reklama

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka w prawyborach Platformy Obywatelskiej, odwiedziła Gdańsk. - Walczę i wierzę, że wygram [zdjęcia]

Karol Uliczny
Karol Uliczny
Małgorzata Kidawa-Błońska w piątek 29.11.2019 r. odwiedziła Gdańsk Karolina Misztal
Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska przyjechała do Gdańska, by przekonywać pomorskich delegatów PO do zagłosowania za jej kandydaturą w zbliżających się prawyborach. Przed budynkiem Europejskiego Centrum Solidarności mówiła o konieczności odbudowania zaufania do państwowych urzędników oraz przywrócenia strażnika Konstytucji w osobie prezydenta RP.

- Walczę i wierzę, że wygram – mówiła o starciu z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem w prawyborach, które mają wyłonić kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski.

14 grudnia 2019 r., ok. 1300 elektorów zdecyduje podczas konwencji krajowej partii, kto będzie reprezentować PO w przyszłorocznych wyborach głowy państwa. Faworytem jest obecna wicemarszałek Sejmu, jeszcze kilka tygodni temu kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.

Czytaj także

W piątek 29.11.2019 r., przed budynkiem ECS w Gdańsku marszałek dziękowała koleżankom i kolegom z partii za udzielone wsparcie oraz zebrane podpisy.

- Chcę przekonać moje koleżanki oraz moich kolegów z PO, z którymi znam się od lat, że warto mi zaufać, że moja wizja Polski oraz prezydentury, pozwoli odbudować kraj i dać nadzieję ludziom, że świat może wyglądać inaczej.

Małgorzata Kidawa-Błońska wzięła udział w otwarciu Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie, następnie w debacie młodzieży w Europejskim Centrum Solidarności (wcześniej spotkała się z dziennikarzami). Później zaplanowano z jej udziałem spotkania z seniorami oraz członkami i sympatykami PO.

Czytaj także

Przed ECS kandydatkę wspierała grupa obecnych parlamentarzystów, m.in. Agnieszka Pomaska, Małgorzata Chmiel, Henryka Krzywonos-Strycharska, a także Jerzy Borowczak i Tadeusz Aziewicz.

- 14 grudnia członkowie PO zadecydują czy to ja czy Jacek Jaśkowiak powinniśmy wystartować w wyborach. Na razie prowadzę prekampanię wśród kolegów. Ale moim głównym celem i marzeniem jest to, aby ludzie zasypali podziały i mimo różnic, potrafili ze sobą współpracować dla wyższych celów. Zdrowie, ochrona środowiska, edukacja czy obronność są rzeczami wspólnymi, o które musimy dbać. W Polsce trzeba zacząć budować wspólnotę.

Ponadto, kandydatka mówiła, że kraj znalazł się w sytuacji wyjątkowej. Tak określiła ostatnie zamieszkanie z podejrzeniami wobec prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Bezpośrednią winą za mianowanie Mariana Banasia obarczyła m.in. prezydenta Andrzeja Dudę.

- Państwo skapitulowało. Osoba, która jest oskarżona o wiele rzeczy pełni ważne funkcje w państwie, z drugiej strony sędziowie, którzy stoją na straży prawa, są traktowani jako osoby podejrzane – mówiła Małgorzata Kidawa – Błońska. - Role zostały odwrócone. Ludzie o złych cechach stają się bohaterami, a ludzie, którzy szanują prawo stają się złoczyńcami. Dzieje się to wszystko dlatego, bo nie mamy strażnika konstytucji. Gdyby prezydent dbał o to, by wartości i prawo w naszym kraju były przestrzegane, nie bylibyśmy w tak trudnym momencie. Następuje upadek państwa. Tylko zmiana w podejściu do prawa i konstytucji oraz wartości pozwoli nam odnowić Polskę.

Według marszałek osoby wskazane przez prezesa Banasia na wiceprezesów NIK nie powinny obejmować swoich stanowisk, ponieważ społeczeństwo nie ma do nich zaufania.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Materiał oryginalny: Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka w prawyborach Platformy Obywatelskiej, odwiedziła Gdańsk. - Walczę i wierzę, że wygram [zdjęcia] - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Idz komunistko sie ochrzcic, jakindianie z Afryki.

G
Gość

POczwarka...juz Polacy nie dadza sie łupic i kiwiac. Czas rozliczac i pamietac przy urnach jak mafie vatowskie grabiły Polske za czasow Peło PSL..na rydwan i out

G
Gość

nieźle przypudrowała

G
Gość

Uwaga, uwaga! jeszcze jedna bl .dz Tuskowa chce Polakow "wykidawidz".

B
Bul

Upadek to byl za czasów Peło 30 mld. rocznie vatu znikało za czasów PO-PSL.

Jej chyba upadek bedzie szybki i tej grupy Pełowskiej

G
Gość

Od pierwszych przegranych wyborów przez PO następuje upadek tej partii.

G
Gość

Sa jeszcze zboczeni amatorzy starych babc, prostytutek.

- jak wymyja plesn ze sromu kwasem siarkowym SO2.

G
Gość

Wykidawa z Błońska - już dosyć zniszczyliście , rozkradliście i niszczyliście Polskę. Ręce precz od koryta.

P
Polihistor

Do licha, wypadałoby mieć odrobinę samokrytycyzmu ...

G
Gość

Oj z Pani prezydent jak z koziej d.. Trąba

G
Gość

Kiedy do was dotrze,że ludzie was trzykrotnie odrzucili w wyborach i was PO prostu nie chcą.

G
Gość

Tak dalej! nic do niej nie dociera. Upada intelekt PO . Dalej ta sama narracja na 100% porażka w wyborach!

G
Gość

Niestety, ta pani nie jest zbyt inteligentna.

G
Gość

Upada państwo teoretyczne, sprzyjające oszustwom i sprzedawczykom.Upada od 5 lat ,na szczęście !

G
Gość

Tego kitu o upadku państwa nie kupi już nawet fanatyczny zwolennik PO,nie mówiąc już o normalnym obywatelu.Zawsze tam gdzie nie rządzi partia obłudy tam zaczyna się ,,upadek'' państwa i demokracji.

Dodaj ogłoszenie