Los Francuzów i przyszłość Europy w rękach Marine Le Pen [ZDJĘCIA]

Redakcja
Kilka dni zostało do II tury wyborów we Francji. Ich wynik w dużej mierze zależy od wyborców, którzy w I turze poparli populistkę Marine Le Pen. I wynik wyborów, i przyszłość Europy - pisze Charles Bremmer.

Przed drugą turą wyborów prezydenckich, które dadzą odpowiedź na to, kto będzie lokatorem Pałacu Elizejskiego przez następne pięć lat, atmosfera we Francji jest coraz bardziej gorąca. I wśród wyborców, i samych kandydatów. Dlaczego? Bo kierunek, w którym pójdzie Francja, wybierając obecnie urzędującego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego albo socjalistę i zwycięzcę pierwszej tury wyborów François Hollande'a, zależy w dużej mierze od skrajnej prawicy. Antyimigracyjne i eurosceptyczne stanowisko Marine Le Pen i jej Frontu Narodowego cieszy się niespotykanym w historii ugrupowania poparciem. Le Pen zdobyła w pierwszej turze wyborów aż 17,9 proc., co dało jej trzecie miejsce za Sarkozym (27,2 proc.) i Hollande'em (28,6 proc.).

Le Pen zdobyła 17,9 proc. głosów w swojej pierwszej kampanii prezydenckiej od przejęcia sterów Frontu Narodowego z rąk ojca, Jeana-Marie Le Pena, i tym samym przebiła jego najlepszy wynik 16,86 proc., jaki osiągnął w wyborach w 2002 roku. - Przekazałem jej pałeczkę, ona biegnie szybciej niż ja, a to tylko lepiej - skomentował starszy Le Pen.
Atmosfera jest więc gorąca, a jej temperatura jeszcze wzrośnie. Sytuację we Francji uważnie obserwują liderzy innych krajów, w tym kanclerz Niemiec Angela Merkel, która wyraziła swój szok po tym, jak skrajna prawica zdobyła prawie 20 proc. głosów.

Przyszłość UE zależy w dużej mierze od tego, czy przywódcy Niemiec i Francji będą umieli współpracować przy rozwiązywaniu problemów ze wspólną walutą, jednak sukces Frontu Narodowego nałoży na następnego prezydenta Niemiec obowiązek bardziej eurosceptycznej postawy. - Ten wynik jest alarmujący, jednak spodziewamy się, że wyrówna się w drugiej rundzie - powiedział rzecznik kanclerz Angeli Merkel.

Obaj główni kandydaci na prezydenta zmienili swoje kampanie tak, by przyciągnąć 18,12 proc. Le Pen. Sarkozy powiedział, że "odpowiedź na niepokoje francuskich wyborców, którzy poparli Front Narodowy, musi zostać udzielona". - Musimy szanować wolę wyborców, naszym obowiązkiem jest słuchać - mówił Sarkozy. Szef sztabu Hollande'a Pierre Moscovici, powiedział, że Hollande nadal będzie bardzo otwarty w kwestii legalnej imigracji, stwierdził jednak, że nielegalną imigrację należy zwalczać z "absolutną stanowczością". Poparcie prawicowych wyborców może okazać się decydującym czynnikiem w drugiej turze. Florian Philippot ze sztabu Le Pen poinformował już, że nie udzieli ona poparcia żadnemu z kandydatów. Wykluczył też jakiekolwiek negocjacje z partią Sarkozy'ego czy jakąkolwiek inną grupą, co właściwie idzie w parze ze środowym oświadczeniem samego Sarkozy'ego, który oświadczył, że umowa z Frontem jest wykluczona, zaznaczając jednocześnie, że "nie należy demonizować wyborców Frontu". - Ludzie są wolni i mogą robić, co chcą, ale jak można wybierać między Sarkozym a Hollande'em, wiedząc, w jakim stanie zostawili kraj? - pyta Philippot.

Skrajna lewica już zadeklarowała poparcie Hollande'a, ale do wzięcia wciąż jest 9,1 proc. wyborców umiarkowanych, którzy poparli François Bayrou. To kolejny decydujący czynnik. Sarkozy zareagował na swoją upokarzającą porażkę w pierwszej turze, przechodząc do ofensywy. Wezwał Hollande'a do udziału w trzech telewizyjnych debatach, jednak ten stwierdził, że jedna wystarczy. - Chodzi o debatę przed Francuzami, plan przeciwko planowi, osobowość przeciwko osobowości, doświadczenie przeciw doświadczeniu. Francuzi mają prawo wiedzieć, że Hollande nie może uciekać - mówił Sarkozy. - Musi spełniać swoje obowiązki, tak jak ja spełniam swoje. To kluczowy moment i Francuzi, żeby podjąć decyzję, muszą mieć wszystkie dane. Nie ucieknę, nie schowam się, a jeśli zrobi to Hollande, to na własną odpowiedzialność - grzmiał francuski prezydent.

