reklama

Mapa pedofilii w Kościele listopad 2019: Gdzie dochodziło w Polsce do molestowania dzieci przez księży pedofilów? [RAPORT] [LISTA]

red.Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
W internecie pojawiła się interaktywna mapa kościelnej pedofilii w Polsce. Przygotowała ją fundacja Nie Lękajcie Się. Mapa księży pedofilów jest aktualizowana na bieżąco. Zobaczcie, gdzie dochodziło do przypadków molestowania dzieci przez duchownych.

Pedofilia w kościele. Oto księża, którzy ukrywali księży ped...

Mapa pedofilii w Kościele. Gdzie dochodziło do molestowania przez księży?

Mapa kościelnej pedofilii w Polsce powstała na podstawie informacji publikowanych w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Na mapie oznaczono sprawców i podejrzanych, ich ofiary, a także niektóre miejscowości, z których do Fundacji Nie Lękajcie się wpłynęły zgłoszenia od ofiar.

Mapa pedofilii w polskim Kościele. Historie tych dzieci są s...

Na mapie zaznaczono 259 ofiar, 63 sprawców z wyrokami sądowymi, 50 opisywanych przez media spraw i 35 zgłoszeń. Twórcy mapy księży pedofilów podkreślają, że mapa wciąż nie pokazuje jednak skali problemu. "Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne. W wypadku przestępstw popełnianych przez osoby duchowne tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza ze względu na pozycję społeczną i autorytet nadany sprawcom przez Kościół" - czytamy na stronie Nie Lękajcie Się.

Ile prawdy jest w filmie "Kler"? Wojciech Smarzowski oparł s...

W ciągu jednego dnia mapę kościelnej pedofilii obejrzano ponad kilkaset tysięcy razy. Jak zapowiada posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która uczestniczyła w przygotowywaniu zestawienia, ma ono być na bieżąco rozbudowywane i uzupełniane o kolejne przypadki.

Mapa kościelnej pedofilii 2019. Co oznaczają poszczególne kolory?

  • czarne – miejsca, w których przestępstw dopuszczali się duchowni skazani za czyny pedofilne. Na mapie podano ich inicjały, krótki opis sprawy i linki do stron mediów, które ją opisały. Fundacja “Nie lękajcie się” zebrała przypadki 63 skazań
  • pomarańczowe – miejsca, w których duchowni prawdopodobnie molestowali dzieci. Na mapie można znaleźć linki do artykułów, w których opisano oskarżenia wobec nich. Sprawy te nie miały jednak finału w sądzie, m.in. z powodu ich przedawnienia. Fundacja zebrała 50 takich doniesień
  • szare – miejsca, z których Fundacja otrzymała zgłoszenia od osób molestowanych w dzieciństwie przez duchownych. Zgodziły się na opowiedzenie anonimowo swojej historii i upublicznienie nazwy miejscowości, w której doszło do przestępstwa. Fundacja zebrała 35 takich relacji
  • bordowe – miejsca, z których pochodzą ofiary molestowania w polskim kościele, które zgłosiły się do Fundacji. Chciały pozostać zupełnie anonimowe, dlatego na mapie jedynie orientacyjnie oznaczono miejsce przestępstwa. Fundacja otrzymała 259 takich zgłoszeń

Pikieta pod pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego. Plama na leg...

Poznań: Marsz "Ręce precz od Dzieci" przeszedł ulicami miast...

Pedofilia w Kościele. Protesty na ulicach polskich miast

W niedzielę w kilku miastach Polski odbyły się marsze przeciwko pedofilii wśród duchownych. Uczestnicy manifestacji zwracali uwagę, że księża nie są pociągani do odpowiedzialności jak pozostali przestępcy. - Tak, są inni pedofile. Tylko, że w wypadku każdego innego pedofila, kiedy sprawa wyjdzie na jaw, taki człowiek idzie do więzienia. Księża nie idą do więzienia, tylko na inną parafię za zgodą Kościoła i krzywdzą kolejne dzieci - mówiła uczestniczka warszawskiego marszu.

Źródło:
TVN 24

W Poznaniu demonstranci odwiedzili kilka świątyń, a na drzwiach każdej z nich zostawili listę czterdziestu księży z opisami przestępstw seksualnych, o które byli oskarżeni. - Najwyższy czas, by wszyscy przestępcy byli traktowani tak samo. Nie może być tak, że państwo i Kościół chronią przestępców, bo noszą sutanny - mówił Adrian Zandberg z partii Razem.

Marsze przeciwko pedofilii w polskim Kościele odbyły się też m.in. w Gdańsku, Krakowie, Kielcach i Świnoujściu.

Księża, jakich nie znacie! Ci duchowni zmienią wasze myśleni...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 287

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A gdzie jest byly ksiadz kapelan JACEK SKRZYPCZAK z Legionowa? obecnie przebywa w wiezieniu skazany choc tyle sprawiedliwosci!

G
Gość

Pokażcie mapę ojców pedofilii

G
Gość
7 listopada, 9:20, Gość:

POkażcie mapę pedofilii wśród artystów. Co, swoich sie chroni, a innym naciąga dane?

Także, wśród duchownych pedofili mogą być, aby nie więcej niż wśród artystów. Oto takie Polskie Katolickie wyznanie wiary.

G
Gość

POkażcie mapę pedofilii wśród artystów. Co, swoich sie chroni, a innym naciąga dane?

G
Gość
23 czerwca, 21:10, Gość:

Na wioskach ludzie do dzis wierza w ksiezy Co za zacofanie.Ksieza to pedofile ,geje i zboczency pod kazdym wzgledem ktorzy zeruja na dadtkach.Darmozjady .

2 listopada, 12:48, Gość:

Czy myślałeś już, jak będzie wyglądał twój pochówek?

Pewnie zakopią cię w ziemi. I siłą rzeczy, po śmierci, jest ci wszystko jedno...

G
Gość

kiedy GK opublikuje mapy pedofilów w innych branżach

p
pies na baby
13 września, 06:30, Gość:

Zgadza się wszyscy powinni być równi wobec prawa, np. Pan Sadowski, albo ci od afery na Dworcu Centralnym w Warszawie....

Dokładnie. Muzyk celebryta to dobry pedofil. Ksiądz, to zły pedofil.

G
Gosc1

A mnie bardziej interesuje mapa pedofilii w szkołach w Polsce. Gdzie jest a jeśli nie ma to dlaczego? Do szkoły chodzą wszystkie dzieci do kościoła i na religię nie wszystkie. Gdzie jest więc mapa pedofilii szkolnej?

G
Gość
23 czerwca, 21:10, Gość:

Na wioskach ludzie do dzis wierza w ksiezy Co za zacofanie.Ksieza to pedofile ,geje i zboczency pod kazdym wzgledem ktorzy zeruja na dadtkach.Darmozjady .

Czy myślałeś już, jak będzie wyglądał twój pochówek?

G
Gość

domniemam, że następna będzie mapa artystycznej pedofilii w Polsce

G
Gość
30 lipca, 10:26, Gość:

A gdzie Milicz na tej mapie? Kilka przypadków w ciągu kilka lat!

12 września, 7:45, Gościu:

No widzisz. Już ten fakt pokazuje, że ta mapka jest przekłamana i zorientowana na bezsensowne zhańbienie Kościoła.

19 września, 17:33, Prawo i Sprawiedliwie:

Tak jest, dlatego należy jak do tej pory ksieżom pedofilom pogrozić paluszkiem i ewentualnie przenieść na świeży narybek do innej parafii - tak nam dopomoz Bog.

Trzeba być idiotą aby tak napisać. Oczywiscie że księży się przenosi między parafiami tak samo się przenosi wojskowych mieęzy garnizonami czy sędziów między sądami.

Jak nie wiesz dlaczego to twój problem.

Każde przestępstwo powinno być osądzone ale bardzo trudno jest znaleźć dowody jak ktoś sobie przypomniał po 40 latach że był molestowany bo usłyszał o odszkodowaniach.

G
Gość

Dlaczego gazeta chroni pedofili sugerując że oni są tylko wśród księży?

s
sceptyk

Kiedy mapa pedofilii wśród reżyserów (ułatwię: Hollywood), polityków (podaję: Parlament Europejski), "działaczy" młodzieżowych?

T
TRYDENT

to nie żaden tradycyjny kościół, to neosekta posoborowa

G
Gość

dobrze, że na GK nie powtarzają nekrologów i sa publikowae na bieżąco

Dodaj ogłoszenie