Liga włoska. Arkadiusz Milik z asystą w Napoli. Bartłomiej Drągowski pozbawiony czystego konta

red
Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński lepsi od Bartłomieja Drągowskiego w "polskim" meczu Serie A. Pawel Relikowski / Polska Press
Liga włoska. Aż trzech Polaków wystąpiło w meczu SSC Napoli - AC Fiorentina. Wicemistrzowie Włoch skromnie wygrali u siebie 1:0 po golu Lorenzo Insigne. Asystę zanotował Arkadiusz Milik, który przytomnie zagrał do kolegi z drużyny.

W poprzednim sezonie porażka z Fiorentiną 29 kwietnia pozbawiła Napoli szans na mistrzostwo Włoch. Podopieczni Carlo Ancelottiego doskonale pamiętali o tym wydarzeniu, więc dziś chcieli za wszelką cenę dokonać zemsty. Spotkanie zawiodło jednak pod względem jakości gry. Od początku zagrał Piotr Zieliński, który odpowiednio tonował ataki Napoli. "Azzurri" brakowało jednak skuteczności. Dobrych zagrań Polaka nie wykorzystali Lorenzo Insigne i Jose Callejon. Skuteczny między słupkami "Violi" spisywał się Bartłomiej Drągowski. Polski bramkarz miał szansę zachować czyste konto w tym spotkaniu. Na boisku pojawił się jednak Arkadiusz Milik.

Napastnik reprezentacji po raz pierwszy zwolnił miejsce w podstawowym składzie, ale sprawdził się w roli dżokera. W drugiej połowie zmienił Driesa Mertensa, co było dobrą decyzją Ancelottiego. W 79. minucie Polak odwrócił się z piłką w stronę bramki, zagrał na dobieg do Insigne, a ten wykorzystał podanie kolegi i pokonał Drągowskiego. Pod koniec meczu świetną okazję zmarnował Zielińki. Bramkarz Fiorentiny skutecznie zapobiegł utracie drugiej bramki.