Liga niemiecka. Znów 4:0. Borussia Dortmund rozbiła Schalke w derbach. Cudowne nożyce Erlinga Brauta Haalanda [WIDEO]

Liga niemiecka. 4:0 w maju, 3:0 w październiku, dzisiaj znów 4:0 (2:0 do przerwy). Derby Zagłębia Ruhry padły łupem Borussii Dortmund. Tym razem zespół Lucien'a Favre'a wygrał na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen. Ozdobą meczu okazały się nożyce Erlinga Brauta Haalanda.

Haaland podwyższył tuż przed przerwą. Po zagraniu Jadona Sancho uderzył nie do obrony. W samej Bundeslidze Norweg ma na koncie 17 trafień, podczas gdy Robert Lewandowski 26. Jeżeli zliczyć występy dla klubów i reprezentacji to okazało się, że dorobek Haalanda to 33 bramki i 8 asyst w 30 meczach tego sezonu, a Lewandowskiego 33 bramki i 9 asyst w 33 meczach.

Pomimo wysokiej wygranej Borussia zajmuje dopiero szóste miejsce. Do Bayernu traci 13 punktów. Schalke z 9 punktami nieustannie zamyka tabelę. Nie ma chyba nadziei dla tego zespołu, biorąc pod uwagę że bezpieczna Hertha Berlin posiada dwa razy więcej punktów.

Poza składem Borussii raz jeszcze znalazł się kontuzjowany Łukasz Piszczek.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 0:4 (0:2)
Bramki: Sancho 42, Haaland 45', 79', Guerreiro 60'
Żółte kartki: Hoppe, Kolasinac - Bellingham, Dahoud

Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann (32' Langer) – Becker, Mustafi, Thiaw, Kolasinac – Stambouli, Serdar – William (46' Schopf), Boujellab (46' Mascarell), Harit – Hoppe (66' Raman).

Borussia Dortmund: Hitz – Morey (83' Meunier), Can, Hummels, Guerreiro – Delaney (83' Moukoko) – Dahoud (80' Reyna), Brandt (61' Bellingham) – Reus (80' Reinier), Haaland, Sancho