Liga Mistrzów. PSG zdobyło Old Trafford. Trzy drużyny mają po dziewięć punktów

Jacek Czaplewski
PSG zdobyło Old Trafford. Trzy drużyny mają po dziewięć punktów
PSG zdobyło Old Trafford. Trzy drużyny mają po dziewięć punktów AFP/East News
Liga Mistrzów. Paris Saint-Germain wygrało z Manchesterem United 3:1 (1:1) i tym samym pozostało w grze o fazę pucharową. O awansie zadecyduje ostatnia kolejka, bo oprócz tych drużyn dziewięć punktów zgromadził również RB Lipsk.

Liga Mistrzów: mecz Manchester United - Paris Saint-Germain 1:3
To był szybki, intensywny mecz. Równie dobrze wygrać mógł Manchester United, gdyby tylko koncertowo nie zepsuł drugiej połowie. Podkreślmy: miał w niej sytuacje, by wyjść na prowadzenie. Przykładem tu choćby poprzeczka kiedy Keylora Navasa starał się lobować Edinson Cavani.

"Czerwone Diabły" zaniemogły między 69 a 70 minutą. Wtedy to po sporym zamieszaniu decydującą bramkę dla PSG zdobył obrońca Marquinhos, który znalazł się idealnie w linii z Cavanim, dzięki czemu VAR nie wskazał spalonego. Zaraz po tej akcji gospodarze wypisali się z meczu na własne życzenie - za sprawą Freda. Brazylijczyk wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Już przed przerwą pomocnik kwalifikował się do bezpośredniej czerwonej kartki, gdy z popularnego "byka" potraktował rywala.

PSG przypieczętowało zwycięstwo w 91 minucie kiedy z wyłożonej piłki użytek zrobił Neymar (dwie minuty wcześniej Kylian Mbappe zmarnował kontratak dwóch na dwóch).

W ostatniej, decydującej kolejce PSG podejmie zamykający tabelę Basaksehir, a Manchester United zagra na wyjeździe z RB Lipsk. Awans angielskiemu zespołowi da jedynie remis albo zwycięstwo (jeśli PSG nie przegra).

Manchester United - Paris Saint-Germain 1:3 (1:1)
Bramki: Rashford 32' - Neymar 6', 91', Marquinhos 69'
Czerwona kartka Fred 70' (za dwie żółte)
Żółte kartki: Fred - Paredes, Verratti

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka (90' Ighalo), Lindelöf, Maguire, Telles - McTominay, Fred; Rashford (74' Pogba), Bruno Fernandes, Martial (79' Greenwood) - Cavani (79' van de Beek).

PSG: Navas - Florenzi (79' Kehrer), Marquinhos, Kimpembe, Diallo (90' Gueye) - Paredes (65' Herrera), Danilo Pereira, Verratti (79' Rafinha)- Mbappé, Kean (65' Bakker), Neymar.