Liga niemiecka. Lewandowski show w Bremie! Dwie bramki Polaka dały wygraną Bayernowi [WIDEO]

psz, Mateusz Kaczorek
Werder Brema - Bayern Monachium 0:2
Werder Brema - Bayern Monachium 0:2 East News
Liga niemiecka. Robert Lewandowski zdobył dwie bramki wyjazdowym meczu Bayernu Monachium z Werderem Brema (2:0). Polak otworzył wynik efektownym strzałem piętką, a kolejne trafienie dołożył trzy minuty później, posyłająć piłkę między nogami bramkarza.

Alexander Nouri dokonał jednej zmiany w składzie gospodarzy w stosunku do meczu z 1. kolejki. Floriana Kainza zastąpił w składzie Jerome Gondorf. W składzie gości zaszły trzy zmiany. Do bramki powrócił po kontuzji Manuel Neuer, Thiago zastąpił Sebastiana Rudego, zaś Arjen Robben wszedł w miejsce Thomasa Muellera. Zdecydowanym faworytem meczu był oczywiście Bayern Monachium, mający długą serie wygranych z zespołem Werderu. Ponadto klub z Bremy jest jednym z ulubionych Roberta Lewandowskiego – strzelił im 10 bramek. Można było spodziewać się dobrego meczu i kilku bramek.

Mecz rozpoczęli piłkarze z Monachium i to oni prowadzili grę. Utrzymywali się przy piłce na połowie rywala, oddawali groźne strzały na bramkę, mieli również parę rzutów rożnych. Za każdym razem jednak piłkę parował bramkarz, bądź zatrzymywała się na słupku czy poprzeczce. Po 15 minutach gospodarzom udało się przeprowadzić pierwszą groźniejszą akcję, została jednak ona zatrzymana przez Niklasa Sule. Po chwili wszystko wróciło do normy i Bawarczycy coraz pewniej pewnie poczynali sobie na połowie przeciwnika.

W 28. minucie zawodnicy z Bremy stworzyli sobie fenomenalną sytuację po rzucie wolnym. Dobre dośrodkowanie, zamieszanie w polu karnym i… piłka zostaje wybita na rzut rożny. Był to dobry moment Werderu, w którym przytrzymali piłkę na połowie Bayernu przez dłuższy czas. Wkrótce podopieczni Alexandra Nouriego oddali piłkę graczom z Monachium, ale dzięki dobremu pressingowi gospodarzy, piłkarze w czerwonych strojach nie mogli wyjść z własnej połowy inaczej niż długim górnym podaniem.

W ostatnich minutach pierwszej połowy zawodnicy Carlo Ancelottiego stworzyli sobie parę dobrych sytuacji, nie mieli jednak już tak wyraźnej przewagi, jak na początku meczu. Po 45 minutach na tablicy widniało 0:0. Drugą połowę zaczął zespół w zielonych koszulkach. Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany.

Pierwsze minuty drugiej połowy to znowu wysokie posiadanie piłki Bawarczyków. Gra gości była jednak wolna i bardzo schematyczna, nie mogła więc zaskoczyć rywali. Czas upływał, a mistrz Niemiec nadal nie zachwycał. Bezskuteczne ataki na bramkę Jiria Pavlenki, gospodarze co jakiś czas starali się odgryzać. W 63. minucie na boisko wszedł Kingsley Coman, zastępując Arjena Robbena. Po tej zmianie można było mieć nadzieję na więcej piłek w kierunku Lewandowskiego.

W 72. minucie właśnie Coman po akcji indywidualnej z prawej strony boiska podał do „Lewego”, a ten efektowną piętą zdobył piękną bramkę. W międzyczasie z boiska zszedł Franck Ribery, w jego miejsce pojawił Thomas Mueller. Trzy minuty później polski napastnik otrzymał piłkę, wbiegł w pole karne oszukując Roberta Bauera, po czym posłał piłkę lewą nogą między nogami obrońcy i bramkarza zdobywając drugą, nie mniej efektowną bramkę.

Po bramce na 2:0 morale zespołu z Bremy wyraźnie podupadło. Mecz toczył się na jałowym biegu, gospodarze stracili wiarę w choćby remis. Trener Werderu w końcówce meczu dokonał trzech zmian, nie przyniosły one jednak żadnych efektów.