Majchrowski rozwiązał umowę z Janem Tajsterem. Nie dostanie...

  Majchrowski rozwiązał umowę z Janem Tajsterem. Nie dostanie odprawy [OFICJALNE]

  Dawid Serafin

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Jan Tajster
  1/2
  przejdź do galerii

  Jan Tajster ©fot. Anna Kaczmarz

  "Z dniem dzisiejszym, podjąłem decyzję, o rozwiązaniu umowy z Panem Dyrektorem Tajsterem. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że atmosfera, jaka wytworzyła się wokół kwestii powołania go na stanowisko, wyklucza możliwość skutecznego wykonywania przez niego obowiązków służbowych" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu prezydenta Jacka Majchrowskiego. Potwierdziła się nasza poranna informacja, że kontrowersyjny dyrektor ZIKiT-u zostanie odwołany.
  WIDEO: Prezydent Majchrowski odwołał Jana Tajstera

  Autor: Dawid Serafin, Gazeta Krakowska

  Zobacz także: "Tajster w ZIKiT. Lipna decyzja". Lipa dla prezydenta, my dostaliśmy "30 srebrników" oraz Jan Tajster, człowiek który uwiódł prezydenta Krakowa

  - Jan Tajster nie dostanie odprawy. Otrzyma tylko pieniądze za pracę przez kilka dni. Ma dwutygodniowy okres wypowiedzenia, ale został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy - poinformowała Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Majchrowskiego.

  Jan Tajster po godzinie 12 wszedł do gabinetu prezydenta. Później ma spotkać się z dziennikarzami. Krótką konferencję zapowiedział także Majchrowski.
  Jan Tajster odwołany - treść oświadczenia prezydenta Jacka Majchrowskiego:

  Szanowni Państwo!
  Zabieram głos w związku z ostatnimi wydarzeniami, które związane są z zatrudnieniem na stanowisku dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Pana Jana Tajstera.

  Pozwalam sobie Państwa poinformować, że z dniem dzisiejszym, podjąłem decyzję, o rozwiązaniu umowy z Panem Dyrektorem Tajsterem. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że atmosfera, jaka wytworzyła się wokół kwestii powołania go na stanowisko, wyklucza możliwość skutecznego wykonywania przez niego obowiązków służbowych.

  Do takiej decyzji skłoniły mnie jednoznacznie negatywne oceny społeczne odnoszące się do powierzenia panu Janowi Tajsterowi funkcji dyrektora ZIKiT. Przez wszystkie lata piastowania przez mnie stanowiska prezydenta Krakowa wola i opinia krakowian były dla mnie wyznacznikiem moich działań, czemu wielokrotne dawałem dowód. Dlatego też uznałem, że i w tej sytuacji nie mogę pozostawać obojętny na Państwa głosy.

  Nie bez znaczenia było dla mnie także stanowisko prokuratury, która upatruje w decyzji o zatrudnieniu Pana Jana Tajstera zagrożenia dla dobra wymiaru sprawiedliwości i prowadzonych postępowań.

  Muszę tu jednak zwrócić uwagę, że przynajmniej część tych postępowań nosi znamiona przewlekłości. Od siedmiu lat nie mamy rozstrzygnięcia czy Jan Tajster jest winny czy też nie. Skutecznie utrudnia mu to prawo do obrony i praktycznie uniemożliwia powrót do normalnego życia, po sądowym rozstrzygnięciu stawianych zarzutów.

  Chciałbym podkreślić, że nie zmieniłem zdania ani co do formalnej prawidłowości procedury naboru na stanowisko dyrektora ZIKIT, ani też co do oceny kwalifikacji pana Jana Tajstera.

  Dziękuję Państwu za wszystkie głosy w tej sprawie – zarówno poparcia jak i oburzenia. Docierają one do mnie bezpośrednio, choćby poprzez portale społecznościowe i mają większy wpływ na moje decyzje, niż opinie tych, którzy chcieliby wziąć na siebie rolę pośredników, mentorów, sędziów. Mam tu na myśli także polityków, którzy kierują się swoim własnym, wyborczym interesem.

  Dlatego na koniec pozwolę sobie wszystkich Państwa prosić o to, abyśmy nie pozwalali sobą manipulować i nie zapominali o tym, że w państwie prawa wyroki wydają niezawisłe sądy a osoba, co do której nie zapadł prawomocny wyrok skazujący jest w świetle prawa niewinna.

  Nie skazujmy więc jej sami na nieistniejącą w systemie prawa karnego społeczną infamię.

