Ludzie Kukiza w regionach: Wilk, Kolorz, Tyszka, Dziambor......

  Ludzie Kukiza w regionach: Wilk, Kolorz, Tyszka, Dziambor... Ogórek zainteresowana propozycją

  Marcin Dobski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ludzie Kukiza w regionach: Wilk, Dziambor, Kolorz, Tyszka...
  1/7
  przejdź do galerii

  Ludzie Kukiza w regionach: Wilk, Dziambor, Kolorz, Tyszka...

  Rywal w wyborach prezydenckich Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy, Janusz Sanocki, który jest koordynatorem komitetów referendalnych, lider Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz czy prawnik Stanisław Tyszka, który współpracował z Jarosławem Gowinem - to kilka znanych osób spośród 18, których na swoich ludzi namaścił Paweł Kukiz.
  Każdy z reprezentantów przydzielony do konkretnego województwa, a także Maria Pyż, która umożliwi kontakt z Polakami na Kresach i Grzegorz Zatorski, który zapewni odpowiedni przepływ informacji do Polaków mieszkających poza granicami Polski, to ludzie, którzy będą mówić jednym głosem z Pawłem Kukizem. - To są przedstawiciele KoLibra, Solidarności, Solidarności 80, jest reprezentant Solidarności Walczącej, ale nie chcemy ich dzielić na organizacje - mówi Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) Miłosz Lodowski, który odpowiada w ruchu za kontakt z mediami i planowanie kampanii parlamentarnej.


  CZYTAJ TEŻ: PAWEŁ KUKIZ: NIE STARTUJĘ W KONKURSIE PIĘKNOŚCI. O POLSKĘ SIĘ BIJĘ [WYWIAD]


  Zadaniem tych reprezentantów będzie kontakt z mediami lokalnymi, ale też obserwacja działań komitetów referendalnych, działających na ich terenie, aby móc stamtąd wyławiać wartościowe osoby, które znajdą się później na listach wyborczych do Sejmu. Czy ludzie, których nazwiska podano znajdą się potem na listach, zależy od ich pracy, ale jak dowiedziała się AIP, część z nich na pewno nie będzie kandydować.

  W czwartek odbyło się spotkanie sztabu Ruchu Kukiza, podczas którego ustalono strategię rozwiązywania problemów, plany na przyszłość oraz podział obowiązków. To wszystko zaczniemy poznawać od przyszłego tygodnia, bo jak nas zapewniono, informacji dotyczących ruchu będzie teraz coraz więcej trafiać do mediów.

  RYSZARD FLOREK: PAWEŁ KUKIZ MOŻE DO MNIE ZADZWONIĆ O PÓŁNOCY


  W poniedziałek poznamy nazwisko sztabu wyborczego ruchu, ale nie będzie to Patryk Hałaczkiewicz, który był szefem podczas kampanii prezydenckiej. - W hermetycznych środowiskach będzie to znana osoba, ale nie jest to człowiek z pierwszych stron gazet i serwisów plotkarskich. Ważne żeby była to osoba kompetentna - nie chce nam zdradzić personaliów Lodowski.

  Natomiast reszta spośród około 12 sztabowców pozostanie anonimowa aż do wyborów parlamentarnych, żeby media nie komentowały ich kompetencji.

  Wiemy też, że był już kontakt sms-owy Magdaleny Ogórek z Kukizem, ta wyraziła zainteresowanie zaproszeniem na listy wyborcze, ale konkretne rozmowy dopiero nastąpią, bo rywalka z wyborów prezydenckich dopiero wróciła z wakacji. Do rozmów powinno tez dojść z Grzegorzem Braunem, możliwe, że również Marianem Kowalskim z Ruchu Narodowego, a zaproszenie na listy przyjął - o czym informowaliśmy już wcześniej - Paweł Tanajno.

  GWIAZDOWSKI: JEŚLI POLACY NIE ZACZNĄ LEPIEJ ZARABIAĆ, TO NIEDŁUGO BĘDZIE NIEZŁA ROZPIERDÓWA


  Ruch Kukiza się rozkręca, wkrótce ruszy kolejna strona internetowa, traktująca o kampanii parlamentarnej, a także usprawniająca kontakty z dziennikarzami i wolontariuszami. - Od tej pory będziemy silnie informować o naszych poczynaniach - mówi AIP Lodowski, który niedługo zaprezentuje też swój zespół prasowy.

