Liga Mistrzów. Robert Lewandowski trafił z karnego, Bayern Monachium na jałowym biegu dopełnił formalności z Lazio Rzym

Lewandowski z karnego, Bayern na jałowym biegu pokonał Lazio
Lewandowski z karnego, Bayern na jałowym biegu pokonał Lazio AFP/East News
Liga Mistrzów. Bayern Monachium wygrał w rewanżu z Lazio Rzym 2:1, a bramkę z rzutu karnego zdobył Robert Lewandowski. Obrońca trofeum awansował do ćwierćfinału dzięki dwóm zwycięstwom z łącznym bilansem bramkowym 6-2.

Bayern dzięki solidnej zaliczce z Rzymu nie forsował tempa. Sytuacje przyszły same. Bliski szczęścia w pierwszej połowie był choćby Leroy Sane, który nieznacznie kopnął obok słupka. Prowadzenie tradycyjnie dał natomiast Robert Lewandowski, który wykorzystał jedenastkę, kładąc uprzednio Pepe Reinę. Polak trafił w Lidze Mistrzów piąty raz w tej edycji.

W drugiej połowie Lewandowski mógł strzelić jeszcze raz, ale kopnął w słupek. Boisko opuścił w 71 minucie. Zmienił go Eric Maxim Choupo-Moting. To on zaraz po wejściu ustalił wynik na 2:0.

Lazio ambitnie walczyło o honorowe pożegnanie. Chwilę po zejściu Lewandowskiego sytuację sam na sam z Alexandrem Nübelem przegrał Joaquin Correa. Później za to z dośrodkowania użytek zrobił Marco Parolo.

Bramka Lewandowskiego a sezon 2020/21:

• 41. bramka w 39. występie (Bayern + reprezentacja)
  • 5. bramka w tej edycji Ligi Mistrzów, 2. przeciw Lazio
  • 24. bramka w meczu u siebie, 8. z karnego, 30. po strzale z prawej nogi
Reina rzuca się w lewo, Lewandowski strzela w jego prawo

LIGA MISTRZÓW w GOL24

PKO Ekstraklasa. Aż osiemnastu piłkarzy wywodzących się z naszej ligi dostało powołania do ostatecznych kadr swoich reprezentacji na marcowe mecze eliminacji do mistrzostw świata w Katarze (2022). Co interesujące, siedemnastu kolejnych znalazło się w tzw. szerokich kadrach albo na listach rezerwowych. Z grona powołanej osiemnastki sporządziliśmy możliwie najmocniejszy skład, w modnym ustawieniu z trzema stoperami i dwoma wahadłowymi. Sprawdźcie, o których piłkarzy chodzi, jak radzą sobie w klubach i przede wszystkim jakie mają perspektywy w drużynach narodowych.

Są z Ekstraklasy, walczą o Mundial w Katarze. Oto skład ligo...