Liga Światowa. Biało-czerwoni w jaskini lwa [ZAPOWIEDŹ,...

  Liga Światowa. Biało-czerwoni w jaskini lwa [ZAPOWIEDŹ, GDZIE OGLĄDAĆ]

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Polscy siatkarze po raz ósmy zagrają w finale Ligi Światowej
  1/5
  przejdź do galerii

  Polscy siatkarze po raz ósmy zagrają w finale Ligi Światowej © Polska Press

  Polscy siatkarze po raz ósmy zagrają w finale Ligi Światowej. W grupie J zmierzą się z Włochami i Serbią. W drugiej grupie zagrają Francuzi, Amerykanie i gospodarze Brazylijczycy. Przed rokiem we Florencji najlepsi okazałą się drużyna USA. Gdzie oglądać?
  W ubiegłym roku polscy siatkarze w finale mistrzostw świata w Katowicach pokonali Brazylię. Od tej pory Canarinhos chcą zrewanżować się biało-czerwonym za tamtą porażkę. Niewykluczone, że dojdzie do niej dopiero teraz w Final Six w Rio de Janeiro. Obie drużyny trafiły do innych grup i do bezpośredniego pojedynku może dość dopiero w półfinale lub w meczach o miejsca.

  Tegoroczna edycja Ligi Światowej dla mistrzów świata miała być poligonem doświadczalnym i forma przygotowania do najważniejszej imprezy jaką jest Puchar Świata.
  Tam będą rozdawane paszporty do brazylijskich igrzysk olimpijskich. W meczach grupowych LŚ Polacy odnieśli 8 zwycięstw co dało im awans do Final Six. Byli gorsi jedynie od USA, a w tabeli wyprzedzili postrach wielu czołowych drużyn Iran oraz mistrza olimpijskiego Rosję.

  O zwycięstwo w Rio de Janeiro nie będzie łatwo. Polacy są mistrzami świata i każdy z rywali będzie chciał z nami ugrać jak najwięcej. Pierwszymi rywalami będą Włosi, o których zrobiło się głośno jeszcze przed pierwszym meczem. Czterech zawodników z podstawowego składu trener Mauro Berruto zmuszony był odesłać do domu. Wszystko przez ich nieodpowiedzialne zachowanie. Kapitan zespoły Dragan Travicę a także Iwan Zajcew, Giulio Sabbi, Luigio Randazzo wybrali się do dyskoteki i wrócili do hotelu w środku nocy. Reakcja trenera była błyskawiczna, wszyscy wrócili do ojczyzny.

  Czy to ułatwi zadanie Polakom? Oby, choć można przypuszczać, że powołani w trybie pilnym zmiennicy będą chcieli pokazać, że warto na nich stawiać. Poza tym, co podkreśla trener Stephane Antiga sztab miał już rozpracowaną ekipę Italii i teraz muszą nanieść korektę.

  Biało-czerwoni zagrają w finale Ligi Światowej po raz ósmy, ale tylko dwa razy udało im się stanąć na podium. W 2012 w Warnie w wielkim finale pokonali Amerykanów, a rok wcześniej kiedy byliśmy gospodarzami imprezy zajęliśmy w Gdańsku trzecie miejsce.

  W Brazylii będzie można też ugrać wielkie pieniądze. Triumfator Final Six otrzyma premię w wysokości miliona dolarów, drugi zespół o połowę mniej, trzeci wzbogaci się o sumę 300 tysięcy, czwarty 150 tysięcy, a piaty i szósty otrzymają po 75 tysięcy. Wysokie nagrody przewidziano także dla najlepszych zawodników. MVP otrzyma czek w wysokości 30 tysięcy dolarów, a najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach po 10.000.

  Program finału Ligi Światowej
  Grupa I
  środa Brazylia – Francja
  czwartek Brazylia – USA (godz. 19.05)
  piątek USA – Francja (19.05)

  Grupa J
  środa Serbia – Włochy
  czwartek Polska – Włochy (21.05)
  piątek Serbia – Polska (21.05).

  Półfinały sobota 15 i 17.05
  O 3. miejsce niedziela 14.10
  Finał niedziela 16.30
  (czasu polskiego)

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo