Liga Mistrzów. Leo Messi z dubletem dla PSG. Podcinką uratował mecz z RB Lipsk

Jacek Czaplewski
Liga Mistrzów. Paris Saint-Germain pokonało u siebie RB Lipsk 3:2 (1:1). Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Zespół ratować musieli liderzy: Kylian Mbappe i Leo Messi.

Gościem honorowym na Parc des Princes okazał się 41-letni Ronaldinho. Byłego piłkarza PSG na mecz zaprosiły władze klubu. Legendarny Brazylijczyk w czasie rozgrzewki zszedł na poziom murawy, bo uściskać Leo Messiego i rezerwowego dziś Gianluigiego Donnarummę Udzielił też wywiadu w języku francuskim.

Przed przerwą to nie PSG stworzyło więcej klarownych sytuacji. Symptomatyczny był obrazek z 43 minuty, gdy wkurzony Presnel Kimpembe wrzeszczał na kolegów z pomocy, by nie dopuszczali do tylu strzałów. Stoper już wtedy zdawał sobie sprawę z tego, że Lipsk gra najlepszy mecz sezonu.

Mimo problemów PSG dość szybko objęło prowadzenie. W 9 minucie sędzia z Włoch uznał, że Leo Messi nie sfaulował rywala w okolicach własnej szesnastki. Ekspresową kontrę wykończył więc Kylian Mbappe, puszczając piłkę między nogami ostatniego obrońcy.

W pierwszych minutach PSG uratował Keylor Navas. Wobec akcji z 28 minuty zaprawiony w bojach bramkarz był jednak bezradny. Lipsk zaatakował w stylu drużyny futsalu. Po podaniu wzdłuż bramki do siatki trafił Andre Silva. A to nie był wcale koniec.

W drugiej połowie dobrze dysponowany Lipsk wyszedł nawet na prowadzenie. W tej akcji bramkowej kluczowa okazała się dokładna wrzutka Angelino i wykończenie Nordiego Mukiele, który wyczuł linię spalonego. Radość trwała jednak raptem dziesięć minut.

Mauricio Pochettino próbował ratować się zmianami, ale to przebudzenie Messiego okazało się na wagę zwycięstwa. Argentyńczyk najpierw wykończył zagranie Mbappe, a potem podcinką z rzutu karnego, po faulu na Mbappe, odzyskał prowadzenie. Zwycięstwo byłoby jeszcze wyższe, gdyby w 94 minucie jedenastkę wykorzystał Mbappe.

Dzięki wygranej PSG z siedmioma punktami wskoczyło przed Manchester City. Z kolei RB Lipsk z zerowym dorobkiem zamyka tabelę grupy A.

Paris Saint-Germain - RB Lipsk 3:2 (1:1)
Bramki: Mbappe 9', Messi 67', 74' (k.) - Silva 28', Mukiele 57'
Żółte kartki: Gueye, Hakimi - Orban, Simakan, Adams
W 94 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Mbappe (strzał nad bramką)

PSG: Navas - Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Mendes - Herrera (61' Wijnaldum), Verratti, Gueye (61' Danilo) - Messi, Mbappe, Draxler (90' Kehrer).

RB Lipsk: Gulacsi - Klostermann (69' Gvardiol), Simakan (83' Poulsen), Orban, Mukiele - Haidara (62' Moriba), Laimer - Nkunku, Adams, Angelino (83' Henrichs) - Silva (83' Forsberg).

LIGA MISTRZÓW w GOL24

W październiku niemiecki portal Transfermarkt zaktualizował wyceny poszczególnych zawodników. Nowe wartości zyskali również Polacy. Na czele pozostaje Robert Lewandowski, ale ciekawie dzieje się za jego plecami.W dziesiątce znajdziecie:- piłkarza z polskiej ligi- piłkarza bez powołań do reprezentacji- dwóch piłkarzy po długich kontuzjach