Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Listy wyborcze do Sejmu i Senatu 2019. Okręg 16 Płock i Ciechanów. Wszyscy kandydaci. Kto startuje w wyborach parlamentarnych w Płocku?

Daniel Świerżewski
Daniel Świerżewski
Zaktualizowano 
Wybory 2019 Listy wyborcze. Okręg 16 Płock. W zbliżających się wyborach parlamentarnych uprawnieni do głosowania wybiorą posłów i senatorów na nową kadencję. Poniżej znajdziecie listy wyborcze wszystkich komitetów, które wystawiają swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w Płocku.

Quiz preferencji wyborczych

***

***

***

***

***

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019 roku. Uprawieni do głosowania Polacy będą wtedy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Tylko pięć komitetów zebrało liczbę podpisów potrzebną do wystawienia swoich kandydatów w całym kraju. Są to komitety: Polskie Stronnictwo Ludowe, Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni. W poprzednich wyborach ogólnopolskich komitetów było osiem. W sumie wszystkich komitetów (także tych, które startują tylko w niektórych okręgach) jest aż 88.

Wybory do Sejmu i Senatu 2019. Porównaliśmy programy partii ...

Komitetów, które zarejestrowały się w więcej niż jednym okręgu jest 9. Tym właśnie komitetom Państwowa Komisja Wyborcza, na drodze losowania, przyporządkowała numery.

  • KW Polskie Stronnictwo Ludowe - lista numer 1
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - lista numer 2
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej - lista numer 3
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - lista numer 4
  • KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - lista numer 5
  • KW Prawica - lista numer 6
  • KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów - lista numer 7
  • KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy - lista numer 8
  • KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca - lista numer 9

CZYTAJ TAKŻE: Wybory parlamentarne 2019. Czym zajmuje się Sejm i Senat? Funkcje, uprawnienia, obrady. Ilu jest posłów i senatorów?

Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Wtedy też, o ile cisza wyborcza nie będzie przedłużona, poznamy wstępne wyniki, tzw. exit poll.

Wybory 2019: Śmieszne plakaty i ulotki wyborcze. Oto prawdzi...

Narzędzia, które pomogą Ci wybrać

Na kogo głosować?

Trwa głosowanie...

W kampanii wyborczej...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie