Liga niemiecka. Timo Werner wyprzedził Roberta Lewandowskiego. Udana gonitwa RB Lipsk

Jacek Czaplewski
RB Lipsk - Union Berlin 3:1
RB Lipsk - Union Berlin 3:1 AFP/East News
Liga niemiecka. RB Lipsk umocnił się na pozycji lidera. W drugiej połowie odwrócił losy spotkania z Unionem Berlin. Wygrał 3:1 (0:1). Dwa razy trafił Timo Werner - od dzisiaj lider strzelców z dwudziestoma golami na koncie.

Mecz dobrze zaczął się dla Unionu. W 10 minucie szybką akcję zwieńczył Marius Bulter, któremu na czystą pozycję dograł Sebastian Andersson. RB Lipsk przed przerwą nie zdążył odpowiedzieć.

Union rozsypał się między 51 a 57 minutą. Do wyrównania doprowadził niezawodny Timo Werner. Niemiec nie dał żadnych szans Rafałowi Gikiewiczowi. Uderzył mocno, w same okienko, z okolicy szesnastego metra.

Drugą bramkę po rzucie rożnym zdobył Marcel Sabitzer. Wynik tuż przed końcem ustalił na 3:1 Werner i od dzisiaj może pochwalić się mianem lidera klasyfikacji strzelców. O bramkę wyprzedza Roberta Lewandowskiego (20 do 19).

Lipsk z 40 punktami na koncie pozostaje liderem tabeli. Do pięciu punktów wzrosła jego przewaga nad Borussią Moenchengladbach (porażka z Schalke 0:2).

W niedzielę na pozycję wicelidera wskoczy Bayern Monachium - o ile pokona Herthę Berlin.

RB Lipsk - Union Berlin 3:1 (0:1)
Bramki: Werner 51', 83', Sabitzer 57' - Bulter 10'
Żółte kartki: Andersson, Ryerson, Parensen.

RB Lipsk: Gulácsi - Mukiele, Klostermann, Upamacemo, Halstenberg -Laimer, Adams (86' Ilsanker), Sabitzer, Nkunku (79' Haidara) - Werner, Schick (68' Poulsen).
Union Berlin: Gikiewicz - Friedrich, Subotić, Parensen (82' Polter) - Ryerson, Andrich, Gentner, Lenz - Bülter, Ingvartsen (71' Malli), Andersson (75' Ujah).