Bartosz Głąb
Wojciech Szczęsny z fantastycznymi interwencjami w hicie kolejki.
Wojciech Szczęsny z fantastycznymi interwencjami w hicie kolejki. PAP/EPA
Liga włoska. Wojciech Szczęsny popisał się dwiema pięknymi interwencjami w hicie 23. kolejki rozgrywek. Jednak reprezentanta Polski pokonał kolega z drużyny - Federico Gatti i Inter Mediolan ograł na Stadio Giuseppe Meazza Juventus Turyn 1:0. Bez fantastycznej dyspozycji polskiego bramkarza, "Stara Dama" przegrałaby to spotkanie znacznie wyżej.

Liga włoska. Wojciech Szczęsny z fantastycznymi interwencjami w hicie kolejki

W niedzielny wieczór doszło do starcia wagi ciężkiej w 23. kolejce Serie A. Inter Mediolan zmierzył się na Stadio Giuseppe Meazza z Juventusem Turyn. W listopadowym starciu tych drużyn padł remis. Teraz od początku na przeciwka rzucili się gospodarze. "Nerazzurri" prowadzenie objęli pod koniec pierwszej połowy. Nicolo Barella dośrodkował z prawej strony w pole bramkowe "Starej Damy", a tam próbujący interweniować Federico Gatti, pod naciskiem rywala, wpakował piłkę do własnej bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie. Inter na boisku prezentował się lepiej. W 58. minucie Hakan Calhanoglu oddał potężny strzał zza pola karnego, ale piłka zatrzymała się tylko na słupku Juventusu. Chwilę później fantastyczną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny po strzale Nicolo Barelli, utrzymując swoją drużynę w grze.

Liga włoska. Inter Mediolan pokonał Juventus Turyn w hicie Serie A

Po raz drugi Polak zabłysnął w 88. minucie. Tym razem 33-letni bramkarz popisał się cudownym refleksem, broniąc uderzenie z bliskiej odległości Marko Arnautović'a, który miał przed sobą niemal całą pustą bramkę.

Zwycięstwo mediolańczyków spowodowało, że zwiększyli swoją przewagę w tabeli nad drugim Juventusem do 4 punktów. Dodatkowo "Nerazzurri" mają jeden mecz mniej od "Starej Damy". Mimo wpuszczonej bramki, bardzo dobrą formę zaprezentował podstawowy bramkarz reprezentacji Polski.

Liga włoska. Inter Mediolan - Juventus Turyn 1:0

Bramka: 37' Federico Gatti (sam.)

LIGA WŁOSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...