  Ludzie Pawła Kukiza:
  • województwo zachodniopomorskie - Grzegorz Czarnecki
  • województwo łódzkie - Piotr Morta
  • województwo małopolskie - Kamila Kępińska
  • województwo lubuskie - Krystian Kamiński
  • województwo świętokrzyskie - Jacek Wilk
  • województwo śląskie - Dominik Kolorz
  • województwo wielkopolskie - Agnieszka Białas
  • województwo podlaskie - Romuald Bielewicz
  • województwo lubelskie - Adam Kondrakiewicz
  • województwo opolskie - Janusz Sanocki
  • województwo podkarpackie - Oskar Kochman
  • województwo dolnośląskie - Albert Łyjak
  • województwo kujawsko-pomorskie - Mirosław Piesiak
  • województwo warmińsko-mazurskie - Grzegorz Paciulan
  • województwo pomorskie - Artur Dziambor
  • województwo mazowieckie - Stanisław Tyszka
  • Polacy na Kresach - Maria Pyż
  • Polacy i Polonia w UE - Grzegorz Zatorski


  CZYTAJ TEŻ: PAWEŁ KUKIZ I SAMORZĄDOWCY Z LUBINA. ROZWÓD CZY TRUDNA WSPÓŁPRACA?

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (22)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak nim dyryguja

  tak gra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  coz mozna od grajka wymagac.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZDRADA

  ~ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Paweł skurwił się a miał ogromną szansę stworzyć trzecią siłę -prawdziwą siłę będącą w opozycji do PO i PiS i ...chyba mógł sam, bez żadnych koalicji osiągnąć ogromny sukces. Wolał się skurwić i...rozwiń całość

  Paweł skurwił się a miał ogromną szansę stworzyć trzecią siłę -prawdziwą siłę będącą w opozycji do PO i PiS i ...chyba mógł sam, bez żadnych koalicji osiągnąć ogromny sukces. Wolał się skurwić i wybrać narodowców "bo mają strukturę". Skoro mają strukturę to niech hurtem kupią brunatne koszule -hurtem będzie taniej.
  ...a temu zdrajcy dziękujemy - wypad! - odebrałeś nam wszelkie nadzieje!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zapomniales

  jego POparcie dla PO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  czem skorupka za mlodu nasiaknie ........miales jakies nadzieje , przeciez to zwykly grajek.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZDRADA

  ZDRADA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Kukiz zdradził swoich wyborców! -dziś mało kto chce na niego głosować a miał ogromny potencjał -mógł "zagospodarować" ogromne rzesze ludzi, którzy nie chcieli ani PełOfcóf ani PiSlamistów.

  Ogromne...rozwiń całość

  Kukiz zdradził swoich wyborców! -dziś mało kto chce na niego głosować a miał ogromny potencjał -mógł "zagospodarować" ogromne rzesze ludzi, którzy nie chcieli ani PełOfcóf ani PiSlamistów.

  Ogromne rzesze ludzi, które dostrzegły iskierkę nadziei -dał nam tą nadzieję i chwilę później skurwił się z narodowcami!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  noooo

  gg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Pełnomocnik z Łodzi? On jest z Wieruszowa. To takie miasteczko w województwie. Czy ten chłopina może cokolwiek ogarnąć poza własnym stołkiem?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wielki przewał

  świadek nie jehowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  ten pan nakotykowo-alkoholowa pomroczność jasna nabrał szmalu od ludzi a teraz każe się im pocałować w doope, nie jest dziwką sprzedajną, tylko prawdziwą qrwą menskom, bo myśli/jeśli w ogóle...rozwiń całość

  ten pan nakotykowo-alkoholowa pomroczność jasna nabrał szmalu od ludzi a teraz każe się im pocałować w doope, nie jest dziwką sprzedajną, tylko prawdziwą qrwą menskom, bo myśli/jeśli w ogóle myśli/, że jak już wią pieniądze to doopy już nie będzie dawał, tylko będzie rżnął od tylca - ale to też jest doopczenie i to zmuszanie innuch do bycia cwelem, tak się nie robi zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Widac z tego że u kukiza dziala V kolumna pisu !

