Liga Mistrzów. Szalona końcówka meczu w Amsterdamie. Dwa gole Lewandowskiego pomogły Bayernowi wygrać grupę

psz
Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w wyjazdowym meczu z Ajaksem Amsterdam
Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w wyjazdowym meczu z Ajaksem Amsterdam East News
Liga Mistrzów. Po szalenie emocjonującym spotkaniu Ajax Amsterdam zremisował z Bayernem Monachium (3:3) na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gospodarze do ostatnich sekund szukali zwycięstwa, które dałoby im 1. miejsce. Dwa gole w Holandii strzelił Robert Lewandowski, który z 8 bramkami na koncie przewodzi klasyfikacji strzelców.

By zająć 1. miejsce w grupie E, Bayern potrzebował przynajmniej zremisować z Ajaksem w Amsterdamie. I udało się, ale w męczarniach. Robert Lewandowski otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Polaka świetnym podaniem uruchomił Serge Gnabry, a "Lewy" ze spokojem wpakował piłkę do siatki.

W 87. minucie szczęście uśmiechnęło się Bawarczyków. Po solowym rajdzie w polu karnym przewrócony został Thiago Alcantara. Do ważnej jedenastki, przy niekorzystnym wyniku 1:2, podszedł Lewandowski i pewnie pokonał Andre Onanę. Wcześniej golkiper Ajaksu w świetnym stylu obronił dwa strzały reprezentanta Polski w stuprocentowych sytuacjach.

Z Ajaksem Robert Lewandowski zdobył bramki numer 7 i 8 w tej edycji Ligi Mistrzów. Po fazie grupowej reprezentant Polski jest samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców.