Linette awansowała do półfinału polskiego turnieju. Kawa za burtą

Grzegorz Bawół
Andrzej Szkocki/Polska Press
Magda Linette (66.) awansowała do półfinału turnieju ITF W100 w Grodzisku Mazowieckim. Polka pokonała w ćwierćfinale Słowaczkę Viktorię Kuzmovą (189.) 6:3, 6:1. Z turnieju odpadła natomiast Katarzyna Kawa.

W piątek obie Panie ewidentnie nie chciały bronić swojego serwisu. Pierwsze cztery gemy kończyły się przełamaniem jednej przez drugą. Przy 2:2 obie uspokoiły swój serwis i wróciły do wygrywania go. Przy stanie 4:3 Linette wykorzystała drugiego break-pointa, który pozwolił jej zwyciężyć 6:3 w pierwszym secie.

W drugiej partii Polka przełamała rywalkę przy remisie 1:1 i przy następnej okazji, przy 3:1. Przez całego drugiego seta Kuzmova nie była w stanie wygrać więcej niż dwóch punktów w gemie przy podaniu Polki. Linette ostatecznie przełamała rywalkę jeszcze raz, przy stanie 5:1 i za trzecią piłką meczową awansowała do półfinału.

Z turniejem pożegnała się natomiast trzecia najwyżej rozstawiona Polka Katarzyna Kawa (145.). W ćwierćfinale przegrała z Bułgarką Viktoriyą Tomovą (108.) 3:6, 1:6. To właśnie z nią Linette zagra w półfinale.