Łukasz Piszczek: W ofensywie było nieźle. Gra defensywna...

Łukasz Piszczek: W ofensywie było nieźle. Gra defensywna pozostawiała wiele do życzenia [WIDEO]

Aktualizacja:

1/2
    przejdź do galerii

©Bartek Syta / Polska Press

Łukasz Piszczek musiał opuścić boisko we Frankfurcie już w pierwszej połowie. Powodem był uraz, z którym obrońca reprezentacji Polski nie mógł kontynuować gry. – W trakcie meczu czułem, że przywodziciel jest coraz bardziej napięty. Doszło do takiego momentu, że musiałem zejść z boiska – tłumaczy Łukasz Piszczek.
    O samym meczu powiedział natomiast: – Niemcy pierwsze trzydzieści minut mieli naprawdę bardzo dobre. My nie potrafiliśmy się przeciwstawić im w ataku pozycyjnym. Bardzo dobrze rozrzucali piłki. Robili przewagę na stronach. Nie mogliśmy sobie z tym poradzić i wyszli zasłużenie na prowadzenie 2:0. Później jednak podnieśliśmy się. Bardzo ładna akcja Kamila Grosickiego z Robertem. Bramka na 2:1 i ostatnie piętnaście minut pierwszej połowy mieliśmy całkiem niezłe. Mogliśmy nawet strzelić na 2:2. Nie udało się. W drugiej połowie Niemcy strzelili na 3:1 i było po meczu.

Autor: Bartosz Karcz/Bartek Syta

Polacy w tym meczu mieli kilka bardzo dobrych okazji na strzelenie kolejnych bramek. Piszczek podkreślał, że to był dobry element gry „biało-czerwonych”.

– Ofensywnie zagraliśmy całkiem nieźle. Gra defensywna pozostawiała wiele do życzenia, ale Niemcy to jest drużyna, która potrafi sobie ułożyć przeciwnika na boisku w ataku pozycyjnym i to było widać – stwierdził polski obrońca.