  Historia - również najnowsze dzieje naszego kraju - uczy ostrożności wobec prób kreowania wrogów publicznych. Często, po latach okazuje że prawda nie była tam gdzie ją usilnie wskazywano.

  To m.in. sprzeciw wobec kapturowych sądów wydawanych przez tych, którzy uzurpują sobie prawo do reprezentowania opinii publicznej, stanowi źródło mojej postawy w tej sprawie. Dlatego ustępując z szacunku dla głosów większości, zostawiam sobie prawo do własnego moralnego osądu tej sytuacji.

  Czas pokaże czy miałem rację.


  Oskarżony m.in. o korupcję, mobbing, zaniedbanie obowiązków służbowych Tajster otrzymał nominację na stanowisko w zeszłą środę. Zdecydowała o tym komisja konkursowa, na czele której stał prezydent Krakowa. Tymczasem procedurze wyboru szefa największej miejskiej jednostki przygląda się Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jeszcze w czwartek funkcjonariusze zwrócili się do urzędników o przekazanie dokumentacji.

  CZYTAJ TEŻ: Dyrektor Jan Tajster ma dziś stracić stanowisko w ZIKiT [WIDEO]  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (50)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ART

  emersoon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Tajsner powinien zostać. To meki powinien odejść natychmiast -ponieważ to on stoi na czele układu którego od 13 lat trzyma na smyczy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kraków i mafia

  Mojra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Niegdyś Krakow był najlepszym miastem w Polsce i nawet komuna nie dała mu rady. Dopiero rządy Jacka Majchrowskuego doprowadziły do tego ze jest najbrudniejszym i jednym z najgorszych miast w...rozwiń całość

  Niegdyś Krakow był najlepszym miastem w Polsce i nawet komuna nie dała mu rady. Dopiero rządy Jacka Majchrowskuego doprowadziły do tego ze jest najbrudniejszym i jednym z najgorszych miast w Polsce. Jedynie co ma to zabytki, za to pełno wszelakiej hołoty obszczywajacej te zabytki. Smród, brud i brukowa gadanina wszędzie. Wybory to hucpa, my mamy rację a oni (grupa trzymająca władzę) karabiny. ZIKiT to tylko jeden z tysięcy przykładów burdelu w Krakowie. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto sie z tym zgadza??

  krrrrr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Wladza sie obawia opini publicznej bo opinia publiczna to wladza!!!
  Musimy im patrzec na rece i wrazie niekapetecji,machlojstwu,kradziezy,naduzycie kopacich po dupach

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Pozwalam sobie Państwa poinformować, że z dniem dzisiejszym, podjąłem decyzję, o rozwiązaniu umowy"

  krakus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Wyrażenie "dzień dzisiejszy" jest błędem językowym.
  "(...)Jak pokazuje Korpus Języka Polskiego PWN, wyrażenie na dzień dzisiejszy szczególnie często występuje w reportażach i innych gatunkach...rozwiń całość

  Wyrażenie "dzień dzisiejszy" jest błędem językowym.
  "(...)Jak pokazuje Korpus Języka Polskiego PWN, wyrażenie na dzień dzisiejszy szczególnie często występuje w reportażach i innych gatunkach mówionych, w których przedstawiciele lokalnych władz, pracownicy urzędów lub firm mówią do mikrofonu językiem, który wydaje im się bardziej staranny, „namaszczony”. Zachowania te można uznać za przejaw aspirowania do wyższego stylu, całkowicie nieudany jednak, świadczący o braku kompetencji stylistycznej i braku swobody w kształtowaniu wypowiedzi.
  Mirosław Bańko, PWN"zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  majchrowski, osiągnąłeś dno, jesteś nikim a nie prezydentem!

  Mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  A jeszcze kilka dni temu ci co protestowali to była hołota a dzisiaj to są to mieszkańcy Krakowa. No cóż, wystarczyło, że sprawą zainteresowało się CBA, prokuratura, wojewoda i media ogólnopolskie...rozwiń całość

  A jeszcze kilka dni temu ci co protestowali to była hołota a dzisiaj to są to mieszkańcy Krakowa. No cóż, wystarczyło, że sprawą zainteresowało się CBA, prokuratura, wojewoda i media ogólnopolskie a majchrowskiemu poglądy się zmieniły.

  A gdzie przepraszam. Obraziłeś nas, mieszkańców Krakowa. Nawet na przeprosiny cię nie stać? Czy ty potrafisz przyznać się, że coś spieszyłeś? Wstydź się.

