Bartosz Głąb
Bologna niespodziewanie przegrała z Genuą.
Bologna niespodziewanie przegrała z Genuą. PAP/EPA
Liga włoska. W pierwszym meczu 19. kolejki Bologna tylko zremisowała na własnym stadionie z Genuą 1:1. Goście wyszli na prowadzenie po pięknym golu z rzutu wolnego Alberta Gudmundssona. Bologna wyrównała w doliczonym czasie gry. Kacper Urbański rozegrał 55 minut. Łukasz Skorupski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy, a Filip Jagiełło nie znalazł się w kadrze meczowej Genui.

Liga włoska. Kacper Urbański mógł otworzyć wynik

W pierwszym meczu 2024 roku w Serie A zmierzyły się rewelacyjna Bologna z będącą w środku tabeli Genuą. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, w ekipie których od pierwszej minuty wystąpił Kacper Urbański.

Młody Polak po kwadransie gry mógł otworzyć wynik rywalizacji, kiedy to znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki w polu karnym rywali. Jednak 19-latek oddał bardzo słaby strzał po ziemi, który trafił w przeciwnika.

W 20. minucie goście objęli prowadzenie. Albert Gudmundsson oddał świetny strzał z rzutu wolnego, który całkowicie zaskoczył obronę i bramkarza drużyny z Bolonii. W kolejnych minutach Genua grała bardzo mądrze oraz spokojnie i dowiozła korzystny rezultat do przerwy.

Liga włoska. Bologna tylko zremisowała z Genuą

Niestety w 55. minucie boisko opuścił Kacper Urbański, który na początku drugiej połowy był zupełnie niewidoczny. Gra gospodarzy po przerwie nie uległa znacznej poprawie, ale mogła doprowadzić do wyrównania. W 76. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Alexisa Saelemaekersa do bramki gości trafił Riccardo Calafiori, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

W ostatnim kwadransie gospodarze coraz mocniej naciskali. Blisko osiągnięcia celu był ponownie Riccardo Calafiori, który w 91. oddał świetny strzał z dystansu, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Josep Martinez. Pięć minut później Bologna dopięła swego za sprawą trafienia Lorenzo De Silvestriego, który dobrze odnalazł się w polu karnym gości i sytuacyjnym uderzeniem, rzutem na taśmę doprowadził do wyrównania.

Łukasz Skorupski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Natomiast Filip Jagiełło w ogóle nie znalazł się w kadrze meczowej Genui.

W 19. kolejce Serie A czekają nas jeszcze między innymi starcia Torino z Napoli i Romy z Atalantą. Oba spotkania zostaną rozegrane w niedzielę.

Liga włoska. Bologna FC - Genua CFC 1:1 (0:1)

Bramki: 90+6'L.De Silvestri, - 20'A.Gudmundsson

LIGA WŁOSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...