  głosując na kukiza zaglosujesz na pis ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Czy tego wyborco kukiza chcialeś glosując na kukiza w wyborach prezydenckich ?
  Chyba nie wierzyłeś w ruch jaki powstal a dziś wychodzi że to wszystko kit zresztą swiadcza o tym ostanie wypowiedzi...rozwiń całość

  Czy tego wyborco kukiza chcialeś glosując na kukiza w wyborach prezydenckich ?
  Chyba nie wierzyłeś w ruch jaki powstal a dziś wychodzi że to wszystko kit zresztą swiadcza o tym ostanie wypowiedzi kukiza w mediach jak on szalenie uwielbia kaczyńskiego jak zabiega o spotaknie.
  Więc zastanówcie się wszyscy co głosowaliście czy dalej warto popierać kukiza ja twierdzę że NIE!!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  @głosując na kukiza

  ojej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  chyba jesteś z PO - twój czas już niedługo minie


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  twój czas

  też (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  niedługo minie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z czasem zaczynają odchodzić osoby co zawierzyły kukizowi !

  pomalu wali sie ten jowik! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Przy Kukizie nie ma już także wspierającego go niedawno Piotra Guziała, b. burmistrza warszawskiego Ursynowa, autora nieudanego referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy Hanny...rozwiń całość

  Przy Kukizie nie ma już także wspierającego go niedawno Piotra Guziała, b. burmistrza warszawskiego Ursynowa, autora nieudanego referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pokłócili się, gdy Kukiz powiedział w telewizji, że Warszawa to "polskie Monaco".

  Sanocki: - Guział jest na marginesie. Liczył, że na plecach Kukiza wskoczy do parlamentu. Raczyński też myślał, że Paweł jest g***** i go wykorzysta.

  W******* Kaźmierczak na zaczepki Sanockiego odpowiadać nie chce. Jego zdaniem wynikają one z obawy, że środowisko JOW mogłoby wprowadzać swoich ludzi na listy wyborcze.

  Inny anonimowy działacz Ruchu JOW podkreśla z kolei ogromną rolę, jaką na dworze muzyka odgrywa jego rzecznik Miłosz Lodowski, na co dzień związany ze stowarzyszeniem KoLiber. - Sanocki skłóci wszystkich ze wszystkimi, a potem sam się z Pawłem pokłóci - mówi. - Na koniec Kukiz zostanie tylko z Lodowskim. A ten już w Lubinie zacierał ręce, że po wyborach KoLiber będzie miał koło w Sejmie. I będzie prowadzić rozmowy o koalicji z PiS.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KUKIZOWE BAGNO !!!!!!!!!!!!!

  tak się chlopków robi zrobiłeś a teraz spieprzaj ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Spór, kto wymyślił Kukiza

  Sanocki, były burmistrz Nysy, w przeszłości członek PZPR, KLD Donalda Tuska i UPR Janusza Korwina-Mikkego, od 20 lat zaangażowany jest w promowanie JOW. W 2009 r....rozwiń całość

  Spór, kto wymyślił Kukiza

  Sanocki, były burmistrz Nysy, w przeszłości członek PZPR, KLD Donalda Tuska i UPR Janusza Korwina-Mikkego, od 20 lat zaangażowany jest w promowanie JOW. W 2009 r. bezskutecznie zabiegał o mandat eurodeputowanego z listy Prawicy RP Marka Jurka. W 2011 r. był kandydatem PiS do Senatu, ale partia wycofała poparcie dla niego, bo publicznie wychwalał Białoruś Aleksandra Łukaszenki. "Zaprowadził w kraju porządek, nie pozwolił rozkraść przemysłu, zapewnił stabilny wzrost gospodarczy, który jest dwa razy większy niż w naszym kraju" - mówił.

