Liga niemiecka. Kłopoty faworyta. RB Lipsk z punktem, dlatego opuszcza podium

Jacek Czaplewski
Trener Julian Nagelsmann zachował dystans w czasie wywiadu
Trener Julian Nagelsmann zachował dystans w czasie wywiadu AFP/East News
Liga niemiecka. RB Lipsk nie dotrzymał kroku Borussii Dortmund. W pierwszym meczu po przerwie tylko zremisował na własnym boisku z siódmym Freiburgiem 1:1 (0:1). W końcówce rywal ponownie objąl prowadzenie, ale gol cofnięto z uwagi na minimalnego spalonego.

Freiburg objął prowadzenie w 34 minucie. Po rzucie rożnym efektowną bramkę zdobył Manuel Gulde. Boczny obrońca uderzył piętką, będąc ustawionym tyłem do bramkarza.

Dopiero po przerwie RB Lipsk doprowadził do wyrównania. W 77 minucie strzelił Yussuf Poulsen. Duńczyk głową wykończył dośrodkowanie od Kevina Kampla.

W doliczonym czasie Freiburg ponownie objął prowadzenie, lecz VAR wykazał, że Robin Koch znalazł się na pozycji spalonej - dlatego gola anulowano.

Ten wynik sprawia, że RB Lipsk do Borussii Dortmund traci już nie jeden, ale trzy punkty. Z powodu dzisiejszego wyniku zespół Juliana Nagelsmanna opuszcza też podium, bo Borussia Moenchengladbach prowadzi z Eintrachtem Frankfurt 2:0 (mecz rozpoczął się o 18:30).

RB Lipsk - SC Freiburg 1:1 (0:1)
Bramki: Poulsen 77' - Gulde 34'
Żółta kartka: Sallai

RB Lipsk: Gulacsi - Mukiele (46' Lookman), Klostermann, Halstenberg - Adams (69' Sabitzer), Kampl, Laimer, Angelino - Nkunku (81' Schick), Werner - Poulsen.
SC Freiburg: Schwolow - Gulde, Lienhart, Heintz - Schmid (90' Schlotterbeck), Koch, Höfler, Günter - Grifo (68' Waldschmidt ), Petersen (68' Haberer), Sallai (61' Höler)

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Z czołowych lig to właśnie niemiecka Bundesliga wróci jako pierwsza - 16 maja. Do gry palą się nasi rodacy. W sumie w Niemczech na najwyższym szczeblu mamy pięciu Polaków. Jakie są ich statystyki? Jaki jest staż i status w klubie? Wreszcie - który opuści to grono jako pierwszy i z jakiego powodu? Te i inne odpowiedzi poznacie w tym miejscu.Polacy w Bundeslidze:- dwóch napastników, bramkarz, obrońca i skrzydłowy- trzech po trzydziestce, po jednym 24-latku i 23-latku - trzech aktualnych reprezentantów Polski, jeden były, jeden "w kręgu zainteresowań selekcjonera"- jeden ze statusem gwiazdy ligi, dwóch ulubieńców trybun, dwóch bohaterów najdroższych transferów