[b]Czytaj także:
* Wybory we Francji. Oficjalne wyniki I tury: Hollande - 28,63 proc., Sarkozy - 27,18 proc.
* Sarkozy: Trzeba odpowiedzieć na głos wyborców skrajnej prawicy. Obowiązkiem jest ich słuchać
* Marine Le Pen ma "klucze do zwycięstwa" we Francji? Komentarze po I turze wyborów prezydenckich
O ile jednak dla Hollande'a równanie jest dość proste - wie, że 28,6 proc. tych, którzy głosowali na niego w pierwszej turze, poprze go znowu 6 maja i może być także pewny, że większość z 15,1 proc. tych, którzy głosowali na lewicowych kandydatów, także go poprze - to dla Sarkozy'ego jest bardziej skomplikowane. Hollande potrzebuje kolejnych dwóch milionów głosów - szczególnie spośród tych 17,9 proc. ludzi, którzy poparli Marine Le Pen z Frontu Narodowego albo spośród tych 9,1 proc., którzy poparli centrowego kandydata François Bayrou.

Wydaje się to mało prawdopodobne, zwłaszcza że Marine Le Pen to skrajna prawica, a polityczne korzenie Bayrou tkwią w centroprawicy. Sondaże pokazują, że około jednej trzeciej wyborców, którzy zagłosowali na Bayrou w pierwszej rundzie, i jedna piąta wyborców Le Pen może poprzeć socjalistę Hollande'a. Liczba tych, którzy wstrzymają się od głosu, wzrośnie w porównaniu z pierwszą turą, dlatego te ułamki pozwolą Hollande'owi zdobyć decydujące 50,01 proc. w drugiej turze, jak przewidują sondaże.

Dla Sarkozy'ego równanie jest bardziej skomplikowane - nawet jeśli ogólnie prawica zebrała w pierwszej turze 46,8 proc., czyli o trzy punkty więcej niż lewica. Szanse Nicolasa Sarkozy'ego na zachowanie stanowiska będą w dużym stopniu zależeć od decyzji, którą musi podjąć natychmiast. W ciągu następnych dwóch tygodni może zwrócić się w stronę nacjonalistycznej prawicy, licząc na zdobycie jak największej części z niemal 18 proc. wyborców, którzy poparli Marine Le Pen. Drugą możliwością jest otwarcie się na centrum z nadzieją na przyciągnięcie nieco ponad 9 proc. wyborców, którzy w pierwszej turze oddali głos na François Bayrou, lidera centrowego Ruchu Demokratycznego.

Rozgrywka we Francji toczy się między Hollande'em a Sarkozym, ale może się okazać, że prawdziwą zwyciężczynią jest Marine Le Pen

Prezydent wie, że nie może zrobić obu tych rzeczy naraz, a w niedzielny wieczór wyborczy bardziej prawdopodobny wydawał się jego zwrot ku prawicy. Wielkość elektoratu pani Le Pen może sugerować, że to logiczny wybór. Przez całą kampanię wyborczą Bayrou i Le Pen potępiali Sarkozy'ego z przeciwstawnych powodów. Teraz jego zespół musi przeanalizować wyniki i ocenić, która opcja może mu przynieść największy zysk z przenoszenia głosów między pierwszą a drugą turą.

Dla François Hollande'a wybór jest łatwiejszy, ponieważ znaczna większość z nieco ponad 11 proc. wyborców, którzy zagłosowali na Jean-Luca Melenchona, antyglobalistycznego rewolucjonistę, twierdzi, że poprze socjalistę. Ich logika jest prosta: chcą zamknąć drogę Sarkozy'emu i sprawić, by Francja miała lewicowego prezydenta po raz pierwszy od 1995 roku.
Hollande podkreślał, że nie będzie prowadził z Melenchonem żadnych negocjacji, które miałyby stworzyć platformę bardziej atrakcyjną dla radykalnej lewicy. W ten sposób chciał zapewnić umiarkowanych wyborców, w tym urzędników państwowych i młodszych przedstawicieli klasy średniej, że nie skręci w stronę lekkomyślnych pomysłów gospodarczych Melenchona.
Sarkozy zwracał się do twardej prawicy przez większą część kampanii przed pierwszą turą wyborów, powtarzając strategię, która doprowadziła go do władzy w 2007 roku. Przedstawiał się jako obrońca narodu przed postrzeganą inwazją pozaeuropejskich imigrantów i nieuczciwych konkurentów handlowych - a są to tematy drogie Le Pen. Obiecał, że jeśli zostanie ponownie wybrany, to zmniejszy o połowę liczbę imigrantów wpuszczanych co roku do Francji i opuści porozumienie UE w sprawie otwartych granic, jeśli nie będzie zgody na nowe kontrole graniczne.