  Ty, Majchrowski!, człowiek honoru po takim numerze to by sam zrezygnował. No, ale tak postąpiłby tylko człowiek honoru, a nie Jacek z Sosnowca. Człowiek z odrobiną honoru na zbity ryj wywaliłby całą tą komisję konkursową, ale nie jakiś Jacek z Sosnowca.

  Z czymś takim w koalicję mogła wejść tylko Platforma (Anty)Obywatelska.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czas na zmiany

  k15 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Nowy dyrektor tylko spoza Krakowa.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  scierwo

  surowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Majchrowski do odwołania

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cygaro Gang!

  św.NH (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Nieboraczek, tyci tyci świntuszek taki słodki złodziejaszek ukradł miastu całą kasę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jakiej atmosfery spodziewał się Majchrowski?

  Jagna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20

  Nasuwa się pytanie: jakiej atmosfery spodziewał się Majchrowski powołując na dyrektora największej miejskiej jednostki osobę podejrzaną w 12 postępowaniach? Czy jest zaskoczony brakiem tolerancji...rozwiń całość

  Nasuwa się pytanie: jakiej atmosfery spodziewał się Majchrowski powołując na dyrektora największej miejskiej jednostki osobę podejrzaną w 12 postępowaniach? Czy jest zaskoczony brakiem tolerancji na powierzanie środków publicznych takiej osobie?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprawa załatwiona ???

  Jadek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12

  Bardzo mnie ciekawi, czy Majchrowskiemu grzechy zostaną odpuszczone przez mieszkańców miasta. Czy to się odbędzie w myśl "wicie, rozumicie, nie róbcie już tak więcej".


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oczywiście, że będzie wybaczone

  Barney Stinson (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  a przynajmniej ugładzone z jednego prostego powodu: poza Majchrowskim jedynym realnym wyborem byłaby kościółkowa prawica w stylu Gowina. A na to się zdecydowana większość trzeźwo myślących...rozwiń całość

  a przynajmniej ugładzone z jednego prostego powodu: poza Majchrowskim jedynym realnym wyborem byłaby kościółkowa prawica w stylu Gowina. A na to się zdecydowana większość trzeźwo myślących Krakowian nie zgodzi.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nic nie będzie wybaczone

  Krakauer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  A to niby dlaczego trzeźwi Krakowianie się nie mają zgodzić? I co ma p. Gowin do Kościoła czy też kościółka, @Barney Stinson. Nie wkładaj w usta większości swoich poglądów. A Jacka M. i tak trzeba...rozwiń całość

  A to niby dlaczego trzeźwi Krakowianie się nie mają zgodzić? I co ma p. Gowin do Kościoła czy też kościółka, @Barney Stinson. Nie wkładaj w usta większości swoich poglądów. A Jacka M. i tak trzeba odwołać. On pisze o przewlekaniu spraw, a kto przewleka jak nie Jan T., żeby choć część się przedawniła, żeby świadkowie się wykruszyli i zniechęcili do zeznawania, to nie prokuratorzy.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak Ty wyrażasz swoje poglądy, jak i ja

  Barney Stinson (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jeśli nie widzisz związku Gowina z kościółkiem, to gratuluję spostrzegawczości. A na przewlekanie pozwala polski wymiar prawa, więc może to na niego należy się w pierwszej kolejności wściekać.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kogo parzy kościółkowy

  agnostyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Prawdę powiedziawszy panie Barney Stinson to co pana obchodzi czy człowiek jest " kościółkowy" czy nie. Nie w tym problem. Problem -domniemam dla pana zrozumiały - leży w uczciwości, prostej...rozwiń całość

  Prawdę powiedziawszy panie Barney Stinson to co pana obchodzi czy człowiek jest " kościółkowy" czy nie. Nie w tym problem. Problem -domniemam dla pana zrozumiały - leży w uczciwości, prostej uczciwości człowieka, ktorej od lat nie można się doszukac w wierchuszce krakowskiego ratusza, magistratu. Jak pojawia sie jakas afera w Krakowie nazwisko władzy miasta gdzies sie pojawia. Przypomnę. Chociazby słynna afera zwiazana z krakowskim Kazimierzem i nadbudową nad zabytkowa kamienica. Nie miejsce na wyliczanie bo do tego są powołani inni. Jezeli uczciwość człowieka kościółkowego bedzie miała znamiona czystej moralnie to wobec kombinatorów iekosciółkowych wybieram tego pierwszegozwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo