Liga Światowa: Stephane Antiga podał na skład na Final Six....

  Liga Światowa: Stephane Antiga podał na skład na Final Six. Jest duża niespodzianka!

  ŁŻ

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Selekcjoner reprezentacji Polski podał 15-osobowy skład, który będzie przygotowywał się do wyjazdy na fazę Final Six Ligi Światowej. W zestawieniu jest duża niespodzianka.
  Liga Światowa: Stephane Antiga podał na skład na Final Six. Jest duża niespodzianka!

  ©Sylwia Dąbrowa / Polskapresse

  Bez dwóch zdań do takich zaliczyć można brak w składzie Jakuba Jarosza, który pod nieobecność Bartosza Kurka, starał się godnie go zastępować. Zwłaszcza w drugim meczu z Iranem w Teheranie pokazał, że jest gotowy do gry na bardzo wysokim poziomie. Trener Stephane Antiga zdecydował się jednak postawić na Dawida Konarskiego.

  - Z wielkim bólem musiałem podjąć decyzję o nie powoływaniu Jakuba Jarosza - powiedział polski szkoleniowiec. - Zawodnik ten spisywał się ostatnio na meczach i treningach bardzo dobrze. Fantastycznie zagrał w spotkaniu z Iranem, w którym zwycięstwo otworzyło nam drzwi do finałowego turnieju w Rio.
  Taką decyzję jednak podjąłem ze względów taktycznych np. organizację gry blokiem, w którym Konarski spisuje się bardzo dobrze - tłumaczy swoją decyzję na oficjalnej stronie PZPS-u selekcjoner biało-czerwonej kadry.

  Liga Światowa. Polacy przegrali ostatni mecz w fazie interkontynentalnej


  Wśród powołanych nie brakuje natomiast przedstawicieli Lotosu Trefla Gdańsk. Trener Antiga postawił na przyjmującego Mateusza Mikę i libero Piotra Gacka.

  - Bardzo wysoko oceniam występ naszego zespołu w fazie grupowej Ligi Światowej - mówi Antiga. - Mimo kilku zmian w składzie kadry w porównaniu z zeszłorocznymi mistrzostwami świata, reprezentacja spisywała się znakomicie. Mieliśmy trudną grupę i mocnych rywali. Gratuluję ekipie udanych meczów - dodał.

  W środę polscy siatkarze spotkają się na zgrupowaniu w Spale. W sobotę polecą natomiast już do Rio de Janeiro. Rywalizacja w fazie Final Six Ligi Światowej odbędzie się w dniach 15-19 lipca.

  Kadra Polski na zgrupowanie w Spale:
  rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
  atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski
  środkowi: Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Karol Kłos, Mateusz Bieniek
  przyjmujący: Michał Kubiak, Rafała Buszek, Mateusz Mika, Artur Szalpuk
  libero: Paweł Zatorski, Piotr Gacek


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo