Liga Mistrzów. Paris Saint-Germain w finale Ligi Mistrzów! To już były za wysokie progi dla RB Lipsk

Piotr Szymański
RB Lipsk - Paris Saint-Germain 0:3
RB Lipsk - Paris Saint-Germain 0:3 East News
Liga Mistrzów. Wreszcie im się udało. Paris Saint-Germain bardzo pewnie pokonało RB Lipsk (3:0) i zameldowało się w finale Ligi Mistrzów. Francuski zespół do wygranej poprowadzili Angel Di Maria, który zdobył bramkę i dołożył do tego dwie asysty.

PSG jeszcze przed przerwą zdobyło bezpieczną przewagę. Prowadzenie dał obrońca Marquinhos występujący w środku pola. W 13 minucie skierował piłkę do siatki głową - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Drugi gol dla PSG to konsekwencja błędu bramkarza RB Lipsk. Za krótkie i niecelne podanie Petera Gulacsiego sprawiło, że futbolówka momentalnie znalazła się z powrotem w szesnastce i tam użytek zrobił z niej Angel Di Maria. W 56 minucie dzieła zniszczenia dokonał Juan Bernat, ustalając wynik po uderzeniu głową z bliskiej odległości.

Polski akcent we wtorkowym półfinale? Na ławce rezerwowych PSG mecz przesiedział bramkarz Marcin Bułka. W tej edycji 20-latek nie miał okazji rozegrać choćby jednego spotkania.

W środę PSG pozna rywala w finale. Będzie nim albo niemiecki Bayern Monachium, albo francuski Olympique Lyon. 31 lipca PSG po konkursie rzutów karnych pokonało go w finale Pucharu Ligi Francuskiej.