ŁKS Łódź

0

Górnik Łęczna

1

• Ogromna radość piłkarzy i kibiców Górnika z jednej strony, a z drugiej - łzy. Mimo ogromnej przewagi ŁKS-u w grze i strzałach, to łęcznianie okazali się konkretni i wytrzymali huraganowe ataki gospodarzy.

Jedyną bramkę w meczu strzelił Serhij Krykun, który "zamknął" akcję po kapitalnym rajdzie i dośrodkowaniu Michała Maka.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl. Dobranoc!

• Puchar dla Górnika Łęczna i feta z okazji awansu do Ekstraklasy

Feta piłkarzy Górnika po wywalczonym awansie do Ekstraklasy

• GÓRNIK ŁĘCZNA WRACA DO EKSTRAKLASY

• Koniec meczu! Górnik Łęczna wraca do Ekstraklasy po pokonaniu na wyjeździe ŁKS Łódź po bramce Serhija Krykuna!

• Goście z piłką w narożniku. Kradną sekundy.

• Michał Trąbka ruszył środkiem, ale po profesorsku poradził sobie z nim Tomasz Midzierski. Dodatkowo dał się sfaulować.

• Anemiczny strzał Pirulo zza pola karnego w środek bramki nie mógł zrobić krzywdy łęcznianom i Maciejowi Gostomskiemu.

• Dawid Arndt odbija piłkę przed siebie po atomowym uderzeniu Michała Golińskiego!

• Dośrodkowanie z lewej strony nie znajduje adresata przed bramką Górnika.

Wszyscy stoją, kibice ŁKS-u zdzierają gardła, by ponieść swoich pupili, a fani Górnika wznoszą modły.

• Jarosław Przybył dolicza 5 minut do drugiej połowy

• Piotr Janczukowicz uderza z okolicy lewego narożnika pola karnego obok bramki!

• Z kontrą ruszyli teraz goście prawą stroną! Gabriel Matei podaje płasko w pole karne do Pawła Wojciechowskiego, który niepotrzebnie podbił piłkę, co wykorzystali obrońcy ŁKS-u i wybili na uwolnienie na połowę Górnika!

• Dalekie zagranie do Serhija Krykuna. Spodziewał się podania do nogi, by przytrzymać piłkę i skraść kilka sekund a nie na zapalenie płuc.

• Gospodarze próbują przedrzeć się środkiem w pole karne Górnika. Sztuka ta nie powiodła się.

• Laga do Przemysława Banaszaka, ale ten jest potwornie zmęczony i nie był w stanie podjąć pojedynku biegowym z obrońcami ŁKS-u.

• Od kilku minut Carlos Moros Gracia gra na "dziewiątce". Ma za zadanie zgrywać górne piłki.

• Mikkel Rygaard zastępuje Ricardinho.

• Zadrżały teraz serca łódzkich kibiców jak z piłką w stronę bramki gospodarzy ruszył osamotniony Przemysław Banaszak! Książkowo przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Dawidem Arndtem, ale ta minęła prawy słupek od zewnętrznej strony!

• Centymetry dzieliły Pirulo do wpisania się na listę strzelców! Uderza z pola karnego w stronę dalszego rogu, ale obija poprzeczkę!

• Piłkarze Kamila Kieresia próbują oddalić grę od własnej bramki. Udało się - wywalczyli rzut wolny z ok. 30 metrów. Kamil Pajnowski uderzył wysoko nad bramką Dawida Arndta.

• To powinien być gol dla gospodarzy! Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę na dalszym słupku przejmuje niepilnowany Carlos Moros Gracia, który uderza w słupek i futbolówka wychodzi za plac gry!

• .. a za Antonio Domingueza na murawie melduje się Łukasz Sekulski.

• Jakub Tosik zastępuje Maksymiliana Rozwandowicza...

• Po stałym fragmencie gry Ricardinho przejmuje piłkę w narożniku pola bramkowego, ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki. Jęk zawodu łódzkich kibiców!

• ... a za Michała Maka pojawia się Gabriel Matei.

• ...Paweł Wojciechowski za Bartosza Śpiączkę...

• Trzy zmiany w Górniku: Michał Goliński za Bartłomieja Kukułowicza...

• Dalekie zagranie na wolne pole do Macieja Wolskiego. Nie zdążył.

• Tomasz Midzierski i Maciej Gostomski w liczbach

• Powalczył teraz przed swoim polem karnym... Bartosz Śpiączka. Czystym wślizgiem wyłuskał piłkę spod nóg... Carlosa Morosa Gracii.

• Kamil Pajnowski zmienia kontuzjowanego Pawła Baranowskiego.

• Przerwa w grze. Opatrywany jest Paweł Baranowski, co nie podoba się łódzkim kibicom. Ci uważają, że gra na czas.

• Przeciągnięte dośrodkowanie, ale powalczył za polem karnym Przemysław Banaszak. Tam został powalony przez Adriana Klimczaka. Rzut wolny.

• Leandro posyła piłkę z prawego narożnika na dalszy słupek. I po chwili jeszcze jeden korner.

• Michał Mak pognał prawą stroną i dośrodkował w pole karne. Nerwowo interweniuje obrona ŁKS-u. Rzut rożny dla Górnika.

• Z kontrą ruszył ŁKS po błędzie Tomasza Midzierskiego. Ten zdołał naprawić sytuację, wybijając piłkę do boku uprzedzając Ricardinho.

• Bramkarz ŁKS-u ratuje kolegów przed utratą drugiego gola! Instynktownie broni główkę Przemysława Banaszaka!

• Po chwili kapitalna interwencja bramkarza, który przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Gra wznowiona i zagapili się gospodarze! Po dalekim zagraniu Przemysław Banaszak poradził sobie z rywalem i huknął w stronę bramki, ale Dawid Andt paruje do boku!

• Przerwa w grze. Opatrywany jest Paweł Baranowski. Chwilę wcześniej bramkarz Górnika łapie piłkę przed nadbiegającym Piotrem Janczukowiczem.

• I nieco ponad 60 po wejściu na murawę groźną okazję miał Piotr Janczukowicz! Pognał lewą stroną w pole karne, po czym "złamaniem" akcji do prawej nogi zgubił Tomasza Midzierskiego, ale płaski strzał w stronę lewego rogu odbija nogą Maciej Gostomski!

• Na taki obrót spraw reaguje Kamil Kiereś. Schodzi Adrian Cierpka, wchodzi Bartłomiej Kalinkowski.

• "Młodzieżowa" zmiana w ŁKS-ie: Piotr Janczukowicz w miejsce Piotra Gryszkiewicza.

• Antonio Dominguez szukał miejsca do oddania strzału lewą nogą. Znalazł je na 18. metrze, ale że uderzył w środek bramki, to ułatwił zadanie Maciejowi Gostomskiemu.

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Marcina Pogorzały zaatakowali prawą stroną. Nie przyniosło to zagrożenia pod bramką zielono-czarnych.

• Napór gospodarzy trwa. Na lewej stronie wypuszczony został Adrian Klimczak, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Korner.

• Nie ma gola dla ŁKS-u! Lewą stroną ruszył Michał Trąbka, który z pola karnego, niemal z linii końcowej, posyła płasko piłkę na dalszy słupek do Ricardinho. Ten naciskany przez rywala uderza obok bramki!

• Przeciągnięte dośrodkowanie Adriana.Klimczaka z lewej strony. Maciej Gostomski pewnie i spokojnie chwyta piłkę.

• Tomasz Tymosiak upomniany żólłą kartką za faul taktyczny przerywający kontrę.

• Ricardinho pada w "szesnastce" po kontakcie z Tomaszem Midzierskim. Sędzia nie wskazał na "wapno", ale będąc konsekwentny mógłby upomnieć Brazylijczyka żółtą kartką.

• Łodzianie zaczynają drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do nich bez zmian.

• Gola Serhija Krykuna po kapitalnym dośrodkowaniu Michała Maka można obejrzeć TUTAJ

• Tak było pod koniec pierwszej połowy

• Wracamy do Łodzi, gdzie kończy się przerwa w meczu o awans do Ekstraklasy między ŁKS-em a Górnikiem Łęczna. Po pierwszej połowie prowadzą goście dzięki trafieniu Serhija Krykuna.

Co nas czeka po zmienia stron?

• +5' Koniec pierwszej połowie. ŁKS Łódź przegrywa u siebie z Górnikiem Łęczna po bramce Serhija Krykuna.

• +4' Dobre dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd Michał Mak najpierw przełożył piłkę do lewej nogi, a potem uderzył. Został zablokowany i rozległ się gwizdek sędziego - spalony...

• +4' Michał Mak na lewej stronie dał się sfaulować. Goście mądrze oddalają grę od własnej połowy.

• +3' Poprzeczka ratuje gospodarzy przed utratą bramki "do szatni"! Ostro bita piłka na bliższy słupek, skąd główkował Paweł Baranowski i niewiele brakowało mu do szczęścia!

• +3' Serhij Krykun przedarł się lewą stroną i wbiegł z piłką w pole karne! Szukał zawodników przed bramką i ostatecznie chciał uderzyć z ostrego kąt, ale został zablokowany.

• +2' Dalekie zagranie do Antonio Domingueza. Ten nie zdołał opanować piłki przed linią końcową. Maciej Gostomski niespiesznie ustawia ją na "piątce".

• Jarosławy Przybył dolicza 1 minutę. Ale na pewno pierwsza połowa potrwa dłużej. Na razie czekamy, aż "mgła" zniknie i gra zostanie wznowiona.

• Pirotechnika na trybunach, dym nad murawą, przerwa na wodę.

• Przemysław Banaszak upomniany "tylko" żółtą kartką za ostre wejście "stemplem" w nogę Maksymiliana Rozwandowicza.

• Adrian Klimczak podłączył się do akcji ofensywnej i podaje na środek pola bramkowego. Tam Macieja Gostomskiego uprzedził... Tomasz Midzierski, który wybija na uwolnienie. Niewiele brakowało, by miała miejsce kuriozalna bramka samobójcza. Zabrakło komunikacji, ale skończyło się na lekkim strachu.

• Pirulo nieznacznie pomylił się, posyłając piłkę blisko spojenia słupka z poprzeczką!

• Ostro bita piłka z rzutu wolnego na dalszy słupek. Tam nie udało się poprawnie "zamknąć" akcji.

• Michał Mak chciał jak akcji bramkowej pognać prawym skrzydłem. Został faulowany.

• Maciej Gostomski spokojnie łapie piłkę po strzale z rzutu wolnego.

• Adrian Cierpka upomniany żółtą kartką "stempel".

• Tomasz Midzierski nie musiał skakać w swojej "szesnastce", by wybić piłkę głową po wrzutce z prawej strony.

• Dawno zielono-czarni nie byli przed bramką ŁKS-u. Najpierw po dośrodkowaniu Leandro Bartosz Śpiączka nie zdołał uderzyć głową w stronę bramki, a po chwili Serhij Krykun posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Pirulo ruszył środkiem i osaczony przez trzech rywali podaje w okolice lewego narożnika pola karnego do Ricardinho Ten był na spalonym.

• Z przerwy skorzystali zawodnicy obu drużyn, uzupełniając płyny.

(Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany trener gości, Kamil Kiereś.

• Przerwa w grze. Maciej Gostomski jest opatrywany przez sztab medyczny.

• 71% Posiadanie piłki 29%

• Maciej Wolski wystartował do prostopadłego podania i będąc sam na sam z Maciejem Gostomskim... nie trafił w piłkę! Nawet gdyby posłał piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.

• Ciekawostka

• Maciej Gostomski pewnie chwyta piłkę przed bramką.

• Zmasowany atak ŁKS-u prawą stroną. W ostatniej chwili, przed swoim polem karnym, Tomasz Midzierski powstrzymał Ricardinho.

• Przerwa w grze. W walce o piłkę Paweł Baranowski ucierpiał w starciu z Pirulo. Hiszpan upomniany został żółtą kartką.

• Prawą stroną przedarł się Michał Trąbka. Jego zagranie przed bramkę nie znalazło adresata.

• Rzut wolny dla ŁKS-u ok. 25 metrów od bramki gości. Maksymilian Rozwandowicz zdecydował się na uderzenie z prostego podbicia, ale trafia w mur.

• Seria dośrodkowań i obrońcy Górnika wybijają co chwila na uwolnienie. Piłka jak bumerang wraca w okolice bramki Macieja Gostomskiego.

• Coraz mocniej napierają niesieni dopingiem łodzianie! Ricardinho uderza z pola karnego i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Ricardinho podaje na lewe skrzydło do Pirulo, który został powstrzymany. Po chwili dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Górnika, gdzie sytuację wyjaśnia Leandro.

• Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Tomasz Tymosiak zdołał zablokować strzał Antonio Domingueza z linii 16. metra.

• Wydawało się, że to łodzianie pierwsi strzelą bramkę, a tu niespodzianka! Michał Mak urwał się prawym skrzydłem, włączając wyższy bieg i idealnie dośrodkował na dalszy słupek. Tam akcję "zamknął" Serhij Krykun, posyłając piłkę do siatki z kilku metrów!

• GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM SERHIJ KRYKUN!!!

• Z kontrą ruszył środkiem Ricardinho, ale przed nim było 3-4 zawodników Górnika. Na jego "szczęście" został powalony w kole środkowym i o dziwo sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Atak przyjezdnych prawą stroną przerwanych faulem Adriana Klimczaka. Dośrodkowanie nie przynosi zagrożenia.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Macieja Gostomskiego.

• Po chwili Tomasz Midzierski wyjaśnia sytuację we własnym polu karnym, posyłając piłkę na rzut rożny. Z prawej strony zagrywał przed bramkę Michał Trąbka.

• Na prawej stronie pograli teraz Antonio Dominguez z Pirulo. Drugi z wymienionych faulował Tomasza Midzierskiego przy "szesnastce" zielono-czarnych.

• Lewą stroną zaatakowali piłkarze Kamila Kieresi, ale Leandro wycofał do linii środkowej. Próba przeniesienia ciężaru gry na prawo okazało się nieskuteczne za sprawą pressingu Piotra Gryszkiewicza.

• Na strzał z z dalszej odległości zdecydował się Antonio Dominguez. Sporo brakowało mu do bramki.

• Jarosław Przybysz gwiżdże i pierwszą połowę zaczynają goście!

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• A jak w lidze zagrały ze sobą ŁKS z Górnikiem? 27 listopada 2020 r. górą była ekipa z Lubelszczyzny, która wygrała 2:0 (bramki - Tomasz Midzierski, Paweł Wojciechowski). Z kolei na wiosnę triumfowali łodzianie 3:1 (Michał Trąbka, Pirulo x2 - Serhij Krykun).

• Skład gości (+ niewymieniony w "czołówce" Przemysław Banaszak)

Rezerwowi: Adrian Kostrzewski - Kamil Pajnowski, Aleksander Jagiełło, Gabriel Matei, Karol Struski, Bartłomiej Kalinkowski, Michał Goliński, Paweł Wojciechowski, Kamil Rozmus.

• 4 dni temu miały miejsce półfinały. ŁKS Łódź wygrał na wyjeździe z Arką Gdynią po bramce Pirulo.

Z kolei Górnik Łęczna okazał się lepszy. Wynik spotkania otworzył Kacper Piątek, kilka minut nieuznana została bramka Sebastiana Stebleckiego, a tuż przed końcem regulaminowego czasu wyrównał Michał Mak. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc potrzebne były rzuty karne. Te skuteczniej wykonywali łęcznianie, wygrywając 4:2.

• Rok temu o Ekstraklasę zmierzyła się Warta Poznań z Radomiakiem Radom, czyli trzecia i czwarta drużyna sezonu zasadniczego 1. ligi. Dzisiaj zmierzą się ekipy, które ligę zakończyły odpowiednio 5. i 6. lokatę.

• Skład gospodarzy

Rezerwowi: Michał Kot - Maciej Dąbrowski, Mikkel Rygaard, Tomasz Nawotka, Oskar Koprowski, Łukasz Sekulski, Jakub Tosik, Mateusz Bąkowicz, Piotr Janczukowicz.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Witam serdecznie i kłaniam się nisko!

• Emocje po wczorajszym meczu Bało-czerwonych już opadły, przed chwilą poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w grupie A, ale nie samym EURO człowiek żyje. Dzisiaj poznamy ostatniego beniaminka Ekstraklasy, bowiem o awans - w playoffach - walczą ŁKS Łódź i Górnik Łęczna! Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła już za 25 minut...