Liga włoska. Czyste konto Polaka w meczu z Udinese. Juventus umocnił się na prowadzeniu

Joanna Sobczykiewicz
Wojciech Szczęsny zachował czyste konto w lidze włoskiej. To już trzecie w sezonie fot. sylwia dabrowa / polska press Sylwia Dabrowa
Liga włoska. Wojciech Szczęsny zachował czyste konto w meczu 8. kolejki Serie A, w którym jego Juventus mierzył się z Udinese. Goście już w pierwszej połowie zapewnili sobie zwycięstwo. Najpierw w 33. minucie do bramki trafił Rodrigo Bentancur, a w 37. minucie na 2:0 podwyższył Cristiano Ronaldo. Dodajmy, że to trzecie, czyste konto Polaka w barwach Juve w tym sezonie. Szczęsny został też powołany przez Jerzego Brzęczka na najbliższe mecze w ramach Ligi Narodów z Portugalią i Włochami.

Klub Wojciecha Szczęsnego idzie jak burza w Serie A. Juventus odniósł dziś ósme zwycięstwo i jest jedynym, niepokonanym zespołem w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma 24 punkty. Polski bramkarz po raz kolejny zanotował dobry występ na włoskich boiskach. Zachował trzecie, czyste konto w sezonie. Ponadto, Szczęsny rozegrał już 630 minut w barwach Starej Damy. Nie wystąpił tylko w jednym meczu (6. kolejka przeciwko Bologna FC).

Goście spotkanie z Udinese rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. Najpierw w 33. minucie do bramki trafił Rodrigo Bentancur, a w 37. minucie na 2:0 podwyższył Cristiano Ronaldo, którego zabraknie podczas meczu Polska-Portugalia, rozegranego 11 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Dodajmy, że Szczęsny otrzymał powołanie od Jerzego Brzęczka na najbliższe mecze Ligi Narodów z Portugalią i Włochami, a o miejsce w bramce powalczy z Łukaszem Fabiańskim oraz Łukaszem Skorupskim.

Po przeciwnej stronie barykady, w barwach Udinese w 75. minucie na boisku zameldował się Łukasz Teodorczyk, zmieniając Antonina Baraka.

Udinese - Juventus 0:2 (0:2)