Magda Gessler o uchodźcach: Z niepokojem myślę o polskim...

  Magda Gessler o uchodźcach: Z niepokojem myślę o polskim rasizmie

  aip24

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Magda Gessler

  Magda Gessler

  Magda Gessler, specjalistka od kuchni i prowadzenia restauracji, na swoim profilu facebookowym zabrała głos w sprawie uchodźców. W dużym skrócie można by powiedzieć, że jest na TAK, ale rozumie tych, którzy ich tu nie będą chcieli.
  Magda Gessler

  Magda Gessler

  Magda Gessler jest oczywiście na TAK, bo pomagać ludziom trzeba i to nie podlega żadnej dyskusji. Wiadomo, że ludzie uciekali i uciekać będą z miejsc, gdzie się źle dzieje. I tak jest dziś np. w Syrii. Magda Gessler zastanawia się tylko, jak można deklarować pomoc "obcym" w sytuacji, gdy w kraju tyle biedy i potrzeb różnych. A na dodatek obawia się, co wyniknie z przyjęcia imigrantów do naszego kraju, gdzie nie brak ludzi "ortodoksyjnych, sztywnych i nieciekawych inności".
  Z niepokojem myślę o polskim rasizmie, o polskiej ksenofobii, która nie znosi żadnego odcienia skóry poza swoim własnym. Obawiam się tego jak Polacy przyjmą inną barwę, zapach, dietę, wymagania, temperament... - pisze Magda Gessler. I zastanawia się, jak Polacy przyjmą ludzi o "innej barwie, zapachu, diecie, wymaganiach i temperamencie". Zdaniem Magdy Gessler, to wszystko może się skończyć tylko katastrofą.

  A tymczasem politycy mają swoje opinie. - Myślę, że stać nas na przyjęcie więcej niż 2 tys. uchodźców - przyznał Jarosław Gowin ze Zjednoczonej Prawicy. Poseł po raz kolejny podkreślił, że Polska nie powinna przyjmować muzułmanów. - To nie powinni być muzułmanie, to mogą być chrześcijanie, jezydzi, ale nie muzułmanie, bo oni - część z nich przynajmniej - nie tylko, że się nie asymilują, ale wręcz dążą do zniszczenia zasad, na których ufundowana jest cywilizacja Zachodu. - Pojawienie się w Polsce takiej diaspory czy mniejszości imigrantów z krajów muzułmańskich zdecydowanie zwiększałoby i tak istniejące zagrożenie atakami terrorystycznymi - podkreślił były minister sprawiedliwości. Jak dodał, niedawno przeczytał, że Państwo Islamskie szkoli swoich żołnierzy np. w ten sposób, że oni wysadzają w powietrze niemowlęta. A do tego w naszym kraju on nie zamierza dopuścić. - Od tego jestem polskim politykiem, żeby zapobiec lub zmniejszyć ryzyko, że kiedykolwiek ktoś wysadzi w powietrze polskie niemowlę - zapewniał Gowin.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo