Linette czeka na rywalkę. Polka w ćwierćfinale w Strasbourgu

fb
Sylwia Dabrowa
Udostępnij:
Magda Linette awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA w Strasburgu. W drugiej rundzie rozstawiona z "ósemką" Polka w nieco ponad godzinę pokonała Brytyjkę Heather Watson 6:1 i 6:1. Następną rywalką Linette będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Aliaksandrą Sasnowicz a turniejową "dwójką" - reprezentującą Niemcy Angelique Kerber.

Linette pokonała w I rundzie Rosjankę Warwarę Graczewą 6:3, 6:0. Spotkanie II rundy z Heather Watson było jeszcze łatwiejsze.

Pierwszego gema wygrała Watson, ale to był koniec pozytywów dla niej. W obu setach Polka tylko raz nie wygrała podania rywalki i w obu wygrała wszystkie swoje. Brytyjka pokazała wolę walki broniąc łącznie 8 z 13 (62 proc.) break-pointów Linette. W pierwszej odsłonie Watson obroniła dodatkowo cztery piłki setowe. W drugim secie Polka wygrała pierwszych pięć gemów zanim jej rywalka w końcu wygrała jeden. Ostatecznie Linette wygrała 6:1, 6:1. W ćwierćfinale zmierzy się z wygraną z pary Angelique Kerber - Aliaksandra Sasnowicz.

Była nr. 1 na świecie Angelique Kerber zmierzy się w środę z kwalifikantką Aliaksandrą Sasnowicz w meczu II rundy. Kerber przyjechała do Strasburga po sześciu przegranych spotkaniach z rzędu. Po porażce w IV rundzie Indian Wells z Igą Świątek, Niemka przegrała w I rundzie w Miami, Stuttgarcie i Rzymie. Porażkami zakończyły się też oba jej mecze w Pucharze Billie Jean King. Kerber w końcu przerwała swoją passę porażek, pokonując faworytkę gospodarzy Diane Parry 6:3, 6:4 w I rundzie w Strasburgu, czym wygrała po raz pierwszy na ziemii w tym sezonie.

W zeszłotygodniowym turnieju w Rzymie, Aliaksandra Sasnowicz przeszła przez kwalifikacje, aby zapewnić sobie miejsce w głównym turnieju. W I rundzie pokonała wyżej notowaną Veronikę Kudermetovą w trzech setach, ale w kolejnym meczu przegrała z rozstawioną z numerem 3 Paulą Badosą w trzech setach. Sasanowicz również musiała przejść przez kwalifikacje w Strasburgu. Pokonała Vladę Koval i Lenę Papadaki i awansowała do turnieju głównego. W pierwszej rundzie wygrała 6:4, 6:2 z Julie Gervais.

Biorąc pod uwagę jej dotychczasowe osiągnięcia i wyższą pozycję w rankingu, Kerber jest nieznaczną faworytką tego spotkania. Jednak ostatnie wyniki Niemki są na tyle słabe, że Sasnowicz powinna zagrać bez kompleksów.

Mecz Kerber - Sasnowicz w środę o godzinie 11.