Mapa kościelnej pedofilii w Polsce 2018: Gdzie w polskim...

  Mapa kościelnej pedofilii w Polsce 2018: Gdzie w polskim Kościele dochodziło do molestowania dzieci przez księży? [AKTUALIZACJA 14.10]

  Janusz Szmit

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Źródło: TVN 24

  W internecie pojawiła się interaktywna mapa kościelnej pedofilii w Polsce. Przygotowała ją fundacja Nie Lękajcie Się. Mapa księży pedofilów jest aktualizowana na bieżąco. Zobaczcie, gdzie dochodziło do przypadków molestowania dzieci przez duchownych.


  Mapa pedofilii w Kościele. Gdzie dochodziło do molestowania przez księży?


  Mapa kościelnej pedofilii w Polsce powstała na podstawie informacji publikowanych w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Na mapie oznaczono sprawców i podejrzanych, ich ofiary, a także niektóre miejscowości, z których do Fundacji Nie Lękajcie się wpłynęły zgłoszenia od ofiar.  Na mapie zaznaczono 259 ofiar, 63 sprawców z wyrokami sądowymi, 50 opisywanych przez media spraw i 35 zgłoszeń.
  Twórcy mapy księży pedofilów podkreślają, że mapa wciąż nie pokazuje jednak skali problemu. "Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne. W wypadku przestępstw popełnianych przez osoby duchowne tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza ze względu na pozycję społeczną i autorytet nadany sprawcom przez Kościół" - czytamy na stronie Nie Lękajcie Się.

  ZOBACZ TEŻ | REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH - LISTA PEDOFILÓW I GWAŁCICIELI. MINISTERSTWO UJAWNIA NAZWISKA I ZDJĘCIA
  W ciągu jednego dnia mapę kościelnej pedofilii obejrzano ponad kilkaset tysięcy razy. Jak zapowiada posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która uczestniczyła w przygotowywaniu zestawienia, ma ono być na bieżąco rozbudowywane i uzupełniane o kolejne przypadki.
  Mapa kościelnej pedofilii 2018. Co oznaczają poszczególne kolory?

  • czarne – miejsca, w których przestępstw dopuszczali się duchowni skazani za czyny pedofilne. Na mapie podano ich inicjały, krótki opis sprawy i linki do stron mediów, które ją opisały. Fundacja “Nie lękajcie się” zebrała przypadki 63 skazań
  • pomarańczowe – miejsca, w których duchowni prawdopodobnie molestowali dzieci. Na mapie można znaleźć linki do artykułów, w których opisano oskarżenia wobec nich. Sprawy te nie miały jednak finału w sądzie, m.in. z powodu ich przedawnienia. Fundacja zebrała 50 takich doniesień
  • szare – miejsca, z których Fundacja otrzymała zgłoszenia od osób molestowanych w dzieciństwie przez duchownych. Zgodziły się na opowiedzenie anonimowo swojej historii i upublicznienie nazwy miejscowości, w której doszło do przestępstwa. Fundacja zebrała 35 takich relacji
  • bordowe – miejsca, z których pochodzą ofiary molestowania w polskim kościele, które zgłosiły się do Fundacji. Chciały pozostać zupełnie anonimowe, dlatego na mapie jedynie orientacyjnie oznaczono miejsce przestępstwa. Fundacja otrzymała 259 takich zgłoszeń
  Pedofilia w Kościele. Protesty na ulicach polskich miast


  W niedzielę w kilku miastach Polski odbyły się marsze przeciwko pedofilii wśród duchownych. Uczestnicy manifestacji zwracali uwagę, że księża nie są pociągani do odpowiedzialności jak pozostali przestępcy. - Tak, są inni pedofile. Tylko, że w wypadku każdego innego pedofila, kiedy sprawa wyjdzie na jaw, taki człowiek idzie do więzienia. Księża nie idą do więzienia, tylko na inną parafię za zgodą Kościoła i krzywdzą kolejne dzieci - mówiła uczestniczka warszawskiego marszu.

  W Poznaniu demonstranci odwiedzili kilka świątyń, a na drzwiach każdej z nich zostawili listę czterdziestu księży z opisami przestępstw seksualnych, o które byli oskarżeni. - Najwyższy czas, by wszyscy przestępcy byli traktowani tak samo. Nie może być tak, że państwo i Kościół chronią przestępców, bo noszą sutanny - mówił Adrian Zandberg z partii Razem.

  Marsze przeciwko pedofilii w polskim Kościele odbyły się też m.in. w Gdańsku, Krakowie, Kielcach i Świnoujściu.  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie na tej mapie jest Pedowood zwany nie wiadomo dlaczego Hollywood?

  70 księży na 31.000 to 0,25% - reżyserów pedofilów jest o wiele więcej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Tak samo pedofilów i zboków w Parlamencie UE.
  Zacznijcie od ścigania Polańskiego, Cohen-Bendita & consortes a potem porozmawiamy.
  Nie zapomnijcie też o wyznawcach pedofilskiego Proroka - co,...rozwiń całość

  Tak samo pedofilów i zboków w Parlamencie UE.
  Zacznijcie od ścigania Polańskiego, Cohen-Bendita & consortes a potem porozmawiamy.
  Nie zapomnijcie też o wyznawcach pedofilskiego Proroka - co, odwagi zabrakło? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dlaczego zboczeńcy tak zajadle atakują Kościół ? Odpowiedz może tkwić w pewnym wydarzeniu.

  To PiS uruchomił i upublicznił listę pedofilów i przestępców seksualnych. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  W ten sposób, pedofile z PO-N-PSL-UBywatele -KOD..etc poczuli się mocno zagrożeni. A jest ich kilka tysięcy !!! Czy atak na Kościół, jest zemstą w.w. środowisk pedofilskich ? Takie odnoszę wrażenie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale jazda ! Od dwóch tygodni, każdego dnia, mamy jazdę po polskich katolikach.

  Czy to przypadek ? Oczywiście nie ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  To propaganda prosto z niemieckich przekaziorów, plus "komentarze" rożnych Wańków z Moskwy
  i niedawnego Leningradu, oraz wiernych Kościoła Michnika i Urbana.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mapa pedofilii wśród księży?!

  PoPis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Co to za mapa???!!!! Ludzie, gdzie My jesteśmy, gdzie My żyjemy ??!!! Co to się porobiło w dzisiejszym świecie :((((

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo