Widzew Łódź

2

2 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej soboty!

• Koniec derbów Łodzi! Pojedynek ŁKS-u z Widzewem kończy się remisem 1:1, co niewiele zmienia w sytuacji obu zespołów.

• Dominik Kun zdecydował się na strzał z dystansu, ale Arkadiusz Malarz pewnie złapał piłkę.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Dominik Kun ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Po wstrzeleniu piłki z prawej strony boiska w polu karnym Widzewa piłkę przyjął Ricardinho i piękną przewrotką zaskoczył bramkarza rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Ricardinho zdobywa piękną wyrównującą bramkę!

• W drużynie ŁKS-u Ricardinho pojawił się w miejsce Maksymiliana Rozwandowicza.

• Filip Becht dośrodkował w pole karne ŁKS-u, ale piłkę pewnie wyłapał Arkadiusz Malarz.

• Jan Sobociński ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast Piotr Samiec-Talar zastąpił Mateusza Michalskiego.

• Dwie zmiany w szeregach Widzewa. Dominik Kun pojawił się w miejsce Michaela Ameyawa

• Jan Sobociński zagrał w pole karne Widzewa, ale piłka trafiła w ręce Jakuba Wrąbla.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Widzewa do piłki dopadł Łukasz Sekulski, ale gracz ŁKS-u uderzył fatalnie i gospodarze stracili szansę na wyrównanie.

• Marek Hanousek ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• ŁKS przeprowadził akcję lewą stroną boiska, ale Patryk Mucha został sfaulowany na wysokości własnego pola karnego.

• Mikkel Rygaard przyjął piłkę w polu karnym Widzewa, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Zmiana także w zespole Widzewa. Filip Becht zastąpił Kacpra Gacha.

• Natomiast Kamil Dankowski zastąpił Macieja Wolskiego.

• Dwie zmiany w szeregach ŁKS-u. Mikkel Rygaard zastąpił Michała Trąbkę

• Maciej Wolski upadł w polu karnym Widzewa, ale arbiter ponownie nie zdecydował się na wskazanie na rzut karny!

• Antonio Dominguez przyjął piłkę w okolicach linii pola karnego i oddał szybki strzał, który jednak minął bramkę Widzewa.

• Natomiast Marek Hanousek zastąpił Marcina Robaka.

• Dwie zmiany w szeregach Widzewa Łódź. Paweł Tomczyk zmienił Przemysława Kitę

• Pirulo zdecydował się na sytuacyjny strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Michał Trąbka wpadł w pole karne Widzewa, ale jego wstrzelenie piłki w pole bramkowe rywali zatrzymało się na słupku bramki Wrąbla!

• Marcin Robak wpadł z piłką w pole karne ŁKS-u, ale Jan Sobociński zatrzymał doświadczonego napastnika Widzewa.

• Michał Trąbka świetnie zagrał w pole karne Widzewa do Pirulo, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do bramki gości między nogami Jakuba Wrąbla!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Pirulo daje kontakt ŁKS-owi!

• Początek drugiej części spotkania bardzo chaotyczny, oba zespoły nie potrafią wymienić kilku dokładnych podań.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu ŁKS-u, za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy derbów Łodzi. Do przerwy Widzew niespodziewanie prowadzi z ŁKS-em 2:0.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Piotr Janczukowicz wpadł z piłką w pole karne Widzewa, minął przeciwnika i oddał strzał, który świetnie obronił Jakub Wrąbel.

• Michał Trąbka wpadł z piłką w pole karne Widzewa, ale jego niedokładne podanie trafiło do przeciwnika.

• W ostatnich minutach dominuje gra głównie w środku pola, a zagrożenie pod bramką jest stwarzane głównie po indywidualnych akcjach.

• Michael Ameyaw wpadł z piłką w pole karne Widzewa, ale udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Pirulo, ale Maksymilian Rozwandowicz jedynie musnął piłkę głową.

• Maciej Wolski wpadł z piłką w pole karne Widzewa, gdzie został powalony. Arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Kacper Gach sfaulował Łukasza Sekulskiego w środku pola, tym razem jednak bez żółtej kartki.

• Łukasz Kosakiewicz dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę Ameyawa, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Michael Ameyaw podwyższa wynik meczu na 2:0 dla Widzewa!

• Kacper Gach świetnie dośrodkował z głębi pola w "szesnastkę" ŁKS-u, gdzie znalazł się Krystian Nowak, ten minął bramkarza i wpakował piłkę na pustą bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Krystian Nowak otwiera wynik spotkania!

• Kolejny ostry faul w środku pola. Tym razem żółtą kartką ukarany Michał Trąbka.

• Piotr Janczukowicz po raz kolejny sfaulował rywala przy linii bocznej i Krystian Nowak mocno ucierpiał przy tym starciu.

• Ostry faul przy linii bocznej boiska i mamy pierwszą żółtą kartkę, którą ukarany Piotr Janczukowicz.

• Maksymilian Rozwandowicz zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła w ręce Arkadiusza Malarza.

• Po zagraniu w pole karne ŁKS-u piłka trafiła do Konrada Nowaka, ale ten nie potrafił opanować piłki i goście będą mieli rzut rożny.

• Pirulo zdecydował się na strzał z dystansu, ale po raz kolejny świetną interwencją popisał się Jakub Wrąbel.

• Maksymilian Rozwandowicz zagrał niecelnie w narożnik pola karnego Widzewa i gospodarze stracili szansę na zdobycie bramki.

• W środku boiska Adrian Klimczak sfaulował taktycznie Bartłomieja Poczobuta, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie kartki.

• To powinna być bramka dla ŁKS-u! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Maksymiliana Rozwandowicza, ten uderzył głową z bliskiej odległości, ale fantastyczną interwencją popisał się Jakub Wrąbel!

• Pierwsza akcja ŁKS-u i od razu Pirulo wywalczył rzut rożny.

• Dośrodkowanie Łukasza Kosakiewicza dotarło do Przemysława Kity, ale ten był na pozycji spalonej.

• Po dośrodkowaniu w ple karne ŁKS-u Kacper Gach wywalczył rzut rożny.

• Pierwsza akcja Widzewa, ale Łukasz Kosakiewicz zagrał bardzo niecelne podanie w okolice pola karnego rywali.

• Rozpoczynamy derby Łodzi!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już powoli na stadionie ŁKS-u, za moment początek tego widowiska!

• Ławka rezerwowych ŁKS-u Łódź: Arndt (Br.) Ricardinho, Dankowski, Dąbrowski, Gryszkiewicz, Nawotka, Rygaard Jensen, Sajdak, Tosik.

• Ławka rezerwowych Widzewa Łódź: Kudrjavcevs (Br.), Becht, Czubak, Grudniewski, Hanousek, Kun, Samiec-Talar, Tomczyk.

• Już za około dwadzieścia minut rozpocznie się to spotkanie, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• Jesienne starcie obu ekip zakończyło się zwycięstwem ŁKS-u 2:0 po bramkach Maksymiliana Rozwandowicza i Adriana Klimczaka. Obaj zawodnicy wychodzą dzisiaj w pierwszym składzie ekipy ŁKS-u.

• W tym roku kalendarzowym lepiej prezentuje się drużyna Widzewa. Goście dzisiejszego spotkania wygrali u siebie z Koroną Kielce 2:0 i zremisowali również u siebie z Radomiakiem Radom 1:1. Natomiast ŁKS odpadł z Pucharu Polski przegrywając z Legią Warszawa 2:3, natomiast w lidze uległ GKS-owi Tychy aż 0:3 i wygrał z Odrą Opole skromnie 2:1.

• Natomiast Widzew plasuje się dopiero na dziesiątym miejscu z dorobkiem dwudziestu trzech "oczek". Do miejsc dających grę w barażach Widzewiacy tracą osiem punktów, ale mają o jedno spotkanie rozegrane mniej. Także dla Widzewa dzisiejsze spotkanie również będzie bardzo ważne i to nie tylko z powodu prestiżu tego spotkania.

• Oczywiście zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy są wiceliderem tabeli. ŁKS ma na swoim koncie trzydzieści pięć punktów, tyle samo co trzeci Górnik Łęczna i o dwa więcej od czwartego GKS-u Tychy. Do liderującego Bruk-Betu zespół z Łodzi traci aż dziewięć punktów, więc dzisiejsze spotkanie będzie miało bardzo wysoką stawkę.

• Witamy serdecznie! W hitowym starciu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi ŁKS Łódź podejmie na własnym stadionie Widzew Łódź. Na relację na żywo z derbów Łodzi zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!