Liga włoska. Przemknął jak Bolt. Świetna asysta Arkadiusza Recy w meczu Atalanta - SPAL

od 16 lat
Liga włoska. Ten wynik śmiało należy uznać za sensacyjny. Rewelacyjna Atalanta Bergamo przegrała u siebie ze SPAL 1:2. Przy wyrównującej bramce wykazał się Arkadiusz Reca.

Macierzystym klubem Recy pozostaje Atalanta. Od tego sezonu Polak reprezentuje jednak barwy SPAL - jako zawodnik wypożyczony. W bezpośrednim meczu dał do myślenia działaczom z Bergamo, zaliczając asystę.

W 54 minucie Reca przemknął w sprinterskim stylu Usaina Bolta. Po zagraniu z własnej połowy odjechał rywalowi na tyle, że w polu karnym swobodnie dograł do Andrei Petagny. A ten po raz siódmy w sezonie dopełnił formalności.

Reca został doceniony przez włoskie media i otrzymał jedne z najwyższych not w całej drużynie. „Doskonale pomagał w obronie, a do tego pomógł Petagni zdobyć bramkę" – napisał serwis calciomercato.com i przyznał notę 7/10. "Miał trudnego przeciwnika. Radził sobie z Djimsitim" - dodał tuttomercatoweb.com i ocenił występ Polaka na 6,5/10. Ocenę 7/10 przyznał Recy włoski oddział Eurosportu.

Zdecydowanie niższe noty otrzymał Thiago Cionek. Cionek w przeciwieństwie do Recy spędził na boisku pełne 90 minut. 24-latek opuścił boisko w 85. minucie. Z perspektywy ławki rezerwowych poniedziałkowe spotkanie oglądał Bartosz Salamon.

Za poniedziałkowy występ dziennik "La Gazzetta dello Sport" przyznał Recy notę 7,0 w 10 stopniowej skali. Spośród wszystkich Polaków w 20. kolejce lepszą ocenę otrzymał jedynie Łukasz Skorupski - 7,5.

SPAL po 20 kolejkach ma 15 punktów i zajmuje 18. miejsce. Najwyższe w strefie spadkowej.

Atalanta Bergamo - SPAL 1:2 (1:0)
Bramki: Ilicić 16' - Petagna 54', Valoti 60'
Żółte kartki: De Roon, Palomino - Valoti, Vicari, Di Francesco.
Czerwona kartka: Gasperini 97' (poza boiskiem).

Źródło: własne/Press Focus/x-news