Mali: Żołnierze odbili z rąk islamistów hotel "Byblos" w...

  Mali: Żołnierze odbili z rąk islamistów hotel "Byblos" w Sevare. Zginęło 12 osób

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Podczas ataku islamskich terrorystów na hotel Byblos w Sevare w Mali zginęło pięciu pracowników ONZ, czterech z nich to cudzoziemcy. Łącznie nie żyje dwanaście osób - wśród ofiar jest także pięciu żołnierzy oraz dwóch terrorystów.
  Jak podaje BBC, ofiarami ataku jest pięciu członków malijskiej misji pokojowej ONZ Minusma: dwóch Ukraińców, obywatele Ukrainy, Nepalu, Republiki Południowej Afryki oraz Mali. Czwórce ich kolegów (dwóm Południowoafrykańczykom, Ukraińcowi oraz Rosjaninowi) udało się uratować, ponieważ podczas ataku ukryli się w szafach. Spędzili oni w ukryciu prawie dobę.

  Islamiści wtargnęli do hotelu w mieście Sevare w piątek. Podczas 24-godzinnej operacji antyterrorystycznej, w którą zaangażowani byli żołnierze i oddziały specjalne, aresztowano siedmiu napastników. Dotychczas żadna organizacja islamska nie przyznała się do przeprowadzenia zamachu. Napastnicy przed oblężeniem hotelu zaatakowali pobliską bazę wojskową.

  To pierwszy atak w Sevare od czasu konfliktu w Mali, który ma swój początek w 2012 roku. Islamscy rebelianci zajęli wtedy północ kraju i mimo, że potem ją stracili, wciąż walczą z oddziałami rządowymi o kontrolę nad terenem.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo