3

Raków Częstochowa

2

2 1 połowa

• Koniec meczu! ŁKS zwycięstwem żegna się z własną publicznością w Ekstraklasie! Rakowowi nie udało się odnieść historycznego, wyjazdowego zwycięstwa z łodzianami!

• Żółtą kartkę jeszcze przed ostatnim gwizdkiem otrzymuje Tijanić

• Do drugiej połowy Tomasz Kwiatkowski doliczył dwie minuty.

• Mamy pierwszą zmianę w ŁKS. W miejsce Srnicia wchodzi Dominguez

• Ostatnia zmiana w Rakowie. W miejsce Kuna wchodzi Jach

• ... oraz Oziębała

• Spięcie między zawodnikami obu drużyn. Po żółtej kartce za przepychanki otrzymują Srnić...

• Rzut wolny dla Rakowa sprzed pola karnego, ale mocno bita piłka trafia prosto w mur.

• Druga zmiana w Rakowie. Lederman za Schwarza.

• Żółta kartka dla Bartla za faul

• ŁKS wychodzi na prowadzenie! Uruchomiony podaniem na prawym skrzydle Corral pognał z piłką, wbiegł w pole karne i silnym uderzeniem po długim słupku nie dał szans Gliwie!

• Gol! 3:2 dla ŁKS! Corall!

• Zmiana w Rakowie. Musiolik za Forbesa.

• Rzut rożny dla Rakowa, daleka wrzutka i dośrodkowanie zamknął Kościelny, jednak uderzył lekko i obok bramki.

• Wyrównująca bramka znów uskrzydliła ŁKS, który chwilowo zamknął gości na własnej połowie.

• Gol! ŁKS wyrównuje! Dośrodkowanie z prawej strony zamknął Corall, pokonując Gliwę.

• Potężne uderzenie Srnicia sprzed pola karnego, piłka kozłowała, ale zdołał ją odbić Gliwa.

• Ostry faul Dąbrowskiego w środku pola, ale skończyło się bez kartki.

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej meczu. Na razie Raków bliżej historycznej wygranej z ŁKS-em w Łodzi!

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy meczu.

• Rzut rożny dla Rakowa.

• Wrzutka z rzutu wolnego na dalszy słupek, piłkę głową wzdłuż bramki zgrał Kościelny, a nieszczęśliwie interweniujący Wolski wpakował ją do bramki obok rozpaczliwie interweniującego Malarza.

• Kolejny samobój i Raków prowadzi 2:1. Tym razem do własnej bramki piłkę skierował Wolski!

• Rzut wolny dla Rakowa przed polem karnym, po faulu na Forbesie.

• Żółta kartka dla Coralla za faul na Mikołajewskim.

• Forbes wpakował piłkę do siatki, już cieszył się z bramki, ale chwilę wcześniej sędzia dopatrzył się przewinienia Oziębały i nie uznał bramki dla Rakowa!

• ŁKS ciągle w ataku, oblega bramkę gości.

• ŁKS dostał wiatru w żagle. Trąbka ponownie przymierzył z dystansu, jednak teraz piłkę poszybowała nieco nad bramką.

• Rzut wolny dla ŁKS z prawej strony pola karnego

• Żółta kartka dla Schwarza za faul na Ratajczyku

• Trąbka dostał piłkę 30 metrów od bramki i atomowym uderzeniem pokonał Gliwę.

• Dzieje się w Łodzi! Błyskawiczna odpowiedź ŁKS! Michał Trąbka trafia na 1:1!

• Raków atakował, atakował i w końcu dopiął swego. Rzut wolny rozegrany na prawą stroną, tam w pole karne wrzucił Kościelny, a Oziębała uderzeniem nabił Corrala, który wpakował piłkę do własne bramki!

• Tym razem po wrzutce z kornera jeden z gości główkował ponad bramką.

• Dwie wrzutki i Malarz znów rozpaczliwie wybija piłkę nad bramką za linię końcową.

• Raków napiera. Kolejny rzut rożny dla gości.

• Rzut rożny dla Rakowa z prawego narożnika. Dobra centra i świetnie głową uderzył Kościelny. Malarz dobrze przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• ŁKS spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, gospodarze nie kwapią się do ataków.

• Bartl dobrze pokazuje się od początku meczu, teraz zaliczył niezłe dośrodkowanie, którego nie przecięli jednak koledzy.

• Atak Rakowa i Bartle zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Pomylił się niewiele, mocny początek gości.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

• Skład ŁKS na dzisiejszy mecz:

• Skład gości na dzisiejsze spotkanie:

• Drużyna spod Jasnej Górny nigdy w historii nie wygrała meczu na alei Unii 2. Co więcej, przegrała tu pięć z sześciu ostatnich spotkań ligowych. Obie drużyny mierzyły się z sobą w oficjalnych meczach 12 razy. Siedmiokrotnie triumfował ełkaesiacy, raz górą był Raków ale na swoim boisku. Cztery mecze kończyły się remisowo.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania ŁKS Łódź z Rakowem Częstochowa, w ramach 36. kolejki PKO Ekstraklasy. Mecz przedostatniej rundy spotkań nie ma już wielkiego wpływu na układ tabeli, gdyż gospodarze kilka kolejek temu przyklepali swój spadek. Goście z kolei walczą jedynie o jak najwyższe miejsce w czołówce grupy spadkowej, ale sama degradacja zdecydowanie im nie grozi.