Jednak ponad 20 proc. wyborców Frontu Narodowego - a wielu z nich to rozczarowani zwolennicy Sarkozy'ego z 2007 roku - powiedziało ankieterom, że nie dadzą się nabrać drugi raz. Wielu woli raczej wstrzymać się od głosu niż wesprzeć niepopularnego prezydenta w dogrywce wyborczej. Prawie jedna piąta wyborców Frontu powiedziała, że chce głosować na Hollande'a w drugiej turze, pomimo faktu, że jego ideologia i program są niemal na przeciwnym biegunie politycznego spektrum wobec propozycji Le Pen.

[b]Czytaj także:
* Wybory we Francji. Oficjalne wyniki I tury: Hollande - 28,63 proc., Sarkozy - 27,18 proc.
* Sarkozy: Trzeba odpowiedzieć na głos wyborców skrajnej prawicy. Obowiązkiem jest ich słuchać
* Marine Le Pen ma "klucze do zwycięstwa" we Francji? Komentarze po I turze wyborów prezydenckich
Przed niedzielnymi wyborami zespół Sarkozy'ego był podzielony w kwestii zabiegania o względy skrajnej prawicy przed drugą rundą. Patrick Buisson, były prawicowy dziennikarz, który stał się głównym guru wyborczym prezydenta, nakłaniał go do trzymania się tematów Frontu, które przemawiają do elektoratu najsilniej popierającego Sarkozy'ego: osób powyżej 60 roku życia, sklepikarzy i rzemieślników. Jednak inni doradcy namawiali prezydenta, by złagodził swoje przesłanie i uspokoił wyborców umiarkowanych, którzy wolą kompromisowy temat renesansu Francji, głoszony przez Bayrou. Prezydent wydawał się niezdecydowany. Pod koniec kampanii Sarkozy próbował przyciągnąć centrystów, sugerując, że mógłby mianować Bayrou premierem nowego rządu, jeśli zostanie ponownie wybrany. To miało tworzyć perspektywę łagodniejszej, bardziej kompromisowej administracji. Według ubiegłotygodniowego sondażu większa część zwolenników Bayrou - o 10 pkt proc. więcej - zamierza przenieść głosy raczej na Hollande'a niż na Sarkozy'ego.

Wielu wyborców wsparło Bayrou, ponieważ był on alternatywą dla socjalisty, który budzi mały entuzjazm i spory niepokój, ponieważ zdaje się nie dostrzegać pilnej potrzeby uniknięcia kryzysu finansowego grożącego Francji. Teraz będą musieli zdecydować, czy poprzeć Hollande'a, czy odłożyć na bok niechęć do Sarkozy'ego i zagłosować na niego ze względu na jego bardziej realistyczne podejście do gospodarki. Ale Sarkozy popchnie ich w ramiona Hollande'a, jeśli zacznie zalecać się do populistycznej prawicy pani Le Pen.

Obaj kandydaci mają zaledwie kilka dni, żeby przekonać do siebie wyborców Le Pen i innych kandydatów. Od tego, jak zagłosuje kilka procent Francuzów, zależy nie tylko to, jak będzie wyglądała za kilka lat Francja, ale także przyszłość Europy. Wiedzą o tym wszyscy, którzy uważnie obserwują ostatnią prostą francuskiego wyścigu do prezydentury. Bieg morderczy, ale stawka - wysoka.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
DEMANDE D'AIDE ET INTERVENTION... RACISME DISCRIMINATION TORTURE
ACHEVEMENT DES INVALIDES +95% FEMMES ET ENFANTS AVEC PREMEDITATION AVEC
GRANDE CRUAUTE... NON-RESPECT DES DROITS DE L'HOMME...
NON RESPECT DE LA CONSTITUTION FRANCAISE ET CONSTITUTION EUROPEENNE etc....

NIE PRZESTRZEGANIE KONSTYTUCJI FRANCUSKIEJ KONSTYTUCJI EUROPEJSKIEJ i.t.p.
WE FRANCJI 1 DEPUTE DO SEJMU I CAŁY ŁAŃCUCH ROBIĄ TAK I POLICJA
BIERZE W
TYM UDZIAŁ...I INNY UKRYWAJĄ DYSKRYMINACJE RASIZM TORTURY FIZYCZNE
PSYCHICZNE WYKAŃCZAJĄ I CO IM SIĘ NIE UDAŁO WYKOŃCZYĆ PSYCHICZNIE
TERAZ SKAZALI NAS NA ŚMIERĆ GŁODOWA ZBRODNIARZE...

RODZINA TORTUROWANA WYKAŃCZANA PRZEZ NIEKTÓRE ADMINISTRACJE FRANCUSKIE I
WSPÓŁPRACUJĄCY Z NIMI PRZESTĘPCY.................
MNIE PRACODAWCA JEDNO Z MEROSTW WE FRANCJI W KTÓRYM PRACOWAŁEM NAWET PO
ŚMIERCI MOJEJ MATKI NA POGRZEB DO POLSKI MNIE NIE PUŚCILI...
PRACOWAŁEM JAKO NIEWOLNIK NIE PŁACILI ZA MNIE NIGDZIE SKŁADEK URSAF
UBEZPIECZENIE ..NIE PŁACILI MI PIENIĘDZY PRZEZ OKOŁO 11 MIESIĘCY A
POŻYCZALI MNIE PRZEDSIĘBIORSTWA PRYWATNYM KTÓRZY MI TEZ NIE PŁACILI A
ODPROWADZALI HARACZ NA TO MEROSTWO W KTÓRYM PRACOWAŁEM...
TO JEST CZUBEK GÓRY LODOWEJ O KTÓREJ ŚWIAT DOWIE SIĘ NIEDŁUGO
PONIEWAŻ TAKIE COŚ MUSI I UJRZY ŚWIATŁO DZIENNE...
WE FRANCJI ISTNIEJE NIEWOLNICTWO...
ZA TYM JAK DOMINO POKAŻE SIĘ PRAWDA O MAFII FRANCUSKIEJ TEZ...
JESZCZE STRASZYLI STRASZĄ CAŁY CZAS ZE JAK COŚ POWIEM TO WYKOŃCZA MNIE
I MOJA RODZINĘ CO AKTUALNIE ROBIĄ....NIE UDAŁO IM SIĘ NAS ZAŁAMAĆ
PSYCHICZNIE POSTANOWILI WYKOŃCZYĆ NAS ZABIĆ ŚMIERCIĄ GŁODOWA...
NIESTETY NIE UDA IM SIĘ A O TYM WSZYSTKIM ŚWIAT MUSI I DOWIE SIĘ +....

DEMANDE D'AIDE ET INTERVENTION... RACISME DISCRIMINATION TORTURE
ACHEVEMENT
DES INVALIDES +95% FEMMES ET ENFANTS AVEC PREMEDITATION AVEC GRANDE
CRUAUTE... NON-RESPECT DES DROITS DE L'HOMME...

CAŁY ŁAŃCUCH SKAZAŁ NAS NA ŚMIERĆ GŁODOWA PONIEWAŻ MYŚLĄ ZE TAK
UKRYJĄ
DYSKRYMINACJE RASIZM PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE I TO KTÓRE POWINNY BYĆ
ŚCIGANE
Z OFFICE...MYŚLĄ ZE W TEN SPOSÓB WYGONIĄ NAS Z FRANCJI I UDA SIĘ IM
UKRYĆ

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE I.T.P...POMYLILI SIĘ I TO MOCNO....
G
Gość
OD 1 LIPCA 2010 ZOSTALIŚMY BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA....
NARUSZAJĄ KONSTYTUCJE R.FRANCE NIE PRZESTRZEGAJĄ PRAW CZŁOWIEKA
DYSKRYMINACJA
RASIZM TORTURY WYKAŃCZANIE Z PREMEDYTACJA STRASZLIWYM OKRUCIEŃSTWEM
ROBIĄ TO NIEKTÓRE ADMINISTRACJE FRANCUSKIE I WSPÓŁPRACUJĄCY Z NIMI
PRZESTĘPCY....NA INWALIDACH +95% KOBIETACH DZIECIACH...JEST TO NIE
LUDZKIE.... ZONA JEST JUŻ OD OKOLO 6 LAT BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA NIE
PŁACA I NIE PŁACILI JEJ CHOROBOWE(ZWOLNIENIE LEKARSKIE) CHOROBY
ZAWODOWEJ
I OD OKOLO 5 LAT ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO OD PSYCHIATRY (DEPRESJA)...ROBIĄ
TO ŻEBY
ZABIĆ.... NIE MOŻNE SIĘ LECZYĆ ROBIĄ TO ŻEBY ZABIĆ ZADAJĄC
STRASZNE
TORTURY CIERPIENIE.... jesteśmy WYKOŃCZENI TORTUROWANI STRACILIŚMY
ZDROWIE BAWIĄ SIĘ NASZYM ŻYCIEM JEST TO DYSKRYMINACJA RASIZM TORTURY
ZADAWANIE CIERPIENIA ZABAWA ŻYCIEM NASZYM A ROBI TO CIĄGLE ŁAŃCUCH
NIEKTÓRYCH ADMINISTRACJI I WSPÓŁPRACUJĄCY Z NIMI PRZESTĘPCY...
PRZESTĘPSTWA PRZESTĘPCY SA UKRYWANI LICZĄ NA PRZEDAWNIENIE SIĘ
PRZESTĘPSTW.... BIORĘ CAŁY ŁAŃCUCH ODPOWIEDZIALNY ZA WSZYSTKO A
ROBIĄ
TO Z PREMEDYTACJA I STRASZLIWYM OKRUCIEŃSTWEM JEST TO DYSKRYMINACJA
RASIZM
TORTURY NIE PRZESTRZEGANIE PRAW CZŁOWIEKA PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE TO
JEST
NIE LUDZKIE ROBIĄ TO ŻEBY ZABIĆ I MAFIA MA WIĘCEJ RESPEKTU DLA LUDZI
CHORYCH KOBIET DZIECI..... ZA WSZYSTKIE CIERPIENIA TORTURY ZABIJANIE
PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE DYSKRYMINACJE RASIZM NIE PRZESTRZEGANIE PRAW
CZŁOWIEKA BIORĘ CAŁY ŁAŃCUCH KRYMINALISTÓW LOKALNYCH I
WSPÓŁPRACUJĄCY Z NIMI INNI PRZESTĘPCY KRYMINALIŚCI ODPOWIEDZIALNY ZA
TO NIECH NIE MYŚLĄ ZE MAJA PRAWO CHOCIAŻ NIEKTÓRYCH CHRONI
IMMUNITET.... WSZYSCY JESTEŚMY WYKOŃCZENI A JA MAM PONAD 95% INWALIDZTWA
I NIE TYLKO JA MOGĘ SKOŃCZYĆ TRAGICZNIE ZGONEM ALE CZŁONKOWIE MOJEJ
RODZINY...... dlaczego blokujecie prawdę...tu może w każdej chwili
dojść do tragedii............ przez to ze niektóre administracje
francuskie i współpracujący z nią przestępcy bawią się naszym
ZDROWIEM ŻYCIEM................ czy popieracie RASIZM DYSKRYMINACJE
TORTURY WYKAŃCZANIE ZABIJANIE I TO Z PREMEDYTACJA I STRASZLIWYM
OKRUCIEŃSTWEM INWALIDÓW KOBIETY DZIECI..... TO JEST UKRYWANIE BLOKOWANIE
PRAWDĘ RASIZM TORTURY DYSKRYMINACJE WYKAŃCZANIE LUDZI.... ŻYJE-MY W
CIĄGŁYM LEKU O SIEBIE I RODZINĘ.... BYLEM I JESTEM ZASTRASZANY I
POWIEDZIELI ZE JAK SIĘ NIE ZAMKNĘ TO MNIE I MOJA RODZINĘ WYKOŃCZA....
TO TYLKO MAŁY PROMIL WYCINEK PRZESTĘPSTW RASISTÓW KRYMINALISTÓW
KTÓRZY
TO ZE STRASZNYM OKRUCIEŃSTWEM I PREMEDYTACJA ZADAJĄC STRASZNE CIERPIENIE
DYSKRYMINUJĄ WYKAŃCZAJĄ ZABIJAJĄ I.T.P. ZA TO ZE SIĘ JEST POLAKIEM
KATOLIKIEM INWALIDA KOBIETA DZIECKIEM...... JEST ICH CAŁY ŁAŃCUCH I
JEDEN Z POSŁÓW DO SEJMU FRANCUSKIEGO (PS) KTÓRY JUŻ PONAD 6 LATA
UKRYWA
PRZESTĘPSTWA PRZEKRĘTY I ZABIJAJĄ NAS I NIE TYLKO W BIAŁYCH
RĘKAWICZKACH PONIEWAŻ NIE UDAŁO IM SIĘ NAS NASTRASZYĆ TO SA TERAZ W
STANIE ZABIĆ I ZABIJAJĄ MYŚLĄC ZE MAJA DO TEGO PRAWO.. TO JEST GORSZE
OD EUTANAZJI..... JESTEŚMY NA SKRAJU WYTRZYMAŁOŚCI ZE WZGLĘDU NA
CHOROBĘ I CIERPIENIE KTÓRE MUSIMY JUŻ OD WIELU LAT ZNOSIĆ PONIEWAŻ
CAŁY ŁAŃCUCH CHCE UKRYĆ SPRAWY KRYMINALNE.... POSEŁ DO SEJMU
FRANCUSKIEGO I MAIRE W MIEJSCOWOŚCI W KTÓREJ MIESZKAM ASYSTENTKI
SOCIALNE
I KAŻDY INNY MA
OBOWIĄZEK ŚCIGANIA RASIZM DYSKRYMINACJE KRYMINALISTÓW I OTRZYMAŁ TAKI
LIST Z ZAWIADOMIENIEM I BYŁ TO LIST POLECONY Z POTWIERDZENIEM ODBIORU
KTÓRY OTRZYMAŁ...... MOŻNA DŁUGO PISAĆ ALE STRASZNE CIERPIENIE NIE
POZWALA JUŻ MI PISAĆ I PISZE NIESKŁADNIE PONIEWAŻ JEST TAKI OGROMNY
BÓL I NAWET MORFINA NIE STĘPIA GO NIERAZ NIE ŁAGODZI A JAK TAK TO
NIEDŁUGO DZIAŁA..... OTO MAŁY PROMIL WYCINEK ZA CO NAS WYKAŃCZAJĄ
ZADAJĄ CIERPIENIE I W KAŻDEJ CHWILI MOŻNE NASTĄPIĆ ZGON.....ZA CO SA
TE ADMINISTRACJE I WSPÓŁPRACUJĄCY PRZESTĘPCY ODPOWIEDZIALNI........
RASIZM TORTURY ZABIJANIE POLAKÓW INWALIDÓW KOBIETY DZIECI ZE STRASZLIWYM
OKRUCIEŃSTWEM I PREMEDYTACJA PRZEZ NIEKTÓRE ADMINISTRACJE
FRANCUSKIE......
BRAK DEMOKRACJI I NIE PRZESTRZEGANE PRAWA CZŁOWIEKA WE FRANCJI......
G
Gość
RATUNKU RATUNKU RATUNKU .... TORTURY RASIZM....WE FRANCJI MIESZKAMY JUZ
OKOŁO 29 LAT JA JESTEM INWALIDA PLUS 95% UTRATY
ZDROWI ZDROWIE UTRACIŁEM ZA TO ZE JESTEM POLAKIEM ZONA PRACOWAŁA W
SZPITALU JAKO OPIEKUNKA DO CHORYCH A Z ZAWODU JEST KINEZYKO TERAPEUTA
TO DYREKCJA ZMUSZAŁA JA TEZ DO TEJ PRACY MUSIAŁA PRACOWAĆ
JEDNOCZEŚNIE JESZCZE JAKO SPRZĄTACZKĄ I.T.P. NIE PŁACILI JEJ
NADGODZIN WARUNKI BYŁY TAKIE BASEN BYŁ W PIWNICY OKNA POZABIJANE
MUSIAŁA NOSIĆ PACJENTÓW 80-90 kg MARTWEJ WAGI(bezwładnych)
WENTYLACJA ZŁA I NIESPRAWNA PO PRAWIE 12 LATACH STRACIŁA ZDROWIE I
ZŁOŻYŁA DEKLARACJE CHOROBY ZAWODOWEJ I OD TEJ PORY DYREKCJA ZE
SWOIMI
PRZYDUPASAMI RÓWNIEŻ Z POLSKI Z KASAMI -CPAM- -CAF- I.T.D...ZACZĘŁA
WSZYSTKO ROBIĆ ŻEBY SIĘ SAMA ZWOLNIŁA I CORAZ WIĘCEJ DOKUCZAŁA
ALE
NIE UDAŁO IM SIĘ ZASTRASZYĆ WYMUSIĆ NICZEGO I DOPROWADZILI JA DO
TAKIEGO STANU ZDROWIA ZE MOGLA UMRZEĆ NA STANOWISKU PRACY WIDZĄC ZE
NIE UDA IM SIĘ POZBYĆ JEJ A STALO SIĘ TO GROŹNE DLA NICH
POSTANOWILI
ZWOLNIC JA DYSCYPLINARNIE ZA OPUSZCZENIE NIBY STANOWISKA PRACY DUŻO
MOŻNA BY BYŁO PISAĆ O TYM.. JAK PRACOWAŁA TO OSTATNIO NIE PŁACILI
JEJ CHOROBOWEGO JAK DO TEGO CZASU A CHORUJE JUŻ PRAWIE SZESC LATA
KASA
CHORYCH-CPAM- A KASA RODZINNA- CAF - PRZESTALI PŁACIĆ NAM POMOCY NA
MIESZKANIE-APL- ŻEBY NAS NASTRASZYĆ WYSYŁALI POLICE- BEZ ŻADNYCH
POWODÓW KTORA BEZ ŻADNEGO POWODU NAKAZU WŁAMAŁA SIĘ DO MOJEGO DOMU
POWYKRĘCALI MI RĘCE ZAŁOŻYLI KAJDANKI DO TYLU ŻEBY MNIE JESZCZE
WIĘCEJ BOLAŁO(jestem inwalida PLUS 95% utraty zdrowia )JESTEM PO
OPERACJI NA SERCE MUSZE BRAĆ MORFINĘ BÓL JEST NIE DO WYTRZYMANIA ALE
TO JUZ INNA CHOROBA...
BIL MNIE JEDEN POLICJANT TORTUROWALI MNIE LUDZIE DZIWIĄ SIĘ ZE JESZCZE
ŻYJE PO TYM WSZYSTKIM
CO
CI PRZESTĘPCY WYPRAWIAJĄ NIE POZWOLILI WZJAZC MI LEKARSTWA NA SERCE Z
NIKIM SIĘ SKONTAKTOWAĆ ZACHOWALI SIĘ JAK BYM BYŁ TERRORYSTA A
JESTEM
BARDZO CHORYM CZŁOWIEKIEM TO ONI ZROBILI GORZEJ OD TERORYSTOW
ASYSTENTKI SOCJALNE NIE INTERWENIUJĄ A JESZCZE DEZINFORMUJĄC... MAIRE
GDZIE MIESZKAM TEZ UDAJE ZE O NICZYM NIE WIE ADMINISTRACJE PAŃSTWOWE NIE
WYPŁACAJĄ NALEŻNYCH PRESTACJI I BLOKUJĄ SPECJALNIE ...ŻEBY ZABIĆ
CZŁOWIEKA NIE TRZEBA STRZELIĆ KULKI W GŁOWĘ ANI WŁOŻYĆ NÓŻ W
PLECY A MOŻNA ZABIĆ TORTURAMI MORALNYMI PSYCHICZNYMI FIZYCZNYMI.... A
ROBIĄ TO Z PREMEDYTACJA KOMORNIKA WYSŁALI PRÓBOWALI WYRZUCIĆ NAS Z
MIESZKANIA ZA TO ZE KASA -(CAF) NIE PŁACIŁA MI NALEŻNEGO DODATKU-APL-
DO BATIGER A TEN SFAŁSZOWAŁ KONTRAKT ..TAK SOBIE WSZYSTKO CAŁY
ŁAŃCUCH USTALIŁ PONIEWAŻ NAROBIŁ PRZEKRĘTÓW I MYŚLELI ZE NAS
NASTRASZĄ A POROSTU STRACILIŚMY ZDROWIE STAN ZDROWIA POWAŻNIE SIĘ
POGORSZYŁ Z MOŻLIWOŚCIĄ ZGONU W KAŻDEJ CHWILI.... JEST TO RASIZM
NIE PRZESTRZEGANIE PRAW CZŁOWIEKA SPRAWY KRYMINALNE NADAJĄCE SIĘ DO
PROKURATURY ALE OSOBY KTÓRE POWINNY TO ZROBIĆ OKRYWAJĄ WSZYSTKO CZYM
STAJA SIĘ TAK SAMO PRZESTĘPCAMI...ROBIĄ TO ŻEBY ZABIĆ..MOŻNA DŁUGO
PISAĆ TAKA JEST CZESC FRANCUZÓW TAKIE TU JEST LIBERTE EGALITE
FRATERNITE......... TAK PRZESTRZEGAJĄ PRAWA CZŁOWIEKA W UNII
EUROPEJSKIEJ W TYM WYPADKU CHODZI O FRANCJE....
G
Gość
BRAK DEMOKRACJI WE FRANCJI SA NIE PRZESTRZEGANE PRAWA CZŁOWIEKA PRZEZ
NIEKTÓRE ADMINISTRACJE FRANCUSKIE TO GORZEJ NIŻ MAFIA... TORTURUJĄ I
ZABIJAJĄ ZA TO ZE SIĘ JEST POLAKIEM INWALIDA TORTURUJĄ KOBIETY DZIECI
I.T.PO. ŻEBY OKRYĆ SWOJE PRZEKRĘTY I SPRAWY KRYMINALNE ŻEBY NIE
WYSZŁY
NA JAW WYMYŚLAJĄ SPRAWY SADOWE O KTÓRYCH NIE POWIADAMIAJĄ I PÓŹNIEJ
