Jakub Jabłoński
Polka przegrała w finale turnieju WTA 250 w Kantonie!
Polka przegrała w finale turnieju WTA 250 w Kantonie! andrzej szkocki/polska press
Magda Linette w sobotnie przedpołudnie poległa w finale turnieju WTA 250 w Kantonie. Jej chińska rywalka Wang Xiyu okazała się zdecydowanie za mocna i w dwóch setach (6:0, 6:2) pewnie rozprawiła się z 31-letnią poznanianką.

Magda Linette poległa w finale WTA 250 w Kantonie!

Polska tenisistka była bezradna w starciu z chińską zawodniczką, która pewnie kontrolowała spotkanie finałowe. W pierwszym secie nie oddała, ani jednego gema Polce i pewnie wygrał 6:0. Z kolei w drugim 31-letnia tenisistka starała się robić co mogła, aby odwrócić losy tego meczu, choć i to nie wystarczyło. Wang Xiyu również pokazała się ze znakomitej strony i pewnie udowodniła swoją wyższość wygrywając 6:2.

Linette dzięki czterem zwycięstwom w Kantonie zapewniła sobie awans w światowym rankingu na 25. lub, jeśli Sofia Kenin wygra zmagania w Guadalajarze, 26. miejsce. Triumf w sobotnim starciu pozwoliłby przesunąć się o jeszcze jedną lokatę.

Udany rewanż rywalki z Chin

Z Wang była to dotychczas druga gra. Raz - w 2020 roku w Hua Hin (wygrana w trzech setach), a w dzisiejszym finale Chinka okazała się zdecydowanie za mocna i udanie się zrewanżowała.

We wrześniu ubiegłego roku Magda dotarła do finału turnieju rangi 250 w Chennai, w którym przegrała z Lindą Fruhvirtovą. Był to piąty w karierze (nie licząc challengerów) udział w spotkaniu o tytuł naszej tenisistki, która jedynie dwukrotnie cieszyła się z końcowego triumfu - po raz ostatni ponad 3,5 roku temu w Hua Hin.