Liga niemiecka. Robert Lewandowski z golem przeciwko Schalke 04. Polak pobił kolejny rekord! [WIDEO]

Krzysztof Kowalski
East News
Liga niemiecka. Bayern Monachium pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (1:0), a Robert Lewandowski zdobył drugą bramkę. Polak pobił kolejny rekord Bundesligi. Strzelał gole w ośmiu wyjazdowych meczach z rzędu.

Lewandowski bramkę mógł zdobyć w 22 minucie. As Bayernu uderzał z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego. Strzelił mocno, ale Ralf Faehrmann nie dał się zaskoczyć. Defensywa Schalke skapitulowała w 33. minucie. Joshua Kimmich dośrodkował na głowę Thomasa Muellera, a ten z bliska skierował piłkę do siatki.

Polak sposób na bramkarza Schalke znalazł w 54. minucie. Lewandowski otrzymał znakomite długie podanie od Kimmicha, położył Ralpha Faehrmanna i posłał piłkę do siatki. W końcówce po raz drugi na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller, którego ponownie obsłużył Kimmich. Tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik meczu ustalił David Alaba.

Był to ósmy z rzędu wyjazdowy mecz polskiego snajpera z bramką. Lewandowski trafiał kolejno w Bielefeld (2 razy), Dortmundzie (raz), Stuttgarcie (raz), Berlinie (raz), Leverkusen (2 razy), Moenchengladbach (raz), Augsburgu (raz) i Gelsenkirchen (raz). Polak w tym sezonie strzelił już 23 gole. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera brakuje mu 17 trafień.