WYDAJA WYROKI BEZ PRAWA OBRONY I W JEDNYM WYROKU SA DWA SKAZANIA 1 ZA NIE
STAWIENIE SIE NA SPRAWIE I 2 KARA WYROK WYSSANY Z PALCA ... TEN NIBY WYROK
NIE PRZYSYŁAJĄ DO NIBY SKAZANEGO CO JEST NIE PRZESTRZEGANE PRAWO DO
OBRONY... NASTĘPNY PRZYKŁAD SAD PRACY POWINIEN PRZESALAĆ WSZYSTKIE
DOWODY DO PROKURATURY PONIEWAŻ ZOSTAŁO POPEŁNIONE PRZESTĘPSTWO ALE
KOMBINUJA Z DYREKCJA SZPITALA KTÓRY POPEŁNIŁ PRZESTĘPSTWO ZE SWOJA
ŚWITA KTÓRA ZASIADA W DYREKCJI A DYREKTORKA JEST ZWYKŁA PIELĘGNIARKĄ
DYREKTOREM NORMALNY PRZESTĘPCA WYSZKOLONY W SPECJALNEJ SZKOLE
M......KTÓRZY RAZEM Z SADEM PRACY I OBROŃCAMI POSZKODOWANEGO KRĘCĄ I
TO
JUŻ PONAD 2 LATA A WYDANIE WYROKÓW JUŻ BYŁO WIELE RAZY DO KTÓRYCH
NIGDY NIE DOSZŁO NIE PRZESYŁALI POWIADOMIENIA ZE WYDANIE WYROKU NIE
ODBĘDZIE SIĘ I NIE PODAWALI POWODU..... DZISIAJ MIAŁ SAD PRACY MIAŁ
KOLEJNY RAZ WYDAĆ WYROK I PO STAWIENIU SIĘ W SADZIE SPRAWY NIE BYŁO
NAWET NA WOKANDZIE A POINFORMOWALI ZE WYROK BĘDZIE WYSTAWIONY ZAOCZNIE I
PRZESŁANY DO DOMU.... WYROKU SADÓW SA WYDAWANE W PAŃSTWACH
DEMOKRATYCZNYCH PUBLICZNIE I W IMIENIU REPUBLIKI FRANCUSKIEJ ....JEST TO
NIE PRZESTRZEGANIE PROCEDURY BRAK DEMOKRACJI I METODY MAFIJNE KRYMINALNE
ŁAMANE JEST PRAWO CZŁOWIEKA I.T.P........... MAJA SIĘ CZEGO BAC
PONIEWAŻ NAROBILI TYLE PRZESTĘPSTW SJEST W TYM DUŻO SPRAW KRYMINALNYCH
TORTURUJĄ ZABIJAJĄ ZE STRASZLIWYM OKRUCIEŃSTWEM I PREMEDYTACJA POLAKÓW
INWALIDÓW KOBIET DZIECI ZWYKLI ZBRODNIARZE KTÓRZY POWILI BYĆ ŚCIGANIE
PRZEZ PROKURATURĘ I TO Z URZĘDU .... W TYM TEZ SA UMACZANE SADY
SĘDZIOWIE URZĘDNICY PAŃSTWOWI NIERAZ NA WYSOKIM STANOWISKU I MYŚLĄ ZE
IM WOLNO TORTUROWAĆ FIZYCZNIE PSYCHICZNIE MORALNIE....POMYLILI SIĘ A TO
POROSTU NAZYWA SIĘ MAFIA..... OTO LIBERTE EGALITE FRATERNITE NIEKTÓRYCH
ADMINISTRACJI FRANCUSKICH I ICH PRACOWNIKÓW..... ŚWIAT SIĘ MUSI
DOWIEDZIEĆ O TYM CI LUDZIE I ADMINISTRACJE PRZYNOSZĄ WSTYD FRANCJI
............. JESZCZE JEDEN MAŁY WYCINEK... JAK SIĘ DOMAGA SWOJEGO PRAWA
TO ADMINISTRACJE I ICH PRACOWNICY WYSYŁAJĄ POLICJE KTÓRA BEZ NAKAZU
WYŁAMUJE DRZWI WYKRĘCĄ RĘCE ZAKŁADA KAJDANKI I TO INWALIDZIE Z UTRATA
PLUS 95% ZDROWIA ZADAJĄC TORTURY Z MIESZKANIA ZNIKA PIEC TYSIĘCY EURO 2
BUTELKI WÓDKI DOKUMENTY POLSKIE KTÓRE PO KILKU MIESIĄCACH PODRZUCAJĄ
DO
SKRZYNKI NA LISTY ....POLICJANT W CYWILU JEST PIJANY ZE LEDWO STOI NA
NOGACH BYLI NASŁANI ŻEBY ZABIĆ I TE NIEKTÓRE ADMINISTRACJE ROBIĄ
ŻEBY
ZABIĆ PONIEWAŻ MYŚLĄ ZE UDA IM SIĘ UKRYĆ SPRAWY KRYMINALNE
PRZEKRĘTY
RASIZM.... JESTEŚMY MORALNIE FIZYCZNIE PSYCHICZNIE WYKOŃCZENI Z
MOŻLIWOŚCIĄ NAGŁEGO I W KAŻDEJ CHWILI ZGONU....
Dodaj ogłoszenie