Lotto Ekstraklasa. Derby dla Śląska Wrocław. Udany rewanż na Zagłębiu za 0:4 z Lubina

JCZ
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:0
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:0 Fot. Tomasz Holod / Polska Press
Lotto Ekstraklasa. Derby Dolnego Śląska dla Śląska Wrocław. Zespół prowadzony przez Vitezslava Lavičkę pokonał Zagłębie Lubin 2:0 (1:0) w meczu zamykającym 23. kolejkę. Przed przerwą trafił Mateusz Radecki. Po przerwie - Marcin Robak. Na trybunach zasiadły 8484 osoby. Zabrakło przyjezdnych.

Lotto Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:0

Niewiele przemawiało za tym, że dzisiaj wygra akurat Śląsk i to po dwóch zdobytych bramkach. Wrocławski zespół rozpoczął zresztą bardzo słabo, oddając inicjatywę Zagłębiu. "Miedziowi" jednak tej szansy nie wykorzystali. I z każdą minutą zaczęli też gasnąć.

Mimo słabej postawy Śląsk na przerwę schodził z zaliczką. Nieliczną widownię uszczęśliwił bowiem Mateusz Radecki (trzeci ligowy gol), który głową przedłużył strzał Marcina Robaka. Była to 42 minuta.

Końcówka pierwszej odsłony i początek drugiej - to właśnie te momenty zadecydowały o zwycięstwie Śląska. W 52 minucie wynik ustalił bowiem Robak (dwunasty ligowy gol), uderzając głową po dośrodkowaniu od Lubambo Musondy. Zdenerwowany trener Ben van Dael wdał się później w kłótnię przy linii, przez co końcówkę obejrzał z wysokości trybun. Holendra zabraknie na ławce Zagłębia także podczas spotkania z liderującą Lechią Gdańsk.

Dzięki wygranej Śląsk awansował na dwunaste miejsce. Ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Zagłębie pozostało na dziesiątej lokacie ze stratą pięciu punktów do wirtualnej grupy mistrzowskiej.

Piłkarz meczu: Marcin Robak