedawnienia. Fundacja zebrała 50 takich doniesień
  • szare – miejsca, z których Fundacja otrzymała zgłoszenia od osób molestowanych w dzieciństwie przez duchownych. Zgodziły się na opowiedzenie anonimowo swojej historii i upublicznienie nazwy miejscowości, w której doszło do przestępstwa. Fundacja zebrała 35 takich relacji
  • bordowe – miejsca, z których pochodzą ofiary molestowania w polskim kościele, które zgłosiły się do Fundacji. Chciały pozostać zupełnie anonimowe, dlatego na mapie jedynie orientacyjnie oznaczono miejsce przestępstwa. Fundacja otrzymała 259 takich zgłoszeń
 Przemek Świderski

Pikieta pod pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego. Plama na leg...

 Paweł Matysiak

Poznań: Marsz "Ręce precz od Dzieci" przeszedł ulicami miast...

Pedofilia w Kościele. Protesty na ulicach polskich miast

W niedzielę w kilku miastach Polski odbyły się marsze przeciwko pedofilii wśród duchownych. Uczestnicy manifestacji zwracali uwagę, że księża nie są pociągani do odpowiedzialności jak pozostali przestępcy. - Tak, są inni pedofile. Tylko, że w wypadku każdego innego pedofila, kiedy sprawa wyjdzie na jaw, taki człowiek idzie do więzienia. Księża nie idą do więzienia, tylko na inną parafię za zgodą Kościoła i krzywdzą kolejne dzieci - mówiła uczestniczka warszawskiego marszu.

Źródło:
TVN 24

W Poznaniu demonstranci odwiedzili kilka świątyń, a na drzwiach każdej z nich zostawili listę czterdziestu księży z opisami przestępstw seksualnych, o które byli oskarżeni. - Najwyższy czas, by wszyscy przestępcy byli traktowani tak samo. Nie może być tak, że państwo i Kościół chronią przestępców, bo noszą sutanny - mówił Adrian Zandberg z partii Razem.

Marsze przeciwko pedofilii w polskim Kościele odbyły się też m.in. w Gdańsku, Krakowie, Kielcach i Świnoujściu.

 RobertCheaib / pixabay.com

KLER, jakiego nie znacie! Ci duchowni zmienią wasze myślenie...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

25.03.2019, 08:57

Ja poproszę o mapę, ale bez pomówień, tylko z prawomocnymi wyrokami skazującymi.

24.03.2019, 20:28

A mnie przeniósl z bojana gdzie molestowalem dziewczynkę do nadola! Dalej mogę sobie używać! Dzieciaków pełno!

24.03.2019, 20:25

Głódź przeniósl mnie z mechowa do chwaszczyna po tym jak molestowalem dziewczynkę! Głupi chuj!

23.03.2019, 14:00

gość… Byłeś molestowany przez księży widzę ……
znam Cie byłes naszym ulubieńcem...

22.03.2019, 17:56

Czy to księża zabili Roberta Wójtowicza? wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/jgk7cjs

21.03.2019, 08:47

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń od 100zł do 25.000zł w 30minut na Twoim koncie, Chwilówki online Do 6.000zł na 60dni za Darmo, 100% Online na Konto, Wypełnij bezpłatny wniosek tu http://xchwilowki.pl

19.03.2019, 09:05

Więc reszta księży to też pedofile?

17.03.2019, 19:04

dlaczego nie protestują przeciwko pedałom i lizbijom bo to są chorzy ludzie oni powinni się leczyć

17.03.2019, 11:13

ciekawe ilu jest pedofili wśród tych protestujących oni najpierwsi powinni się ujawnić

17.03.2019, 11:06

dlaczego nie portestujecie przeciwko politykom mafijnym o ich ukaranie którzy okradli kraj na mililardy złotych przeciwko sądom którzy wydają nie sprawiedliwe wyroki komunistom którzy po wojnie mordowali nie winnych ludzi typu Michnik morderca o ukazanie ich mord i nazwisk

