Lotto Ekstraklasa. Kryzys zażegnany. Jagiellonia ograła na wyjeździe Cracovię

krk
Jagiellonia wywiozła z Krakowa komplet punktów
Jagiellonia wywiozła z Krakowa komplet punktów Ryszard Kotowski
Lotto Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok z pierwszym zwycięstwem w grupie mistrzowskiej. Piłkarze Ireneusza Mamrota po zaciętym spotkaniu wygrali przy Kałuży z Cracovią 1:0. Dzięki kompletowi punktów białostoczanie wyprzedzili "Pasy" i awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Lotto Ekstraklasa: Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1

Cracovia powinna objąć prowadzenie już w 3. minucie. Do piłki na piątym metrze dopadł Janusz Gol, ale z półobrotu huknął wysoko nad poprzeczką. Kluczową akcję pierwszej połowy przeprowadzili przyjezdni. Martin Kostal strzelał tuż zza pola karnego, a futbolówkę zablokował Niko Datković. Prowadzący spotkanie Tomasz Kwiatkowski dostał sygnał, by sytuację sprawdzić na powtórce. Telewizyjny obraz przekonał arbitra, że obrońca "Pasów" piłkę zagrał ręką. Z jedenastu metrów nie pomylił się Jesus Imaz. Dla Hiszpana było to piąte trafienie w czwartym meczu przeciwko Cracovii.

"Pasy" próbowały odpowiedzieć, ale długo nie potrafiły stworzyć dogodnej sytuacji. W 65. minucie o krok od szczęścia był Airam Cabrera. Snajper Cracovii przerzucił futbolówkę nad interweniującym Marianem Kelemenem. Jagiellonię uratował jednak Nemanja Mitrović, który wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej.

W 76. minucie po strzale Airama Cabrery z bliskiej odległości kunsztem wykazał się Kelemen. Na listę strzelców mógł wpisać się także najlepszy w drużynie gospodarzy Janusz Gol, ale piłka po uderzeniu pomocnika "Pasów" nieznacznie minęła bramkę gości.

Piłkarzom Jagiellonii udało się dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka. Dzięki wygranej białostoczanie przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. Kryzys drużyny Ireneusza Mamrota wydaje się już przeszłością.

Piłkarz meczu: Jesus Imaz