Liga włoska. Piątek nie pokonał Szczęsnego. Szczęśliwa wygrana Juventusu

Piotr Szymański
Juventus Turyn - AC Milan 1:0
Juventus Turyn - AC Milan 1:0 East News
Liga włoska. Juventus Turyn szczęśliwie pokonał AC Milan (1:0) we włoskim klasyku. W bramce Starej Damej świetnie radził sobie Wojciech Szczęsny, a bohaterem został rezerwowy Paulo Dybala, który niedługo po przerwie zastąpił Cristiano Ronaldo. Również w drugiej połowie zmieniony został Krzysztof Piątek.

Juventus miał masę szczęścia w niedzielnym spotkaniu z Milanem. To piłkarze Rossonerich byli groźniejsi i przez długi czas bramka dla gości wisiła w powietrzu. Jednak gracze Stefano Pioliego marnowali sytuacje albo na ich drodze stawał bardzo dobrze dysponowany Wojciech Szczęsny.

Na Allianz Stadium Krzysztof Piątek miał trzy znakomite sytuacje. Dwukrotnie górą okazał się jednak Szczęsny, a raz napastnik Milanu główkował obok bramki. Polak został zastąpiony w 66. minucie przez Rafaela Leao. Tym samym "Piona" znowu nie wpisał się na listę strzelców. W tym sezonie ma na koncie 3 bramki, ale tylko jedną z gry.

Wyraźnie pod formą był Cristiano Ronaldo, który upuścił boisko jeszcze szybciej, bo w 55. minucie. Portugalczyk nie krył złości i udał się bezpośrednio do szatni. W jego miejsce wszedł Paulo Dybala, który w 77. minucie strzelił zwycięskiego gola dla Juve.

Juventus Turyn - AC Milan 1:0 (0:0)

Bramka:
1:0 - Dybala 77'

Juventus: Szczęsny - Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro - Bentancur, Pjanić, Matuidi (70' Rabiot) - Bernardeschi (61' Douglas Costa), Higuain, Ronaldo (55' Dybala).

Milan: Donnarumma - Conti, Duarte, Romagnoli, Hernandez - Paqueta, Bennacer, Krunić (61' Bonaventura) - Suso, Piątek (66' Leao), Calhanoglu.

Żółte kartki: Cuadrado (Juventus) oraz Krunić, Bennacer, Hernandez, Hakan, Suso (Milan).

Sędzia: Fabio Maresca.

Coraz mniej czasu pozostaje do 1 stycznia. A to ważna data dla piłkarskich klubów, gdyż wtedy można rozpocząć negocjacje z zawodnikami, którym w połowie roku kończą się umowy. Sprawdźcie TOP 10 gwiazd do wzięcia za darmo w ligach zagranicznych od 1 stycznia!