1/8
31 piłkarzy PKO Ekstraklasy nie miało łatwego urlopu po...

Ligowcy w czerwcowych meczach reprezentacji. Było ich aż 31! [LISTA]

31 piłkarzy PKO Ekstraklasy nie miało łatwego urlopu po zakończonym sezonie. Wybrali się oni bowiem na zgrupowania swoich reprezentacji. Gwiazdą czerwcowych meczów Ligi Narodów został Vladislavs Gutkovskis. W kadrze Polski znalazło się sześciu przedstawicieli Ekstraklasy. Aż ośmiu zawodników zagrało we wszystkich meczach podczas czerwcowej przerwy na kadrę.

2/8
Na liście Czesława Michniewicza z rodzimej ligi znaleźli...

Sześciu w Polsce

Na liście Czesława Michniewicza z rodzimej ligi znaleźli się: Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Jakub Kamiński, Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Kamil Pestka (Cracovia), Patryk Kun (Raków Częstochowa) oraz Mateusz Wieteska (Legia Warszawa).

Występu nie doczekali się Tomasz Kędziora, Patryk Kun i Kamil Pestka. Jakub Kamiński strzelił gola z Walią, Mateusz Wieteska wystąpił z Belgią i popełnił kluczowy błąd przy jedynym trafieniu dla rywali. Kamil Grosicki dostał kilkanaście minut od selekcjonera. Dziewięć minut rozegrał z Walią, a w drugiej połowie z Belgią otrzymał sześć minut.

3/8
Aż trzech przedstawicieli naszej ligi rozegrało komplet...

Od deski do deski

Aż trzech przedstawicieli naszej ligi rozegrało komplet minut. Pawieł Pawluczenko czterokrotnie zagrał dla kadry Białorusi. Jego zespół strzelił jednego gola, zanotował dwa remisy i przegrał z Azerbejdżanem oraz ze Słowacją.

Dla drużyny narodowej komplet minut zagrali również Pavels Steinbors i Kristers Tobers (obaj Łotwa). Co ciekawe, ich zespół zanotował komplet punktów w Lidze Narodów. 2:0 i 1:0 z Liechtensteinem oraz 3:0 z Andorą i 4:2 z Mołdawią.

4/8
Aż czterech ligowców reprezentowało w czerwcu barwy Gruzji....

Najliczniej z Gruzji

Aż czterech ligowców reprezentowało w czerwcu barwy Gruzji. Byli to Otar Kakabadze (Cracovia), Nika Kvekveskiri (Lech Poznań), Walerian Gwilia (Raków Częstochowa) i Giorgij Citaiszwili (Wisła Kraków).

Ostatni z nich nie będzie już reprezentował barw Wisły Kraków, ale próbował pomóc jej w utrzymaniu, więc liczymy go jeszcze jako ligowca. Citaiszwili może się pochwalić dwiema asystami - z Gibraltarem i Macedonią Północną. Gwilia otrzymał tylko 15 minut od selekcjonera w wygranym 5:2 z Bułgarią spotkaniu.

Prawie komplet minut zaliczył Nika Kvekveskiri. Z Gibraltarem wszedł z ławki. Z Macedonią zaliczył za to asystę. W trzech pierwszych spotkaniach grał też Kakabadze. 90 minut z Gibraltarem, 84 z Bułgarią i 83 z Macedonią Północną.