Liga włoska. Piotr Zieliński zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Triumf Napoli w derbach Kampanii

KK
Piotr Zieliński z golem na wagę zwycięstwa
Piotr Zieliński z golem na wagę zwycięstwa LaPresse/Associated Press/East News
Liga włoska. Piotr Zieliński strzelił zwycięskiego gola dla SSC Napoli w wyjazdowym meczu z Salernitaną (1:0). Zespół Polaka wygrał w lidze po raz dziesiąty i pozostaje niepokonany na Półwyspie Apenińskim.

Derby Kampanii rozstrzygnęły się w 61. minucie. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym Salernitany przytomnie zachował się Piotr Zieliński. Reprezentant Polski strzałem z kilku metrów zaskoczył golkipera gospodarzy Vida Beleca. To jego drugie trafienie w sezonie. Pierwsze zaliczył pod koniec września w starciu z Sampdorią Genua.

BRAMKA PIOTRA ZIELIŃSKIEGO:

Oba zespoły kończyły w dziesiątkę. Pierwszy czerwoną kartkę za faul na Andre Anguissie zobaczył zawodnik Salernitany Grigoris Kastanos. W 77. minucie z boiska wyleciał Kalidou Koulibaly. Po czerwonej kartce dla Senegalczyka Zieliński przejął opaskę kapitana.

Napoli w jedenastym ligowym meczu odniosło dziesiąte zwycięstwo i przewodzi tabeli. Salernitana zajmuje przedostatnią pozycję.

US Salernitana - SSC Napoli 0:1 (0:0)

Bramka: Piotr Zieliński 61

Salernitana: Vid Belec - Nadir Zortea, Norbert Gyomber, Stefan Strandberg, Luca Ranieri (88 Riccardo Gagliolo) - Andrea Schiavone (88 Milan Djurić), Francesco Di Tacchio, Grigoris Kastanos - Federico Bonazzoli (72 Joel Obi), Franck Ribery, Cedric Gondo (64 Simy).

Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Andre Anguissa, Fabian Ruiz - Piotr Zieliński (90+5 Alessandro Zanoli), Matteo Politano (80 Juan Jesus), Dries Mertens (60 Andrea Petagna) - Hriving Lozano (60 Eljif Elmas).

Czerwone kartki: Kastanos (Salernitana 70) - Koulibaly (Napoli 77).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0