15.03.2019, 01:07

Wiekszosc gwalconych dzieci to chlopcy. To gwalciciele sa pedofilami czy homoseksualistami?
Poza tym pedofilia wsrod ksiezy to niecaly 1% calej pedofilii w Polsce. Co jest z tymi 99%. I na to sa badania prowadzone i udowodnione. Ponad 80% gwaltow na dzieciach jest w rodzinie.
Wszyscy zajmuja sie pedofilia ksiezy - slusznie, bo to straszne - a 99% uprawia swoj poceder spokojnie dalej. Pedofilia w kosciele to igla w stogu sina. Trzeba by sie zajac pedofilami we wszystkich grupach zawodowych. Przeciez taki pedofil-sedzia, czy adwokat, czy osoby wplywowe nie beda nigdy osodzeni, oni sie wybronia. Moze by sie wzieli za inne grupy. A moze zobaczcie ilu jest pedofilow wsrod dziennkarzy?
I przprowadzic wywiad z poszkodowanymi? A potem zrobic mape.
Bedziemy mieli tyle map, ze wydaje mi sie, ze pedofilia bedzie uznana nie za zboczenie a orientacje seksualna wramach deklaracji LGBT , gdzie walczy sie o różnorodność i tolerancje.

11.03.2019, 23:34

Widzę , że tu księża się wypowiadają , próbując zepchnąć pedofilię na innych .
Kościół jest chorą instytucją ,która chroni "swoich" pedofilów .
Tyle na ten temat.

11.03.2019, 21:37

Czy tu sami sukienkowi i szczęść boże się wypowiadają? Ciekawe czy tak zaciekle bronilibyście księży gdyby to wasze dziecko: córka czy syn, doznało gwałtów i zastraszania od człowieka który powinien być wzorem wszelkich cnót. To prawda że pedofile są w różnych środowiskach ale w kościele gdzie księża stawiają swoją posługę jako półbogów nie powinno być ani jednego przypadku.

10.03.2019, 14:05

A popów tu uwzględniliście?

10.03.2019, 14:04

Mapę debili wśród pseudo dziennikarzy poproszę większość będzie w porannym, nie pozdrawiam. Dno i 100 metrów mułu.

09.03.2019, 16:31

A teraz poprosimy mapę pedofilii wśród homoseksualistów. I proszę nie zasłaniać się homofobią.

06.03.2019, 08:50

Dlaczego na tej mapie są tylko księża? Statystyki pokazują , że są grupy społeczne i zawody gdzie częściej dochodzi do pedofilii niż w Kościele. Czy na to jest przyzwolenie medialne?

05.03.2019, 13:53

"...źdźbło w oku bliźniego widzisz a belki w swoim nie dostrzegasz
Zanim zaczniesz krytykowac innych zacznij od krytyki samego siebie.
Wyjmij belkę z wlasnego oka a dopiero potem wyciagnij drzazgę z oka blizniego obludniku.

04.03.2019, 08:43

Kiedy mapa reżyserów, polityków, trenerów, działaczy młodzieżowych?

22.02.2019, 08:46

Teraz każdy ksiądz może sprawdzić czy już jest na mapie.

22.02.2019, 08:18

zzodlaczyc pedofilie od homoseksualizmu poniewaz zaciemnia istote i wielkosc sprawyzwr

21.02.2019, 09:35

Dalibyście coś nowego a nie co drugi dzień w aktualnościach o Wrocławiu dajecie tą mapę ... w ogóle to nie jest na temat . Wiem że nie lubicie obecnej władzy i pana Rydzyka ale darujcie to sobie ;)

21.02.2019, 09:35

Dalibyście coś nowego a nie co drugi dzień w aktualnościach o Wrocławiu dajecie tą mapę ... w ogóle to nie jest na temat . Wiem że nie lubicie obecnej władzy i pana Rydzyka ale darujcie to sobie ;)

21.02.2019, 09:12

Jaka jest różnica między pismakiem ,politykiem a księdzem, rabinem ,pastorem ? Napisz czekam !

21.02.2019, 09:12

Jaka jest różnica między pismakiem ,politykiem a księdzem, rabinem ,pastorem ? Napisz czekam !