  Sanocki lubi podkreślać, że 20-procentowy wynik Kukiza w wyborach prezydenckich to jego zasługa: - Wracaliśmy kiedyś ze Śląska, ze spotkania z górnikami i Paweł pyta mnie: "To mam startować czy nie? Bo jak dostanę 1,5 proc., to mnie zmiażdżą i będą się śmiali, że taki nieudany muzyk rockowy i jeszcze bardziej nieudany polityk". Ale ja mu mówiłem: "Jak 5 proc. dostaniesz, to i tak będziesz miał więcej od Korwina. Ale liczę na siedem, dziewięć. To już nam pozwoli budować obóz polityczny w wyborach do Sejmu". Prawda jest taka, że w kampanii myśmy pracowali tylko we dwóch!

  Taki obraz kwestionują Bezpartyjni Samorządowcy, ekipa dolnośląskich polityków skupiona wokół prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego skłóconego dziś z Kukizem. Z ich listy muzyk zdobył jesienią ub. roku mandat radnego sejmiku.

  Jednym z nich jest Patryk Wild. - Jak tego słucham, to się dziwię, że Paweł zapomniał, komu i co zawdzięcza - mówi. - Chce mi się śmiać. Bo na styczniowe rozmowy o starcie w wyborach prezydenckich przyjechał właśnie z Sanockim, który protestował przeciwko startowi Pawła. Twierdził, że go spalimy kilkuprocentowym wynikiem.

  Wild twierdzi, że Sanocki proponował wtedy, by na prezydenta wystawić prof. Witolda Kieżuna, byłego powstańca warszawskiego, dziko zlustrowanego i oskarżanego przez tygodnik "Do Rzeczy" o współpracę z bezpieką.

  Odsunięty Ruch JOW

  Kukiz pokłócił się też z Ruchem JOW, choć zawdzięcza mu najwięcej. To właśnie członek Ruchu JOW Patryk Hałaczkiewicz prowadził jego kampanię. Dwa tygodnie temu był konferansjerem na zjeździe kukizowców w Lubinie, a muzyk dziękował mu za ogrom pracy. Hałaczkiewicz był łącznikiem na linii Kukiz - Bezpartyjni. Dziś jednak jest już w niełasce. Tak samo jak W******* Kaźmierczak, prezes Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego JOW. - Obaj mają powiązania polityczne - twierdzi Sanocki.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kukiz typowy oszołom

  darek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  polacy uwielbiaja nawiedzonych oszołomow ale zadnego z nich by do domu nie wpuscili ,to jakis sport narodowy-plucie na innych bez zabezpieczenia - to badzo proste byle nie poniesc odpowiedzialnosci...rozwiń całość

  polacy uwielbiaja nawiedzonych oszołomow ale zadnego z nich by do domu nie wpuscili ,to jakis sport narodowy-plucie na innych bez zabezpieczenia - to badzo proste byle nie poniesc odpowiedzialnosci a mozna dołozyc sasiadowi co ma lepsze autozwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolejni zrobieni w balona !

  tak kukiz dziekuje ludziom mu oddanym dzieki czemu jest tu co teraz !! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Paweł Kukiz przedstawił listę regionalnych reprezentantów swojego Ruchu. W województwie podlaskim Ruch Kukiza reprezentować będzie Romuald Bielewicz. Taki wybór nie spodobał się członkom...rozwiń całość

  Paweł Kukiz przedstawił listę regionalnych reprezentantów swojego Ruchu. W województwie podlaskim Ruch Kukiza reprezentować będzie Romuald Bielewicz. Taki wybór nie spodobał się członkom białostockiego oddziału ruchu Zmieleni.pl, który o nominacji Bielewicza dowiedział się z internetu.

  Białostoccy członkowie ruchu Zmieleni.pl – inicjatywy Kukiza, w ramach której przedstawiany jest postulat wprowadzenia jednomandatowych okręgów w wyborach do Sejmu – „pogratulowali” Bielewiczowi na Facebooku (autentyczność profilu potwierdziliśmy w Biurze Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych).

  „Zmieleni” z Białegostoku dali do zrozumienia, że Bielewicz nie angażował się dotychczas w regionalną działalność ruchu obywatelskiego, który m.in. zbierał podpisy osób popierających kandydaturę Kukiza na urząd prezydenta.

  – Pawle, a Tobie bardzo dziękujemy, że dowiadujemy się o tej nominacji z "internetów". Wszak walczymy o "podmiotowość obywatela" i przeciwko partiokracji oraz systemom wodzowskim – napisano w facebookowym komunikacie.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo